Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-12-07, 00:38   #61
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Baietzii am facut o smecherie cum nam mai vazut la nimeni pana acuma...am bagat un fel de girofar sub spatele masini....RUPE!!!! Bag poze si video mai incolo....aaaaa si masina are un nou nume : WOLFIE!!! Revelion placut tuturor!
__________________

...:::TUNING 4EVER by WOLFI3:::...
WOLFI3 is offline  
Old 04-01-08, 20:55   #62
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Matizuri din Oradea

Ce smecherie ai facut mai???
Ai poza sa vedem???Apropo daca vrei sa iei ceva frumos pt masina ta sa stii ca imi vand tot de pe masina mea asa ca ............
spark88 is offline  
Old 06-01-08, 14:24   #63
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Matizuri din Oradea

felicitari si bafta multa in continuare , super matziuu`
mareo is offline  
Old 13-01-08, 21:18   #64
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Sa stiti ca in ultima vreme nu prea am avut timp de nici o modificare...prietena ma plezneste si daca zic atata : MATIZ....naspa chestie....poza despre smecheria ascunsa sub masina o sal postez maine...altfel m-am interesat dupa ceva jenti...la noi in oradea sunt pe la 270 e pt matiz, de marca bbs oz aez sau cine stie, spitate, si pe 4-114,3...daca va intereseaza va dau un numar de telefon!!!!
WOLFI3 is offline  
Old 19-01-08, 09:56   #65
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Ajutatima va rog...mi-ar trebui niste fete de usi cum am acuma, dar noi, fara piele si tapiterie....oare la daewoo service imi da?? Se poate gasi?? Deci pt. usile fata si usile spate...ca vreau sa schimb boxele...si acuma deja am gaura pe ele si nu le pot coreca...ajutatima va rog!!!!
WOLFI3 is offline  
Old 21-01-08, 19:10   #66
Svw t2
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 100
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

pai nu ar fi mai bine sa iti faci tu altele, ii destul de simplu,si ti le imbraci cu ce vrei tu ( daca ii vorba de acelasi tip de fata de usa)
Svw t2 is offline  
Old 21-01-08, 19:16   #67
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Da, ideea este consumabila...dar materialul trebuie cumparat...taiat...gaurit...si cele din fabrica au si prinderea acela care intra in usa...deci nu ii foarte scump si am si timp pt tapitat...da ms oricum
!!
WOLFI3 is offline  
Old 21-01-08, 19:23   #68
Svw t2
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 100
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

nu ai pt ce si o sugestie daca permiti.. de ce nu iti faci din fibra locurile pt boxe
Svw t2 is offline  
Old 21-01-08, 19:31   #69
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Nu vreau sa scot boxele prea afara. pt. ca am picioru cam mare si mi-e frica ca dau in ele....dar vreau sa pun boxe maai mici cam de 10 cm, vreao 3 in usa fata, si acelea nu intra pana la geam, o sa pot da totul jos...acuam din geam nu pot da jos vreo 15 cm...naspa chestie...si cu fibra ii greu de lucrat...mi-as dori sa invat cu fibra de sticla...dar imi trebe si idei...atuncea sigur mias face si ceva spoilere...ms inca odata si accept ideile in cont!!!
WOLFI3 is offline  
Old 21-01-08, 19:34   #70
Svw t2
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 100
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

pai daca vrei iti pot da niste sfaturi cum sa lucrezi in fibra daca vrei, si sa sti ca nu ii greu
Svw t2 is offline  
Old 21-01-08, 19:40   #71
Svw t2
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 100
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Matizuri din Oradea

intra pe matiz in curtici si ce ii facut acolo ii din fibra, eu am facut-o
Svw t2 is offline  
Old 28-02-08, 20:06   #72
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Salut fanilor de DAEWOO-uri!!! Stiu ca de o vreme nu v-am dat stiri despre "mine", sau mai bine zis despre masinutza mea, dar nu am avut ce sa va arat!! Banii constituie o mare problema, m-ar costa circa 1000RON sai fac un body kit, dar banii nu le culeg, tre sa fac ceva pt. ea!! Nu stiu cat de mult merita sa-mi bag banii in ea, pana cand nu stiu ca e al meu...e a parintilor...SI alta treaba, este ca ma gandesc si la o masina proprie...un opel sau un vw...pe la 18 ani!!! CHIAR IN CAREVA ZI AM IESIT CU EA PRIN ORAS, si un taran cu loganu mi-a facur semn, ca esti smecher?? La stop, cand si-a dat seama, deja eram la 20 m de el ...macar!!!)) Are o derapare ca nu-mi dau seama cum dezvolta atata putere moturul de 900) Hai ca va mai scriu...TUNING 4EVER by WOLFI3
WOLFI3 is offline  
Old 29-02-08, 12:45   #73
BH09SSS

Stage 5
 
BH09SSS's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 303
Default Re: Matizuri din Oradea

intr-o masina de 18 ani tre sa bangio groaza de bani si tot veche ramane. Asa am zis si eu cand mi-am luat prima masina (ca imi iau o masina mai veche), dar tin sa iti spun ca m-am hotarat ca parca ar fi mai bine una noua, si acum dupa ce o am pe aia mai noua nu gasesc termeni de comparatie, in schimb mi-e mila ca o tin pe aia veche in fata blocului .
Eu zic sa te mai gandesti la ce te hotarasti
__________________
BMW FOREVER
BH09SSS is offline  
Old 01-03-08, 16:08   #74
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Poate am gresit io...cu exprimarea...m-am gandit, cand implinesc 18 atuncea imi iau o masina...nu precizez anii...depinde totul de pret..o masina asa veche oricum nu as achizitiona, sunt total deacord cu tine ... MERSI MULT
WOLFI3 is offline  
Old 30-03-08, 17:53   #75
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizuri din Oradea

Heeeeeeeeyyy ce mai fac baietzii din randurile noastre?? Totu ii ok pe la masinile voastre?? De mult nu am mai scris....da acuma iar incep sa "tuning-hez" pe Buburuza!!! In viitoru foarte apropiat schimb iaraisi fetele de usi, vreau sa fie negre, si sa schimb boxele.....vreau sa fac o incinta HIFONICS cu amplif Blaupunkt...cu neoane...shi chestii....vopsesc ceva elemente din interior cum ar fi masca la bord, consola centrala, plasticurile de langa scaune, plasticu de la volna...si asa mai departe!!! Ceva idei ?? Ce boxe sa pun in fata in usa ca fara inele sa pot da jos geamurile?? Ceva de 10 cm?? Oricum vreau ceva albastru, totu sa fie albastru cu negru...ASTEPT IDEI BAIETZII
WOLFI3 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -