Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-09-07, 13:36   #46
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Tapiterul este Marius Soare din Bucuresti? Daca da, felicitari ca ai ales sa-ti faci masina la el, este un maestru! Daca nu, asteptam noi poze sa descoperim noi meseriasi

PS: te-am vazut zilele trecute, nu prea te uiti in stanga-dreapta-fata-spate
cred ca mergeam undeva pe teren, eu lucrez in asigurari si cand ies sunt cam grabit agitat sau nervos, depinde de zi,multi imi zic asta,sory nu a fost cu intentie, ref pe piele este un baiat "marius" si nu mai stiu cum din Buc.,...inca nu am facut poze ,dar le fac azi si le pun pe net.bafta multa!
__________________
by you !!!
coteschwann is offline  
Old 12-09-07, 14:27   #47
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

pozele la interior....eu sunt pretentios, personal nu sunt multumit de "gri-ul"pe care l-a pus omul,si nici pielea nu s-a intins cum trebe,cred ca merg de curand la modificari, mai bine era negru simplu, ,....pareri pls!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF1695.JPG
Views:	270
Size:	1.05 MB
ID:	342594   Click image for larger version

Name:	DSCF1696.JPG
Views:	151
Size:	1.05 MB
ID:	342595   Click image for larger version

Name:	DSCF1697.JPG
Views:	165
Size:	1.03 MB
ID:	342596  

Click image for larger version

Name:	DSCF1698.JPG
Views:	186
Size:	1.17 MB
ID:	342597  
coteschwann is offline  
Old 12-09-07, 14:54   #48
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Negru simplu asi fii zis si eu... dar acum nu are rost sa mai schimbi pielea.
Pe bancheta spate nu e intinsa deloc bine pielea, mai ales portiunile mai mari.
nu o lua ca o critica, dar nu sunt prea incantat.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline  
Old 12-09-07, 15:11   #49
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Negru simplu asi fii zis si eu... dar acum nu are rost sa mai schimbi pielea.
Pe bancheta spate nu e intinsa deloc bine pielea, mai ales portiunile mai mari.
nu o lua ca o critica, dar nu sunt prea incantat.
Mie imi zici? Eu sunt foc si para pe treaba asta si le duc bancheta inapoi sa o refaca! omul a zis ca din cauza buretelui(subtire si putin) de pe matiz este mai greu de intins respectiv de mulat pe bancheta,ceea ce nu cred,pielea tre sa ia orice forma daca este intinsa cum trebe!
coteschwann is offline  
Old 12-09-07, 15:28   #50
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Faza naspa e k dak nu iti mai accepta bancheta inapoi? sau dak iti mai cere bani k sa o refaca? Si nu era obligatia lui sa vada inainte ce fel de burete este si km cum o sa iasa (k doar omu ala nu cred k lucreaza de ieri cu piele). Succes.
Snapy_xxl is offline  
Old 12-09-07, 15:40   #51
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Faza naspa e k dak nu iti mai accepta bancheta inapoi? sau dak iti mai cere bani k sa o refaca? Si nu era obligatia lui sa vada inainte ce fel de burete este si km cum o sa iasa (k doar omu ala nu cred k lucreaza de ieri cu piele). Succes.
Asta e, pot sa incerc,nu pierd nimic in fond pot incerca atat timp cat masinile pe care mi le-a prezentat aratau impecabil,asta inseamna ca ar trebui sa se faca mai responsabil ptr numele lui si a firmei lui!...Ce ziceti de jantele astea? Cam scumpe(1930 ron+50 transportul) Aez-Xylo, frumoase?
...pe 20 luna asta le am pe masina!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Aez Xylo 15x114_3_ET 42 15inch_1930 ron.jpg
Views:	51
Size:	299.3 KB
ID:	342647  
coteschwann is offline  
Old 21-09-07, 02:38   #52
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by coteschwann View Post
Asta e, pot sa incerc,nu pierd nimic in fond pot incerca atat timp cat masinile pe care mi le-a prezentat aratau impecabil,asta inseamna ca ar trebui sa se faca mai responsabil ptr numele lui si a firmei lui!...Ce ziceti de jantele astea? Cam scumpe(1930 ron+50 transportul) Aez-Xylo, frumoase?
...pe 20 luna asta le am pe masina!
atentie!
ptr un eventulal nebun ca mine NU va luati asa ceva, nu sunt recomandate de ALLCAR ptr Matiz (banuiesc ca sunt prea grele si rup masina in 2) ,....am comandat un Dezent A pe 15 ....stiti ceva de anvelope Maragoni? sunt bune ???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Dezent Design A.jpg
Views:	41
Size:	24.3 KB
ID:	349991   Click image for larger version

Name:	marangoni 180 ron- 0752229949.jpg
Views:	34
Size:	39.7 KB
ID:	349992  
coteschwann is offline  
Old 21-09-07, 08:10   #53
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Pai daca sunt prea grele de ce le-ai comandat? sau Aez erau prea grele???
Nu sunt rele Marangoni, dar depinde cat dai pe ele... eu am Toyo si sunt excelente, nu le-asi da pe nimic altceva. Vezi la "oferte extinse" ca are Mad Max un post cu vanzare de anvelope Toyo...si are preturi bune

Ai rezolvat ceva cu tapiteria?
Geo_ZGA is offline  
Old 21-09-07, 23:19   #54
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Pai daca sunt prea grele de ce le-ai comandat? sau Aez erau prea grele???
Nu sunt rele Marangoni, dar depinde cat dai pe ele... eu am Toyo si sunt excelente, nu le-asi da pe nimic altceva. Vezi la "oferte extinse" ca are Mad Max un post cu vanzare de anvelope Toyo...si are preturi bune

Ai rezolvat ceva cu tapiteria?
Salut, pai Aez-urile nu sunt ok ptr Matiz, azi mi-au venit Dezent a-urile care sunt chiar frumoase, Toyo am gasit la cine undeva la 261 ron /buc, maragoni sun180/buc, ....cu pielea inca nu am rezolvat-o, vb saptamana viitoare cand o sa am mai mult timp, vad eu.....
coteschwann is offline  
Old 22-09-07, 12:01   #55
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Vezi ca Mad Max are Toyo pe 15 cu pana in 200 ron... ceva de genul asta. Sunt exagerat de scumpe la 260 ron.
Toyo sunt superioare anvelopelor Marangoni. Ti-am zis, vb cu Mad Max, daca vrei, vb eu cu el... iti ofera factura, tot, e pe firma.
Geo_ZGA is offline  
Old 22-09-07, 20:28   #56
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Vezi ca Mad Max are Toyo pe 15 cu pana in 200 ron... ceva de genul asta. Sunt exagerat de scumpe la 260 ron.
Toyo sunt superioare anvelopelor Marangoni. Ti-am zis, vb cu Mad Max, daca vrei, vb eu cu el... iti ofera factura, tot, e pe firma.
stiu ca toyo sunt superioare ca deh, japan, le are noi? nu vreau resapate si pline de plumb...nu ma intereseaza facrtura pana la urma sa fie noi,bune si pretul ok/set.ms de info!
coteschwann is offline  
Old 23-09-07, 10:33   #57
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Noi noutze... e vorba de vanzare pe firma, cu garantie...bla,bla, bla.
Dar vezi ca t1r sunt de vara... sa nu fii surprins daca la prima zapada nu mai poti sa pleci de pe loc sau sa opresti
Eu mi-am pastrat pe jantele de tabla anvelopele mixte si pe astea de aliaj am pus Toyo.
Mad max e de nota 10, e super ok Bafta.
Geo_ZGA is offline  
Old 29-09-07, 12:17   #58
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Noi noutze... e vorba de vanzare pe firma, cu garantie...bla,bla, bla.
Dar vezi ca t1r sunt de vara... sa nu fii surprins daca la prima zapada nu mai poti sa pleci de pe loc sau sa opresti
Eu mi-am pastrat pe jantele de tabla anvelopele mixte si pe astea de aliaj am pus Toyo.
Mad max e de nota 10, e super ok Bafta.
uite ca ti-a raspuns la intrebarea ta vis a vis de retusul la piele, am vb cu omul si a zis ca se accepta retusarea atat timp incat eu am garantie 2 ani la manopera si la calitatea materialului ptr care a garantat ca rezistenta in acest timp,banuiesc ca subestimat greutatea corului meu si nu a intins-o destul in ideea sa nu se faca presiune pe la cusatura si sa se taie atele,banuiesc ca asta ar trebui sa fie,...am vazut masinile facute de el si nu s-a intamplat asa ceva,tre sa ma lamuresc, am un raspuns de la Mad Max, 195/45/15 toyo le da la 261 ron/buc, mi se pare mult asa ca voi ramane la un set de matagoni,am dat avans si le astept bafta multa!

Last edited by coteschwann; 29-09-07 at 12:20.
coteschwann is offline  
Old 29-09-07, 12:25   #59
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

ai idee daca se merita investitia in lumina xenon ? ai ceva recomadari pro sau contra?...ca eu m-am gandit sa pun o instalatie HID xenon bec H4 bixenon si am gasit la pret ok!..made in germany
coteschwann is offline  
Old 29-09-07, 12:30   #60
coteschwann

Stage 5
 
coteschwann's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 325
Default Re: Daewoo Matiz Constanta

salut, zi si mie pls daca ai idee de HID H4 xenon, stii pe cineva care are pe matiz,tico?
poate imi zici si mie ceva info ca ma gandesc sa iau o instalatie bi-xenon,ai ceva ponturi?
coteschwann is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -