Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-05, 00:33   #1
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default 2004 Matiz E/AC +

Am un Matiz din 11 septembrie 2004 si acum am la bord 27.400 km si vreau sa va spun ca nu am nici o plangere la adresa lui! Imi place foarte mult masina si consider ca e ceea ce imi trebuie la ora actuala in materie de auto!
Au fost facute toate reviziile complete la 1.000km, 5.000km, 10.000km, 20.000km si va urma cea de 30.000km!
Fata de serie nu am facut decat sa imi pun un sistem performant audio. Mai am de lucru la el, dar ... vine o zi!
Daca voi avea ceva nou la masina asta a mea voi posta aici.

Respect,
Silviu \"URSU\" Dumitriade - Gloria Brotherhood
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc00668_383.jpg
Views:	191
Size:	1.56 MB
ID:	42055   Click image for larger version

Name:	dsc00674_200.jpg
Views:	162
Size:	1.34 MB
ID:	42056  
__________________
MI-AU FURAT VW !!! ... Dati clic aici pentru detalii:
https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/42670-furt-auto-rog-ajutati.html

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3398918

= inchei ORICE tip de ASIGURARE pe ROMANIA =
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...re/page-8.html
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 30-11-05, 10:51   #2
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default

... Am uitat sa scriu despre revizia de 30.000km! Acum vreo 3 saptamani am facut-o si am schimbat ulei, filtru de ulei, iltru de aer, filtru de benzina, bujii, lichid de racire, iar toate astea, cu tot cu manopera, m-a costat aproape 400 de RON!!! Super!
Daca vreti o masina de oras cu care sa iti faci treaba, sa faci multi km pe zi, cu cost mic de achizitie, cost mic de intretinere, cost mic al asigurarilor si taxelor, ... ramane MATIZ!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 21-12-05, 11:29   #3
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

unde ai facut revizia??
mad max is offline   Reply With Quote
Old 21-12-05, 19:16   #4
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,586
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default

de ce nu ai luat bari in culoarea caroseriei ? ...arata mult mai fain..parerea mea..
peter is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 17:14   #5
viorem87

Stage 2
 
viorem87's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 30
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"peter\"
de ce nu ai luat bari in culoarea caroseriei ? ...arata mult mai fain..parerea mea..
dupa parerea ta arata mai \"fain\", dar nu e si fopseaua pe acele \"spoilere\" e foarte sensibila si se cunoaste cand se zgarie, asa negren nici u nu vezi daca ai dat intr un carucior la METRO

si mai si costa (MULT) este o pe care o poti fol pt jante sau cip orice altceva
viorem87 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-06, 17:17   #6
viorem87

Stage 2
 
viorem87's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 30
Default

si tata are matiz E klass.
din decembrie 2004 si a facut pana acum 45000km. e multumit fata de o dacie. vezi ca am observat de pe un alt forum ca reviziile sunt mai ieftine la radacini gara de nord.
cineva a dat la rev de 40k ...3mil
iar tata 5mil (poate o uzase mai tare tata o cam forjeaza)
viorem87 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-06, 22:16   #7
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

e de admirat ca ai grija de masina la modul asta, bravo tine-o tot asa si vei avea o masina buna pentru multi kilometrii. bv
NWZeu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -