Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-08, 21:20   #31
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Mama 1500euro pentru un carburator,doamne ce preturi au si astia sa mor
Ce pot sa spun,frumoase masinile si sa aveti grija de ele,si tineti-ne la curent cu poze noi
nush c sa zik ca nu am mai gasit nicaieri, ies mai ieftin daca ii bag un motor de supra din 90-92 turbo de 3L da nu gasesc nici deala(
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 12:11   #32
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

Quote:
Originally Posted by sonyxxx View Post
nush c sa zik ca nu am mai gasit nicaieri, ies mai ieftin daca ii bag un motor de supra din 90-92 turbo de 3L da nu gasesc nici deala(
Eu nu cred ca iesi prea ieftin,totusi motoarele alea sunt foarte bune zic eu,cam rare deja,cam scumpe totusi..si trebuie sa te gandesti ca daca ii schimbi motorul o sa ai mult mai multe de schimbat,motorul trebuie sa vina impreuna cu cutia de viteze ok?!Bani in plus pentru cutie obligat,motorul trebuie sa mearga pe aceeasi instalatie nu?Bani si acolo..demontat+montat = bani,si or sa mai fie mai multe chestii de schimbat care acum nu le luam in calcul....
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 13:37   #33
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Eu nu cred ca iesi prea ieftin,totusi motoarele alea sunt foarte bune zic eu,cam rare deja,cam scumpe totusi..si trebuie sa te gandesti ca daca ii schimbi motorul o sa ai mult mai multe de schimbat,motorul trebuie sa vina impreuna cu cutia de viteze ok?!Bani in plus pentru cutie obligat,motorul trebuie sa mearga pe aceeasi instalatie nu?Bani si acolo..demontat+montat = bani,si or sa mai fie mai multe chestii de schimbat care acum nu le luam in calcul....
pai si c sa fac, nush unde sa caut piese de la alte motoare care se potrivesc, sau cva in genu asta
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 20:04   #34
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

mai trebuie si diff,si toate releele aferente.


motorul asta a venit si pe celica supra si pe cressida.


eu am 2 cressida cu acest motor
5m-ge

Last edited by 300zxtt; 24-05-08 at 20:09.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 21:41   #35
sonyxxx

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 75
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

Quote:
Originally Posted by sonyxxx View Post
pai si c sa fac, nush unde sa caut piese de la alte motoare care se potrivesc, sau cva in genu asta
azi am vazut o toyota crown royal saloon din 93-94 de culoare bleumarin cu numere de corp diplomatic, volan pe dreapta si plina de japonezi pacat k nu iam facut poze
sonyxxx is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 21:29   #36
johnny59

Stage 3
 
johnny59's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 118
Default Re: Toyota CROWN de luxe,limuzina,clasica

Quote:
Originally Posted by johnny59 View Post
pentru fani toyota am facut mai multe poze cu rezolutie mai mare ,sper ca sunt reusite ! pt. restaurare nu este nevoie de prea multi bani ,in schimb e f. greu sa gasesti un" meserias " care sa-si dea interesul sa iasa ceva de bun gust si de calitate in acelasi timp . O sa revin cu poze noi ,CIAO !!!
masina e de vinzare pe nimica toata.nu mai am rabdare si nici timp pt ea.cine o vrea?salvati-o va rog de la fiare vechi.nu se gaseste nimeni milos?
tel.0769753530
johnny59 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -