Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-09, 14:22   #46
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Mda in Belgia la Auto5 era aceiasi oferta 3+1gratis dar oricum nu mai aveam unde sa le bag, o sa astept pana data viitoare cand mai plec sau varianta SH nu e rea si asa acum fac numai drifturi cu cele de 16, erau noi acum 5000km acum sunt la jumate.

Last edited by F41th; 27-05-09 at 14:25.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 14:24   #47
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

uhhh HKS reglabile lasata si cu jantele alea sexy supra
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 18:55   #48
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Poze ceva cu masina pe noile jante si suspensii? M-ar interesa si pe mine niste jante noi si sunt curios
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 21:05   #49
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Ale mele sunt pe okazii la vanzare pana apuc sa-mi iau cauciucuri ( pay day pe 16) daca iti plac la urmatorul drum iti aduc unele la fel sau alte 2 modele facute de firma asta. Pt tine pretul este cu totul altul. Cat despre poze cu amortizoarele o sa revin Marti, ca acum sunt in portbagaj ca mi-a fost prea lene sa verific presiunea din ele si am avut impresia ca am o perna de aer sparta, daia le-am demontat. Trebuie sa le incarc cu azot si sa le montez la loc. O sa revin si cu niste poze de la interior pt ca sa modificat si ala
F41th is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 13:06   #50
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Multumesc pentru propunere. Jantele arata intradevar foarte bine, de aceea eram foarte curios sa vad cum arata pe masina. In Septembrie o sa fac un drum pana in UK la Garage Whifbitz pentru jante , evacuarea si alte cateva chestii de maintainance. Deci mai am timp sa ma decid ce jante se potrivesc pe masina. Apropo, tu cat ai platit pe setul tau de 18'?
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 22:42   #51
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Vezi ca trebuie sa platesti taxa de drum chiar daca nu te afli in UK .
Mi s-a parut si mie stupid dar m-am lovit de asta.

Mai multe detalii pe site-ul celor de la DVLA.
Te-am vazut intr-o seara intre Unirea si Tineretului, eu eram cu un Audi rosu cu volan pe dreapta.
Tu esti cazul fericit cu asigurarea, eu plateam 1200 lire pe an si doar third party, fire and theft(care nu se aplica in afara UK-ului ) .

Bafta !
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 01:07   #52
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Am auzit de faza cu taxa dar eu daca conduc aici nu ma intreaba nici un Roman de taxa de Anglia, pe ei ii intereseaza daca ai rovinieta. Cat despre asigurare ai sa razi dar a facut un amic de-al meu accident acum cateva zile cu masina de Anglia si au venit gaborii au verificat actele si au plecat ( a intrat intr-o fantana) nu le-a prezentat decat V5 si dupa ce i-au facut alcoltestul l-au lasat in pace ) Nici taxa nici rovinieta nici asigurare ca ii expirasera cu 2 zile inainte si nu a apucat sa le faca ). Asa ca ... la noi ca la nimeni. Eu nu mai am de gand sa duc masina in Anglia decat cand o sa aiba nr de Ro sau pe platforma ca vreau sa fac pe draqin4 si sa ma duc la japan fest. Anu asta chiar daca vineri am aterizat in anglia am fost foarte prins si nu am apucat sa trec si cand am vazut poze si filmulete "plangeam singur in cada".
F41th is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 08:14   #53
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Da, evident. Trebuie sa o platesti doar daca te mai intorci cu ea.
Si eu am fost oprit de politie si am suflat si`n fiola. Mi-au cerut actele si le-am dat doar carnetul ca restul erau in portbagaj.

Am fost intrebat sec daca masina e a mea, le-am zis ca da si s-au dus in treaba lor.

Ti-ai lipit cumva stickere pe faruri ? Cum te descurci noaptea pe drumuri neiluminate, in special in afara localitatii ? Din cate am inteles nu merg reglate farurile sa bata bine.
Ar trebui schimbate cu LHD , cel putin in cazul meu.
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 13:04   #54
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Mi-am luat dupa ferry stickere si chiar fac diferentza, Nu stiu cata lumina fac farurile de audi dar astea de la Supra im lumineaza foarte bine. Cat de reglat se regleaza sa bata bine numai ca iti ia ceva timp. Eu la saab le-am reglat sa bata bine si usor nu se vedea diferentza doar ca daca ridicam farurile sus jos din buton in functie de cat de incarcat eram ma mai stresau niste tiristi ca ii orbeam. Farul de pe stanga e problematic ca are unghiul mare , oricum daca ai de unde de la noi ia stickere dalea ca nu trag taranii de ele si nici la spalatorie nu sau dezlipit.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 13:30   #55
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Eu le am lipite dar nu stiu cat de bine. Eu nu am regasit in instructiuni tipul meu de far asa ca m-am ghidat dupa celelalte instructiuni , in functii de striatiile de pe sticla farului .
Farurile luminau bine, cel putin in UK. Aici de multe ori ma simt nevoit sa reduc viteza considerabil ca nu-mi dau seama in ce parte o ia drumul, de multe ori neputand folosi faza lunga din cauza celor de pe contra-sens.


Ceva noutati cu masina ?
Nu se uita lumea ciudat cand treci cu masina ?
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 16:15   #56
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Ba da se uita dar au inceput sa se obisnuiasca si sper cat mair rpd ca detest faza " Frate trage si tu pe dreapta 2 min sa fac si eu cateva poze" Cu noutatile o sa revin in cursul weekendului daca nu plec la Hungaroring pt cursele de moto
F41th is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 16:27   #57
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

tii masina pe calea mosilor?
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 12:44   #58
F41th

Stage 3
 
F41th's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Member of:
[Toyota]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Da o tin pe Mosilor. Din pacate o sa iau pauza de Supra minim 2 saptamani. Am suferit un accident moto acum 10 zile, ieri am iesit din spital si nu am voie sa ridic greutati sau sa ma bruschez. Oricum totul e bine acum. Sper sa ma dau cu ea cat mai rpd ca imi vine sa plang cand vad cat praf e pe husa.
F41th is offline   Reply With Quote
Old 13-07-09, 08:35   #59
dragos1989

Stage 5
 
dragos1989's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 579
Member of:
[SEAT]
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

Ce mai face masina? Tu ti-ai revenit din accident? Asteptam noutati despre monstrul sacru
dragos1989 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-09, 18:57   #60
dell 26

Stage 5
 
dell 26's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 798
Default Re: TOYOTA Supra MKIV '93

e ff frumoasa dar fara turbo consuma degeaba .Fara suparare
dell 26 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -