Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-07, 03:33   #1
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Corvette LT 1 270 kw

salut baieti , sunt din Arad si am un Corvette LT 1 de 270 kw alb (tehnic si optic brici) acte la zi , impozit la zi , inmatriculat persoana fizica .

Ma intereseaza un schimb cu o masina tot sport dar care sa fie mai fiabila ( aici ma refer la consum in special) am o noua ocupatie care presupune drumuri multe in tara si in Germania ....din acest motiv ma vad nevoit sa o dau , cu toate ca tin foarte mult la ea ...de multi ani imi doream un Corvette...dar asta e , cateodata necesitatile de obliga sa renunti la placeri

Nu sunt curios de bani neaparat ....de acea nu-mi ceretz un pretz fiindca sincer nici nu stiu sa va spun ( nu m-am gandit) vreau sa i-o dau cuiva care nu umbla ca mine sute ...mi de kilometri , unuia care stie ce insemna sa ai o masina de suflet si.....probabil , care vrea sa schimbe masina lui ...din dorintza de a avea ceva , nu la fel ca mine "din nevoia de a lua ceva mai de mers la drum lung"

Astept sa vad niste oferte de variate de la voi si sa vedem ....poate iese ceva , Multumesc

p. s. : pentru mai multe detalii...povesti , etc. 0740 188 059 / LUCIAN
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vette2.jpg
Views:	117
Size:	28.1 KB
ID:	324754   Click image for larger version

Name:	vette1.jpg
Views:	318
Size:	34.9 KB
ID:	324756   Click image for larger version

Name:	vette 4-bord.jpg
Views:	362
Size:	14.3 KB
ID:	324757  

Click image for larger version

Name:	faruri din fata.jpg
Views:	135
Size:	271.3 KB
ID:	324759   Click image for larger version

Name:	Image007.jpg
Views:	137
Size:	119.3 KB
ID:	324760   Click image for larger version

Name:	Image005.jpg
Views:	104
Size:	109.3 KB
ID:	324761  

Click image for larger version

Name:	bord seara.jpg
Views:	368
Size:	132.4 KB
ID:	324762   Click image for larger version

Name:	Image000.jpg
Views:	132
Size:	131.7 KB
ID:	324763  
Attached Images
File Type: bmp vette 5.bmp (351.6 KB, 51 views)
File Type: bmp corvette -resized.bmp (549.4 KB, 50 views)
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 17:52   #2
stecherro

Stage 4
 
stecherro's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 252
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

faina masina ta..un consum ceva?...si cum de apare p net in 2 culori intru post alb si in unu negru
:d
....nu mai inteleg...top speed 0-100 ceva detalii... sa o folosesti sanatos..
__________________
.....vectra cu care ti-a zis ma-ta sa NU te pui....
stecherro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 20:13   #3
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

Quote:
Originally Posted by stecherro View Post
faina masina ta..un consum ceva?...si cum de apare p net in 2 culori intru post alb si in unu negru
:d
....nu mai inteleg...top speed 0-100 ceva detalii... sa o folosesti sanatos..

Salut , multumesc ! Masina a fost alba cind am cuparat-o eu apoi la circa 3 luni aprox am revopsit-o , ce a-s putea sa-ti spun ...nu am apucat sa ma duc cu ea foarte tare fiindca nu prea am iesit din oras , iar atunci cind am facut-o..sincer avem niste drumuri foarte proaste si ma doare inima sa dau cu ea in gropi, pe langa asata nici nu e foarte stabila masina deoarece nu are suspensii rigide (asa sunt din fabrica)- probabil ca sa te simti mai comod si sa nu te zguduie (oricum americanii la ce drumuri au isi permit sa nu puna suspensii foarte rigide) , are tractiune spate si este destul de usoara , mai eles pt vremea aceia..are 1500 kg , eu am gasit pe net un tabel in care am vazut un clasament cu viteza de la 0-60 mile , 5.4 , 5.5 era acolo parca insa eu nu cred ca e valabil decit daca a-r fi mai nou Corvett-u sau daca motorul pe el a-r fi nou sau macar cutia de viteze. Probabil el la vremea lui prin anii 90 atingea suta in timpii astia , oricum de mers merge tare si se infige rau de tot cind calci pe el ...e placut sa-l conduci , plus ca motorul are sunetul acela specific Corvette , gros si foarte puternic ...iti da parca senzatie de fortza si tie cind esti la volan si calci , te simti ca si intr-un mic monstru care e gata sa inghita ce e in fatza lui , chiar am patit de multe ori cind calcam pedala de accleratie brusc si se auzea motorul foarte tare si cel din fatza sa speriat si a tras drepta ..nu stia ce sa intampla , a fost amuzanta faza . Oricum vreau sa-l mai pun la punct pana in primavara -vara , chederele de la usi tre sa le schimb , vreau sa-i pun niste jante frumoase ...sa vedem , e o masina care are personalitate si merita facuta sa arate ca noua ...
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 20:16   #4
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

Quote:
Originally Posted by stecherro View Post
faina masina ta..un consum ceva?...si cum de apare p net in 2 culori intru post alb si in unu negru
:d
....nu mai inteleg...top speed 0-100 ceva detalii... sa o folosesti sanatos..


aa...uitasem sa-ti spund de consum , eu nu mint cind ma intreaba cineva de consum fiindca nu are rost , daca stai sa te gandesti bine , un motor de 5727 cmc - V 8 nu poate avea consum mici in nici un fel si chip , de fapt poate dar numai daca e oprit in parcare . Zic 25 in oras si la drum...am scos pe la 15 minim , daca o ti in 100-130 maxim.
Cel care a avut-o inainte mi-a zis ca a ajuns cu ea pe la 288 apoape de 290 si scria pe bord 120 % consum , eu nu am verificat ..habar nu am ..iti spun ce am auzit si eu..

Last edited by loveextreme; 03-10-07 at 20:19.
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 20-10-07, 11:40   #5
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

Ce tare sa iti consume masina 120% dar si 290km/h multe masini noi din ziua de azi nu ating nici 230... ))Oricum pasiunea nu cunoaste limite....Bafta
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 00:46   #6
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

frumoasa masina...sa ai grija de ea...si sa o faci cat mai simpla si mai frumoasa...bafta in continuare...!!
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 22:12   #7
copolinox

Stage 4
 
copolinox's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 297
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

Cati euro ai vrea pe ea daca ai da-o ?
copolinox is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 21:58   #8
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Corvette LT 1 270 kw

Nimic update-uri? Despre vette?
valy91 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -