Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-07, 07:41   #31
vreu cielo :P

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 24
Default Re: help

M-am interesat de service in VITAN,si mi se pare cam scump,250 lei.
Cred ca mai caut.
vreu cielo :P is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 08:05   #32
vreu cielo :P

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 24
Default Re: help

Inchide Fereastra
OPEL ASTRA COUPE 2,0 D 101CP TURCUAZ
Pret: 6,300 EURO An fabricatie: 2001 Carburant: Motorina
Rulaj: 90,000 km Capacitate: 1,998 cmc Putere: 101 CP
Locatie:ARGES Inmatriculabila
Dotari:
EURO 3; CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE; 4 AIRBAGURI; AER CONDITIONAT; INCHIDERE CENTRALIZATA;
PRETUL AFISAT INCLUDE TAXA DE PRIMA INMATRICULARE IN RO SI TVA

Bineinteles sa o verific in service,sa nu fi avut accident,sa aiba vopsea originala,km sa corespunda.......verificata total.
Ce ziceti,se merita?
Sau raman tot la cielo?
vreu cielo :P is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 08:38   #33
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: help

hmmm e suspicios de ieftina...vezi sa nu fie matrasita...astia care le aduc din afara cam smecheresc masinile...ai mare grija
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 11:02   #34
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

Normal ca merita Opel, dar...e destul de ieftina (nu chiar exagerat de ieftina, dar e...), plus ca e coupe, adica in 2 usi. In mare, eu zic ca e bine...dar sa nu fie manarita si sa merite...nu e masina de familie.
Plus ca atunci cand iti iei o masina trebuie sa te gandesti si la intretinerea ei, daca o sa-ti permiti o revizie de 4000 ron, etc, etc...piesele sunt mult mai scumpe la Opel decat la Daewoo.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 17:35   #35
B-63-WZD
Opel Driver

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Member of:
[Opel]
Default Re: help

Geo , sa stii ca intre piesele de Daweoo si cele de Opel nu e chiar asa de mare diferentza de pret. Este , dar nu foarte mare , adica Opel este cea mai ieftina masina germana de intretinut. Eu zic sa o verifici, si sa te interesezi cat te costa taxa de prima inmatriculare .... si vezi daca iti convine.
B-63-WZD is offline   Reply With Quote
Old 30-06-07, 09:12   #36
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

La Opel, pretul include taxa de prima inmatriculare.
WZD, tu vb din auzite sau din proprie experienta? imi cer scuze ca sunt rautacios, dar...am 3 prieteni cu Opel-uri noi. Recunosc, nu au avut nici un fel de probleme cu ele, sunt "beton" masinile, dar (din nou dar)...i-au uscat reviziile. SI crede-ma ca au fost la toate service-urile, cautand cel mai bun pret. La Astra i-a costat revizia cred ca de vreo 3-4 ori mai mult decat pe mine la Cielo. La Vectra nici nu mai vorbesc...3800 ron o revizie Adica...bune, bune, dar si cand pica ceva...ai pus-o!

Deci, daca iti poti permite sa intretii un Opel, iei un Opel...daca nu, masini mai ieftin de intretinut...plus ca am mai zis odata: e in 2 (de fapt 3 cu portbagajul) usi. Nu e de familie.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 30-06-07, 22:57   #37
B-63-WZD
Opel Driver

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Member of:
[Opel]
Default Re: help

Geo , nu vorbesc din auzite , acum mai e si faza in care daca vrei sa iti faci toate reviziile la reprezentantza .... da , te cam usuca, dar daca te duci la un service unde cunosti pe unu sau pe altu .... problema nu mai e asa de grava. Eu ma refeream strict la piese cand am zis ca nu e chiar FOARTE scumpa. De asemenea nu am zis ca nu este scumpa , ci doar ca nu este foarte scumpa.
B-63-WZD is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 14:58   #38
vreu cielo :P

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 24
Default Re: help

Deci mai bun cielo.
Va multumesc pentru sfaturi si mai astept pareri.Mai am o saptamana sa ma gandesc,in seara asta plec la mare,si cand vin dau o fuga in vitan sa vad despre ce e vorba.Pana atunci mai sfatuitima.
vreu cielo :P is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:19   #39
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

vezi ca targ e sambata (f putin) si duminica dimineata. Daca ai timp, eu iti recomand sa te duci sambata dupa-amiaza, te uiti linistit, si duminica dimineata te duci la fix, la ce ti-a placut...
sfaturi: ai grija cu samsarii, nu lua masina fara sa o duci la verificat in service. sa se uite la tot, inclusiv la tabla.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:37   #40
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

Vand Cielo Executive din 2003, primul proprietar, motor 1.6, 45.000 km reali, alarma, inchidere, AC.
Casco + rca la Asirom pana in septembrie + Rovinieta.
Toate reviziile facute la timp.

Masina este foarte ingrijita, tinuta in garaj. Motivul vanzarii este un upgrade.
O puteti testa in ce mod doriti.

PRET: 6000 EUR.

Masina se afla in Braila pentru ca acolo sta in garaj.
Daca e cineva hotarat o pot aduce in Bucuresti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3407919_1.jpg
Views:	80
Size:	28.7 KB
ID:	296604  
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:38   #41
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

Vand Cielo Executive GPL de culoare argintiu metalizat ,an fabricatie 2004, motor ECO-TEC, capacitate 1500 centimetri cubi , 85 cai putere, kilometri parcursi 35000, aer conditionat, servofrana, servodirectie, sistem audio BLAUPUNKT, inchidere centralizata pe telecomanda, alarma, proiectoare de ceata, stare impecabila.
6500 euro
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:41   #42
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

Cielo din 2004 , Octombrie , Executive , toate dotarile , alarma cu pager , mp3 player sony , boxe sony , huse piele , stare impecabila , 74 000 KM , raru facut , locatie Bucuresti , euro 3 , primu proprietar , inchidere centralizata ,aer conditionat , paravanturi .... 5900 euro putin discutabil !!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3348251_1.jpg
Views:	91
Size:	27.8 KB
ID:	296606  
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 15:58   #43
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: help

Ultimu e rentabil , il scoti la 5600
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 16:22   #44
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: help

este, dar are mai multi km....oricum nu sunt f multi. Primul mi se pare cel mai ok, mai ales daca e primul proprietar (si cred ca e). Chiar daca are 1 an in plus, are putini km.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 08:30   #45
vreu cielo :P

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 24
Default Re: help

Inchide Fereastra
OPEL ASTRA COUPE 1,8 I 125CP GRI METALIZAT
Pret: 6,500 EURO An fabricatie: 2002 Carburant: Benzina
Rulaj: 108,000 km Capacitate: 1,800 cmc Putere: 125 CP
Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO
Dotari:
EURO 4; CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; COMPUTER BORD; JANTE ALIAJ; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
ECHIPARE SELECTION, FULL OPTIONS, COMENZI VOLAN, RADIO-CD, ABS, ESP, INCHIDERE CENTRALIZATA, ALARMA, SERVO TOTAL, PROIECTOARE CEATA, SCAUNE SPORT, PRET NEG
PRETUL AFISAT ESTE CEL DE VANZARE (INCLUSIV TVA DACA SE EMITE FACTURA)
vreu cielo :P is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -