Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-09, 17:15   #121
DOOM

Stage 2
 
DOOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 72
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re: Daewoo Tico

daca mai ai nevoie de mocheta albastra ( cred ca se aseamana f bine cu albastrul masinii tale ) gasesti aici http://www.masfloor.ro/contact.html
DOOM is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 19:48   #122
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Buna seara,
Scuze ca nu am reusit sa postez pana acum, masina a participat la 4tuning days, super event foarte reusit cel mai reusit de pana acum as zice...e si normal pe de o parte.
Trebuie sa precizez ca rezultatul e un pic peste asteptari , la modul nu ma asteptam sa castige 2 premii la un concurs, cu toate ca la partea audio nu era chiar asa praf sa zic mediocru e un termen protrivit...E drept ca la EMMA am fost singur in clasa si nu aveam cum sa ies pe locul doi sau... Ma rog, am ramas foarte uimit de rezultatul de la SPL de sambata, am reusit sa scot 140,8dB sa zic un pic mai putin decat la probe dar cu muuuult mai putin curent.Per total sunt foarte fericit de experienta asta si o recomand oricarui iubitor de auto-car audio etc...trebuie doar sa incerci

Pe aceasta cale tin sa multumesc persoanelor care m-au ajutat sa duc la bun sfarsit as zice(desi nu e niciodata gata un sistem audio tot timpul fiind ceva de imbunatatit) si sa ajung cu ea la Romexpo, e posibil sa omit pe cineva imi cer scuze de pe acum....In primul rand vreau sa ii multumesc lui Alex din Rahova care a contribuit existential la acest prioect, Catalin (KK), Seby(Sabiutza), Ciprian (Blak), Mihai ( de la Racing Nick), Claudiu si nu in ultimul rand mamei mele care a fost cam singurul sprijin financiar in aceasta perioada cat am fost somer...Le multumesc din nou acestor persoane si repet scuze daca am omis pe cineva, cu siguranta au mai fost...

Sper in cateva zile sa fac rost si de ceva poze deocamdata le am pe cele din telefonul meu dar trebuiie sa mai adun.Va salut!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01392.JPG
Views:	121
Size:	771.6 KB
ID:	883414   Click image for larger version

Name:	DSC01394.JPG
Views:	136
Size:	704.5 KB
ID:	883417  
Attached Images
File Type: bmp tico SPL.bmp (1.92 MB, 27 views)
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 20:12   #123
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Daewoo Tico

Bravo Nene! Ai vazut ca nu e greu? Trebuie doar sa ramai optimist si atunci cand e mai greu, nu? Felicitari inca o data si de ce nu...Si la mai mare!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 18-04-09, 20:14   #124
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Mersi da asa este atata timp cat nu cazi in plasa esecurilor, si tii capul sus e greu sa ratezi...si antifonul e aluband...mult aluband ca a ramas in aer treaba Bafta!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 11:52   #125
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Daewoo Tico

Felicitari Yus pt cupitze!!! La mai multe
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 18:48   #126
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Mersiiii! Ce sa zic nu m-am asteptat in niciun moment sa castig ceva....nici macar podium, dar uite ca nici nu te astepti si se adevereste zicala stim noi cui "Singura sansa de a castiga este sa incerci!" Bafta!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 16:33   #127
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Daewoo Tico

Bravo, felicitari! Sa vedem diplomeleeee!
Bateria te-a ajutat cu ceva? Ca n-am mai apucat sa te intreb...
Toate cele bune!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 18:48   #128
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Nenea Alex cu bateria n-am mai incercat ca am luat de la Seby una de 100 de amperasi si imi tinea statia numai in protectie lucru pe care bateria mea nu-l atingea... Ce sa zic mersi mult pentru amplif si ne auzim la un telefon...o sa incerc sa pun o poza si cu diploma, ca la EMMA nu s-a dat asa ceva...
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 12:18   #129
haXxor

Stage 2
 
haXxor's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 39
Default Re: Daewoo Tico

Distractie in petrom...
https://www.youtube.com/watch?v=mC2Vz2KLZIo
To be continued
haXxor is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 17:05   #130
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: Daewoo Tico

felicitari pentru cupe !!!

cat te-a dus tot sistemul audio in mare pana acum? asta daca nu e secret...

bafta in continuare
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 18:03   #131
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Mersi. Mai nu e secret dar stii costa mult mai mult decat m-a dus pe mine la modul nu costat manopera si am avut mare parte din scule. Ca idee, subwooferul a dus undeva peste 1200 de lei cu tot cu incinta, difuri, mdf, etc, ampliful undeva pe la 700 de lei, cabluri, player, baterii,antifon, mici retusuri aduse masinii si muuuulte ore de munca, per total cred ca sare de 1000 de Euro.N-am pus difurile de pe usi(6 la numar)


Ceea ce se vede in filmuletul pus de Haxxor este un demo a ceea ce va urma ca sistem audio pe tico, e fooarte fun masinuta la teste s-a prezentat foarte bine, de fapt inca nu a terminat cu testele mai are putin de asteptat eventual mai are de asteptat si amplificare+curentul+bateriile...in rest e gata )

....va urma
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 09:48   #132
haXxor

Stage 2
 
haXxor's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 39
Default Re: Daewoo Tico

https://www.youtube.com/watch?v=Jf_HASZS0VE am zis ca va urma....

Last edited by haXxor; 21-06-09 at 16:09.
haXxor is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 11:55   #133
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Quote:
Originally Posted by haXxor View Post
The URL contained a malformed video ID.
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 12:04   #134
DjMogLy

Stage 2
 
DjMogLy's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 67
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

https://www.youtube.com/watch?v=Jf_HASZS0VE
DjMogLy is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 19:51   #135
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Da a continuat se pare ca e mai prejudicios decat un drog. Din pacate sau din fericire depinde din ce punct de vedere privesti masina a evoluat din punctul de vedere al sistemului audio si probabil in curand va beneficia si de un pic de estetizare a exteriorului si mai ales a interiorului ca doar de acolo pleaca totul. Rog persoanele care au cunostinte despre terti care efectueaza servicii de tapitare cu piele sintetica/naturala la un pret avantajos echitabil si proportional cu valoarea insumata a autoturismului a carei iamgine se incearca a fi optimizata si aplicarea unei folii ppe geamurile laterale din spate si luneta. Mentionez ca autoturismul este Daewoo Tico.



PS: Scuzati limbajul daca deranjeaza pe cineva rog un moderator sa il cenzureze; Vroiam sa zic, cu alte cuvinte ca vreau sa imi pun folie pe geamuri, deaia darkblack de meltean cat mai eftina si cat mai autorizata rar cu putinta, si as vrea sa le fac ceva scaunelor care arata jalnic. Doar cele de pe fata. Si toate astea vreau sa le fac cu un rahat de bani pe care nici macar nu ii am inca, astept salariul si vreau sa plec si la mare )
y_u_s is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -