Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-08, 13:27   #211
vum_moto

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Default Re: Chevrolet Aveo

Si a trebuit sa platesti ceva sau le-au schimbat in GARANTIE?
vum_moto is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 18:42   #212
ravenul

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 2
Default Re: Chevrolet Aveo

toate pe garantie am facut comanda.. 2 saptamani dureaza pana ajung supapele in RO si inca 5 zile de service Cica supapele astea noi or sa se curete singure
ravenul is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 09:21   #213
vum_moto

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Default Re: Chevrolet Aveo

Minune ca nu au cerut Banii bine ca se rezolva vei vedea mai incolo daca se vor curata supapele singure Bafta.
vum_moto is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 12:06   #214
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by vum_moto View Post
Salut la toata lumea.Am si eu o intrebare.Am sunat la Golden-Platin Service sa-i intreb daca imi pot monta un scut la motor la Chevrolet Aveo 8V 72CP 1.2 si raspunsul celor de la service a fost (Ei nu recomanda sa, se puna asa ceva pentru ca,masina nu este prevazuta cu sistem de prindere si cei care si-au pus scut au avut probleme cu masina adica cu articulatia) acesta a fost raspunsu lor.Poate cineva sa-mi recomande cum este mai bine sa-mi pun scut sau nu.Multumesc
Eu am montat la revizia de un an scut si nu mi-au zis nici ei, si nici nu am auzit la altcineva de asa o aberatie. Nu stiu daca e adevarat sau nu, eu mi-am montat oricum, e mai sigur asa, mai protejezi motorul.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 10:04   #215
vum_moto

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Smile Re: Chevrolet Aveo

Ok atunci imi montez si eu scut am mai vrb cu cineva de la service si mi-a spus dece nu vor astia sa se mai puna scut: surpriza daca pui scut motorul este mult mai protejat si nu mai ajungi in service cu probleme adica ei nu prea mai au ce sa repare
vum_moto is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 13:03   #216
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Ce porcarie sa faci o astfel de propaganda. Numai in Romania ai putea intalni asa ceva.
Un sfat : inscrie-te si tu in usergroupul Chevrolet daca vrei.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 13:48   #217
vum_moto

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 5
Default Re: Chevrolet Aveo

Salut pai daca se poate vreau sa ma inscriu in usergroupul Chevrolet dar ce trebuie sa fac si unde trebuie sa complectez sau unde trebuie sa intru Merci.
vum_moto is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 13:56   #218
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Te duci aici, iar daca nu merge ai in stanga sus User CP, si te duci apoi la Group Memberships. Poate faci si tu un thread nou si ne arati si noua masina ta.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 22:14   #219
bebebebe45

Stage 2
 
Join Date: May 2008
Posts: 26
Default Re: Chevrolet Aveo

sal becul de care vorbessti e unul galben si iti indica un motor stilizat,si e aplasat mai jos de axul turometrului???daka e acela si mie mi se aprinde marog la masinal u maicamea dar la mn a inceput sa se aprinda du pa revizia de dupa un an si acel bec iti indica catalizatorul iti spune ca sunt prea multe gaze..ma rog nush daka ma intelegi,, dar acela se aprinde (la mn ) din cauza ca nu face contact ... oki mi se pare o tampenie sai schimbe supapele nu are nicio legetura.........


pt ravenu'
bebebebe45 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 11:51   #220
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Chevrolet Aveo

sal, faina masina si eu am vrut sa imi iau aveo,dar auzisem ca nu e prea "stralucita" la siguranta (asa cum ai spus si tu cu cateva pag mai devreme)acest lucru ma facut sa imi schimba obtiunea stii cu e safety fist asa ca am obtat pt un mondeo 02 136 hp.inca odata masina arata bine.
p.s :ceva modificari?
mariusARD is offline   Reply With Quote
Old 19-07-08, 09:10   #221
86 RTO

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 40
Member of:
[CHEVROLET]
Talking Re: Chevrolet Aveo

Mda ! Inca de la al 2-lea post , locul asta s-a transformat intr-un loc de lupta intre Chevrolet si Logan ! Nu inteleg cum un om care a condus dekt Logan poate sa aibe curajul sa zica de Chevrolet ca e nashpa sau varza ! Recomand mai intai sa conduceti cam 5000-10000 km si atunci ati avea dreptate ! Dc sa mananc eu rahat despre Logan ca e nashpa dak nu am condus unul ?? As fi un ipocrit ! De o luna mi-am cumparat un Aveo 1.4 si deja am 3.500 km ! Nu e extraordinara masina ,dar sunt super multumit de ea in privintza consumului si confortului ! Pana la urma eu nu conduc de pe capota , portbagajul sau plafonul masinii , ci din interior . Tu trebuie sa te simti in primul rand bine cand intrii in interior si de usurintza cu care accesezi panoul de comenzi , deschiderea geamurilor sa se faca si in momentul cand stai relaxat pe spate , nu sa te intinzi dupa butoane ! Conduc foarte sportiv si nu ma pot abtine sa nu ii "rup" rotile ! Consuma pt ca ii dai ! Tine-o in parcare si ai sa vezi ca nu iti consuma deloc ! Mi-a consumat si 10 dar mi-a consumat si 6 ! Adik se poate ! Despre scut parerea mea e ca atat timp cat ei nu mi-ai dat unul 3 ani poate sa mi se sparga baia de ulei zilnic , ca doar e pe garantie ! Dupa acesti 3 ani pot sa imi pun si carton ca nu mai exista probleme de garantii ! Pana la urma tu decizi ce faci cu banii tai ! Acestea sunt parerile mele proprii si personale si sper sa nu se simta careva deranjat ca nu are de ce ! Bafta in continuare si nu uitati VIATZA ARE PRIORITATE !!!

Last edited by 86 RTO; 19-07-08 at 09:45.
86 RTO is offline   Reply With Quote
Old 05-09-08, 22:11   #222
arabu10

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3
Default Re: Chevrolet Aveo

am un chev. aveo 1.4 16v.am citit tot felul de pareri despre aveo.a-si vrea sa spun ca eu sunt multumit de el,la 10500 e. altceva la banii astia nu pre ai ce sa iei.am 5000 km si se misca binisor.vreau sa stiu daca fac rost de scut si il montez eu pierd garantia ?
arabu10 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-08, 23:05   #223
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by arabu10 View Post
am un chev. aveo 1.4 16v.am citit tot felul de pareri despre aveo.a-si vrea sa spun ca eu sunt multumit de el,la 10500 e. altceva la banii astia nu pre ai ce sa iei.am 5000 km si se misca binisor.vreau sa stiu daca fac rost de scut si il montez eu pierd garantia ?

aveo e mai bun decat logan,repet aveo e o masina bunicica,dar de banii aia poti sa iti iei ceva mult mai bun(ceea ce e drept ca nu nou)
mariusARD is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 09:20   #224
arabu10

Stock
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3
Default Re: Chevrolet Aveo

salut ! puteti sa imi spuneti si mie daca gasesc elemente de tunning pt. aveo si cit ar costa ?
arabu10 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 22:56   #225
86 RTO

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 40
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Nu gasesti elemente de tunning pt aveo ! Gasesti decat universale si poate poate s-ar potrivi si pe aveo ! Singurele elemente pt aveo le gasesti al reprezentantzele Chevrolet si te costa o carutza de bani !
86 RTO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -