Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-09, 12:40   #106
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Nu te vad online pe yahoo. Intra si vrb acolo.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 00:16   #107
ALeXF12

Stage 4
 
ALeXF12's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 273
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

e masina de toata ziua sau mai ai altceva pe langa?
cum te impaci cu RHD?
ALeXF12 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 16:10   #108
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Nu nu este masina mea de toata ziua, mi-as bate prea rau joc de ea daca as iesii cu ea toamna-iarna, mai am si alta pe langa. Pe timpul verii am iesit cu ea destul de des ( cel putin odata pe zi sau la 2 zile) e adevarat doar seara cand se elibereaza orasu asta de K....t. Cu tractiunea spate ma impac de minune, nu am avut probleme pana acum.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 01:23   #109
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Quote:
Originally Posted by F41th View Post
Nu nu este masina mea de toata ziua, mi-as bate prea rau joc de ea daca as iesii cu ea toamna-iarna, mai am si alta pe langa. Pe timpul verii am iesit cu ea destul de des ( cel putin odata pe zi sau la 2 zile) e adevarat doar seara cand se elibereaza orasu asta de K....t. Cu tractiunea spate ma impac de minune, nu am avut probleme pana acum.
RHD - se referea probabil la right hand drive, cred ca ti-au scapat ochii si ti s-a parut ca vezi RWD cand ai citit probabil :P scuze ca iti atrag atentia
__________________
13-Bee
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-09, 06:04   #110
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Scuze de neatentie , eram cu gandul in alta parte cand am citit probabil. Nu am nici cea mai mica problema cu volanul pe partea dreapta, tot condus este, cat despre basmele cu nu te poti asigura... e cam greu de zis. In oras nu ai probleme cu vizibilitatea decat daca esti in aglomeratie de bara la bara si te limitezi sa mers in coloana. In afara orasului cum te duci cu masina in stanga sa te asiguri acum o sa te duci in dreapta.Daca-ti lasi o distanta de 50m intre tine si TIR ( pt ca toti zic ca e dificil) ai vizibilitatea dorita nedepasind axul drumului. E adevarat daca as conduce o masina diesel sub 100 cai probabil mi-ar fi greu cu depasirile dar in momentul in care bagi piciorul masina se duce, nu ai probleme. Nu stiu cum este la altii dar eu nu am avut ocazia sa zic "Vai ce aproape am fost."


P.S. Nu ai dc sa iti ceri scuze mai ales cand ai dreptate, cu atat mai mult cand mi-ai facut un favor, putand sa corectez gresala.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 15:54   #111
BT 87 YVI

Stage 4
 
BT 87 YVI's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 230
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Felicitari din ce in ce mai multe masini cum trebuie... eu am avut o supra mk 3 si la anul sper sa imi iau si eu o mk 4.Sa ai grija de ea si poate punem bazele unui club in Romanica
BT 87 YVI is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 16:49   #112
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Astea sunt vise, cluburile in romania se fac si in 2 oameni dar eu nu vad rostuldaca nu ne strangem minim 10-15 oameni. Asa putem vrb pe yahoo fara dureri de cap. Sper sa-ti iei mk4 este o adevarata placere, o sa-ti dai seama cand stai in sptele volanului.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 17:31   #113
No-X-Cape
BMW Driver

Stage 5
 
No-X-Cape's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 359
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

din intamplare am gasit si eu acest topic, nu stiam de existenta lui si din curiozitate l-am citit pe tot ...ce pot sa zic felicitari proprietarului, o masina cu mult potential si o intrebare simpla : Ai de gand sa mergi pe aspirat cu ea sau te gandesti la un turbo sau swap ?
__________________
Viatza e ca hartia igienica .... lunga si folositoare !!!
No-X-Cape is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 18:51   #114
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Dupa cum am scris intr-un post mai in spate, o iau invers fata de ce faceam pana acum. Exterior, interior, Motor ; o sa ma duc pe un Swap si poate dupa in single turbo. Momentan am mai achizitionat una tot manuala tot aspirata ca este in stadiu de proict pana la vara si mi-a cam limitat financiar. Sper cu putin noroc , daruire si bani sa pot duce la bun sfarsit ce mi-am prospus pt vara, ca o sa am timp dupa sa ma gandesc la motor. Cat despre motor poate multi or sa ma injure dar ma bate gandul 90% sa pun 1jzgte nu vestitul 2jzgte.
Sarbatori fericite tururori si sper ca masina voastra sa primeasca cadoul dorit
F41th is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 21:02   #115
ice_wysss

Stage 5
 
ice_wysss's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 663
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Rabdare si mult succes iti doresc..Astept cu interes dopat la maxim ce reusesti sa scoti din masina.
Te salut!
ice_wysss is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 21:33   #116
AlexCrb

Stage 2
 
AlexCrb's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 33
Cool Re: TOYOTA Supra MKIV '93

foarte frumoasa masina si sa o stapanesti sanatos
AlexCrb is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 11:29   #117
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

daca reusesc sa pun mana pe o asemenea masina , nu o mai dau pana mor .. am mai auzit de chestia cu schimbatul volanului de pe dreapta pe stanga ... e posibila??


Felicitari pt masinuta si mult succes in continuare!!
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 15:36   #118
pop_cipi

Stage 1
 
pop_cipi's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

acum am gasit si eu thread-ul asta al tau...masina e superba...faptul ca ti-ai pus jante e ceea ce trebuia facut la exterior.Poate mai poti lucra la faruri,stopuri...etc chestii minore-dar in rest nu cred ca ar trebui sa modifici ceva important la exterior-e perfecta....Dupa montarea jantelor nu am vazut o poza clara din profil-din lateral...poate pui una,doua...caci si eu imi caut jante si ma gandeam la model de genul alor tale....cu buza cromata si spite negre.
pop_cipi is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 16:04   #119
bogdanberceni

Stage 2
 
bogdanberceni's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 72
Member of:
[DACIA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

sall mi se pare ca team zarit in toamna la vitantis all star drift
si atunci inca nu reusei sai faci nimic io as incepe cu suspensia din cate am vazut toba ai avariato jante pt ca motoru te ajuta ff bn aja ca mult succes
bogdanberceni is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:33   #120
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

@pop_cipi Trebuie sa ai putina rabdare pana la primavara ca am bagat masina in garaj si nu o mai scot pana nu e uscat pe jos. Doar daca o pun pe platforma sa o duc la modificat. Jantele mele u buza cromata dar spitele sunt gri.

@bogdanberceni Stiu si am vazut in filme ca nu a iesit nimic, dar nici nu aveam pretentia ca vreu sa iasa ma prezentam a 2 oara intr-o competitie , tinand cont ca la baneasa aveam ambreiajul stricat si m-am dat cateva ore. Cat despre toba sa stii ca nu e nimic afectat la ea nici la jante. Motorul ajuta in limitele lui, Pe spate suspensia e deja HKS Hypermax3 dupa cum ai vazut la vitantis statea foarte ridicata de bot , pt ca nu aveam amortizoarele puse si pe fata. Am avut o problema la prezoane si riscam sa dau jantele jos si sa nu mai pot sa le pun si am renuntat la ideea de a mai pune si pe fata. Pe mine la vitantis nu ma ajutat Experienta, Diferentialul simplu k nu e autoblocant, frana de mana normala care tine foarte greu cu toate reglajele care le-am facut inainte. Eu zic ca cel mai bine termin ce mi-am pus in cap pt la primavara vara si as vrea sa vad iar filmarile cu evolutia de atunci.

P.S. Cel mai bine ar fi sa capat si eu experienta celor care participau acolo , King of europe, concursuri nationale, antremanete pe circuite internationale, etc
F41th is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -