Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SEAT > Masina mea Seat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-11, 21:03   #16
NTZ03

Stage 5
 
NTZ03's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,115
Member of:
[VW]
[BMW]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Lasi capota alba si in schimb colantezi in carbon plafonul,oglinzile si stalpii,geamurile fumurii si farurile putin inegrite.
NTZ03 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 22:08   #17
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Quote:
Originally Posted by NTZ03 View Post
Lasi capota alba si in schimb colantezi in carbon plafonul,oglinzile si stalpii,geamurile fumurii si farurile putin inegrite.
Am folie pe geamuri pana fata; cu farurile nu ma ocup ca daca ma loveste unul din spate imediat eu sunt de vina.
Eu stau in germania si aici nu se poate ca daca este ceva imediat tu esti de vina ca celalalt zice ca nu a vazut ca ai franat din cauza ca farurile sunt innegrite.
La noi la Tg Secuiesc nu se ocupa nimeni din pacate cu colantare carbon.
Ma interesez la Brasov oare?
__________________
Romania ---- Tara fara lege


Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 14:36   #18
Vw_GTI_G60

Stage 3
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 100
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Nu stiu ce ii trebuia masinii asteia model cu negru cand vopseaua aia alba arata de parca e alb13 de pe clasica Dacie , jante nu exista ....adica nimic care sa dea o tenta sportiva masinii......basca bonus V-ul de pe capota nici macar nu se termina in colturile ei astfel incat sa aiba o continuitate ca latime cu plafonul.
Omule, strange niste bani, da-i o vopsea noua si placuta ochiului nu vreo fistichie si fa-ti masina sa arate ca una onesta nu ca o tentativa nereusita.
Vw_GTI_G60 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-11, 19:45   #19
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Quote:
Originally Posted by Vw_GTI_G60 View Post
Nu stiu ce ii trebuia masinii asteia model cu negru cand vopseaua aia alba arata de parca e alb13 de pe clasica Dacie , jante nu exista ....adica nimic care sa dea o tenta sportiva masinii......basca bonus V-ul de pe capota nici macar nu se termina in colturile ei astfel incat sa aiba o continuitate ca latime cu plafonul.
Omule, strange niste bani, da-i o vopsea noua si placuta ochiului nu vreo fistichie si fa-ti masina sa arate ca una onesta nu ca o tentativa nereusita.
Salut

Iti accept critica ta.Ai dreptate in foarte multa lucruri.Jenti nu am pentru ca sunt cauciucuri de vara.Daca citesti ce am scris acolo o sa vezi ca am zis si eu ca nu sunt multumit de calitatea vopsitoriei, si nu vreau masina pentru expo ci pentru folosinta zilnica dar sa aiba putin aspect de sportivitate.
De aceea nu am prezentat masina mea la Seat tuning, asa ca cred ca nu trebuie sa sariti asa pa mine.
Cred ca se poate da parerea ta si in ton mai constructiv adica :
-salut colegu cred ca daca ai face asa ar iesi mai ...

Scuza daca te am jignit.
Sarbatori fericite
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 17-08-12, 23:22   #20
florin020

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 7
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Quote:
Originally Posted by Vw_GTI_G60 View Post
Nu stiu ce ii trebuia masinii asteia model cu negru cand vopseaua aia alba arata de parca e alb13 de pe clasica Dacie , jante nu exista ....adica nimic care sa dea o tenta sportiva masinii......basca bonus V-ul de pe capota nici macar nu se termina in colturile ei astfel incat sa aiba o continuitate ca latime cu plafonul.
Omule, strange niste bani, da-i o vopsea noua si placuta ochiului nu vreo fistichie si fa-ti masina sa arate ca una onesta nu ca o tentativa nereusita.
stiu ca postez relativ tarziu fata de ultimul post...dar in legatura cu ce ai scris tu, nu sunt de acord cu un singur lucru: v-ul de pe capota imi pare ca nu se termina in colturi pentru ca din poze, cel putin eu, observ continuitate cu plafonul, cu linie imaginara dreapta de la parbriz spre plafon...exact asa,cum este trasat, imi pare ok. cam acelasi lucru vreau sa fac eu cu capota seat-ului meu ibiza, numai ca plafonul l-as continua cu 2 dungi negre mate, + eleron+hayon+ eventual bara spate, de asemenea, in dungi. respect pentru initiativa!
florin020 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 20:04   #21
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Salut

Masina a primit un acumulator secundar.
Am cumparat o masina donatoara 1.8 16v Gti, numai ca lipseste calculatorul si immo-ul masinii in rest este complet,la anul vreau sa schimb totul motorul cutia suspensia.

A mai facut cineva treaba asta?
Am inteles ca au fabricat Seat Cupra cu 1.8 T blocul motorului este acelasi?

Daca este cineva din Bv sau CV sa ma ajuta cu modifiarea spoilerelor contra cost binenteles.Am mutat deja numarul de inmatriculare jos in spoiler dar vreau sa fac inca ceva dar in Tg Secuiesc nu se ocupa nimeni cu asa ceva.

Respect
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 00:51   #22
tudortiberiu

Stage 1
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 22
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Salut .. am si eu un seat ibiza coupe din 95.. si se aseamana foarte tare cu a ta.


Am vazut ca esti interesat sa-ti modifici spoileru fata.. insa eu te sfatuiesc sa-ti cauti un spoiler de cordoba ( acelasi model ca al tau ) dar an mai nou , pentru ca sunt unele modele care au spoileru fata mult mai frumos decat cele de pe modelele vechi si nu e foarte scump ..

PS : Nu ai din greseala seripisori de la galeria de evacuare in plus (contracost)? ca la mn s-a fisurat unul si se aude aiurea ))
tudortiberiu is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 18:16   #23
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Quote:
Originally Posted by tudortiberiu View Post
Salut .. am si eu un seat ibiza coupe din 95.. si se aseamana foarte tare cu a ta.


Am vazut ca esti interesat sa-ti modifici spoileru fata.. insa eu te sfatuiesc sa-ti cauti un spoiler de cordoba ( acelasi model ca al tau ) dar an mai nou , pentru ca sunt unele modele care au spoileru fata mult mai frumos decat cele de pe modelele vechi si nu e foarte scump ..

PS : Nu ai din greseala seripisori de la galeria de evacuare in plus (contracost)? ca la mn s-a fisurat unul si se aude aiurea ))
Sal Colegu

Nu am din pacate, caut si eu dar inca nu am gasit ce imi place.

Bafta
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 20:06   #24
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Salutare

Am revopsit masina dar acum cu Albastru.
Am montat si clima.Frana Gti, schimbat absolut toate bucsele, rulmenti.
Spoiler fata nou, faruri
Astept parerile.

Caut punte spate cu frana pe discuri cu Abs

Respect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fénykép0109.jpg
Views:	58
Size:	197.4 KB
ID:	2856195   Click image for larger version

Name:	Fénykép0112.jpg
Views:	79
Size:	260.8 KB
ID:	2856196  
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 28-09-13, 19:27   #25
maffiaxxl

Stage 3
 
maffiaxxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 125
Member of:
[SEAT]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

Urmeaza Abs. modul confort geamuri, eventual Xenon 4500K sau ceva de genul cu spalator de faruri.
Si daca gasesc calculator atunci 1,8 16V Gti
Motorul il am numai ca lipseste calculatorul

Under Construction

Bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF1801.JPG
Views:	44
Size:	1,018.5 KB
ID:	2862805   Click image for larger version

Name:	DSCF1803.JPG
Views:	31
Size:	1.01 MB
ID:	2862806  

Last edited by maffiaxxl; 28-09-13 at 19:51.
maffiaxxl is offline   Reply With Quote
Old 15-10-13, 22:02   #26
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seatul din Tg Secuiesc

frumoasa,incearca jantele sa le faci un negru mat...in rest e super
serady is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -