Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-07, 21:29   #1
apaul

Stock
 
apaul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Al meu Cielo

Nu e el un Cielo tunat, dar e al meu incepand de pe 1 iunie, cel mai frumos cadou de ziua copilului pe care l-am avut pana acum , pacat ca mi l-am facut singur. Oricum pusesem de ceva timp ochii pe el si acum e al meu ceea ce e foarte bine. Dati-va si voi o parere.

apaul is offline   Reply With Quote
Old 05-06-07, 22:07   #2
apaul

Stock
 
apaul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Re: Al meu Cielo

Momentan tebuie sa ii pun bara anti-ruliu si sa ii schimb parbrizul ca e fisurat un pic. Maine sper sa si fac comanda de pe site-ul lui Lao. A-propos, are 56000 de km.
apaul is offline   Reply With Quote
Old 05-06-07, 22:42   #3
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

Felicitari pt achizitie, arata destul de bine masina.
Nu vreau sa te dezamagesc, ca poate gresesc: a fost lovita pe stanga fata? capota e ondulata parca si semnalul nu e in linie cu farul (ca la mine). sau mi se pare mie...
Scoate-i "aerisirea" de pe aripa fata, arata oribil....in rest, e ok masina, ai proiectoare, jante, toba "sport"....ai grija de ea si tine-o cat mai simpla, fara "tuning" inutil.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-07, 22:43   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,819
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

Aaa, acum am citit: nu cred ca e Executive....e standard cu mici imbunatatiri.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 05-06-07, 22:50   #5
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,437
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

mey...in primu rand...la multi ani d 1 iunie :P. Masina arata bine...pare ingrijita. Si vb lu' ZGA...scapa d aerisirea aia . In rest...toate cele bune si SUCCES IN TUNING!
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 00:51   #6
betzi

Stage 2
 
Join Date: May 2006
Posts: 38
Default Re: Al meu Cielo

Felicitari pt noua achizitie!
Daca te mai uiti pe forum sigur ai sa gasesti idei de tuning, numai bani sa fie!
betzi is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 00:59   #7
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Al meu Cielo

Arată bine, dar cu puţină bună-voinţă din partea ta poate arăta şi mai bine. dacă ţii cont de sfaturile noastre, e numai alegerea ta. Eu vin cu următoarele:

- scoate aerisirea despre care s-a mai vorbit
- scoate hidoşeniile alea de paravânturi. chiar le-ai simţi lipsa?
- pune-i becuri normale, albe la pozitii
- scoate toate abţibildurile inutile de pe parbriz
- mută şi brăduleţul ăla pe un mâner din spate (cel de deasupra uşii). nu te deranjează? ia incearcă să-l muti, si atunci vei realiza că te deranja.
- scoate alte hidoşenii: cele de pe ştergătoare. Au vreun rol?


Ai un plus de la mine pentru plasa de la masca faţă. Bravo!

In rest arată bine.



In legătură cu bara anti-ruliu: mai putem face ceva, in sensul că eu vreau 2 proiectoare clare din Iaşi. Le cumperi, după care iti trimit bara + diferenţa de bani. Cand vine curierul tu îi dai proiectoarele la schimb cu bara. :d

Ce zici? Ne scărpinăm unul pe altul?
Lao is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 01:05   #8
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Al meu Cielo

vad ca baietii ti-au spus deja ce trebuie facut deci mie doar imi mai ramane sa iti urez bafta si cati mai multi kilometri in trafic
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 01:10   #9
4SPK

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 44
Default Re: Al meu Cielo

imi place culoare mult...arata bine...s-o stapanesti sanatos si fara incidente
4SPK is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 08:52   #10
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,437
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

vopseste si prezoanele...sa vezi k dau bine
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 21:25   #11
apaul

Stock
 
apaul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Re: Al meu Cielo

Asa... sa incepem... in primul rand merci pt sfaturi.

- am 2 prieteni la design, care prima oara cand au vazut-o au observat cacaturile de pe lateral, ideea e ca nu stiu cu ce dracu is lipite si mi-e frica sa nu arate mai rau dupa in locul unde au fost lipite, dar de scos le scot sigur.

- prostii lipite pe parbriz vor disparea, e fisurat si oricum era in plan sa il schimb, am facut comanda deja pe site-ul lui Lao cu tot cu bara anti ruliu

- in fata nu a fost lovita sigur, si chestia din stanga de pe capota e din cauza ca a fost parcata langa gardul unui teren de fotbal al unei scoli si probabil un idiot sarind gardul s-a gandit ca decat sa sara direct jos mai bine direct pe capota(unde nu l-as fi prins s-al umflu un pic), oricum trebuie sa repar si asta

- o problema acum- de doua ori pana acum cand am ajuns sa o parchez nu vroia nici de o culoare sa intre in viteza parca se blocheaza, si ambreiajul era sigur apasat. A trebuit sa opresc motorul sa bag a Ia sau marsarier si apoi sa pornesc dar dupa aia mergea fara probleme. Are ambreiaj hidraulic am inteles

- si inca o chestie pentru cei din Iasi, ce parere aveti de Sermecom, din ce ma auzit eu, baietii de acolo ar fi destul de seriosi dar o parere in plus conteaza.

Cam atat momentan ca trebuie sa ma redresez si cu bani un pic... Dar incetul cu incetul o sa devina din ce in ce mai frumos, prin simplitate si bun gust in primul rand, ca pana acum nu am reusit sa ii fac nimic, oricum voi analiza propunerile voastre cu mult interes.

Last edited by apaul; 06-06-07 at 21:27.
apaul is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 21:36   #12
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,437
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

sunt ceva elemente d tuning pt cielo p "site-ul lui Lao"? da-mi si mie linku sa arunc si yo o privire p acolo. thanx
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 21:42   #13
apaul

Stock
 
apaul's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Re: Al meu Cielo

nu prea, dar piese foarte multe din dezmembrari probabil, la preturi bune.

Arunca si tu o privire >>> http://auto.maycon.ro
apaul is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 22:31   #14
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Al meu Cielo

cu intratu in spate am patit`o si eu...dar o data i`am dat masina la mama si din 4 i`o dat 2 la 80 la ora...si si`o revenit.
nici pana-n ziua de azi nu stiu ce-o putut avea.
in spate sa nu debreieze bine(teoretic daca nu ar debreia bine nici intr-o voiteza nu ar trebuii sa intre)
teoretic alea sunt prinse cu banza dubla adeziva.
cumpara 1 litru de benzina tragi intr`o siringa si apoi improsti incet umpic cate umpic pe sub alea de aer.
daca sunt cu banda din aia adeziva vor veni jos.
daca nu`ti place ideea cu benzina incearca cu petrol.
daca nici cu petrol nu`ti place ideea incearca cu apa fierbinte...asa pe la vreo 80 de grade :P
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 06-06-07, 22:36   #15
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Al meu Cielo

nu e recomandat ca la 80 la ora din a 4 sa dai a 2-a
ai incercat metoda dublu ambreiaj (parca asa se numea)? adik cand nu vrea sa intre in masalier ridici complet piciorul de pe ambreiaj si apoi apesi din nou. eu am un citroen c1 si cateodata nu imi intra in masalier si daca ridic complet ambreiajul si apoi apas din nou intra....
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -