Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-07, 19:31   #1
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Micul meu Tico

Buna tuturor !!! La cererea unor prieteni imi pun si eu poze cu ticoul meu, pe care pe viitor am sa il imbunatatesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	me 019.jpg
Views:	168
Size:	217.9 KB
ID:	273401   Click image for larger version

Name:	me 020.jpg
Views:	177
Size:	268.8 KB
ID:	273402   Click image for larger version

Name:	me 023.jpg
Views:	190
Size:	225.6 KB
ID:	273403  

Click image for larger version

Name:	me 025.jpg
Views:	134
Size:	170.2 KB
ID:	273404  
ovis is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 20:24   #2
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Micul meu Tico

o da o da o da in sf si ticalosu tau aici printre grei:P frumos ce sa zic doar e alb:P spor la trb :P ....si hai cu clubu
__________________
Mergem la mc'donalds?Fac cinste c'un pepene!!
mad_mario is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 20:46   #3
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Micul meu Tico

cam cere o revopsire....
topser is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 20:54   #4
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Micul meu Tico

la vara am sa-i bag o revopsire si eventual niste spoilere, sa rup putin rasuflarea la dusmaneii mei din zona mea si sa mai zica ei ca tico nu-i masina
__________________
Eu nu sunt diferit de ceilalti, Ei sunt diferiti de mine

ovis is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 13:18   #5
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Micul meu Tico

Ah, ce-mi plac astea mici si albe...
Cu gumele n-ai probleme, nu lovesc nicaieri?
Buna alegere cu pleoapele separate de capota, iti va fi mai usor in caz de Politie sau ITP.
Multa bafta la tunareala si nu-ti mai bate capul cu "dusmanii", sunt o specie bine dezvoltata si niciodata nu dispar din peisaj, mereu se gaseste cate unul carcotas de-ti vine sa treci cu masina peste el, si pe urma si cu spatele, si pe urma iar cu fata , la sfarsit sa-i dai primul ajutor cu un compresor de umflat roti si sa-l inviorezi cu putina benzina peste bot, si ca sa vada ca totusi esti baiat de treaba si sa-l faci sa inteleaga, il pui la volan, il iei de par si-l dai ritmic cu capul de claxon, zicand: "nu-mai-rade-de-masina-mea-ca-dacia-renault-gti-m3-turbo-sport-a-lu-tac'tu-e-mai-nasoala" (si in acelasi timp sa se auda tit!-tit!-tit!-tit!-tit!-tit!-tit!)
Scuze de off-topic....m-am mai racorit un pic
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 17:05   #6
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Micul meu Tico

he he quick...esti durare rau mai oricum fratzica faptul k am un tico proprietate personale e o mandrie pt mine, cum probabil e si pt tine si pt multi altii acum am ceva probleme cu jentile k pe spate imi km freaca si nu stiu ce sa fac sa ii pun alte arcuri, sa iau telescoape noi ... sau habar n-am...
ovis is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 17:49   #7
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Micul meu Tico

Bineinteles ca sunt mandru ca am Tico, si toti trebuie sa fim

Cu rotile pe spate UNDE freaca, la tabla exterioara sau inspre interior?
Daca e la exterior, ar fi bine sa apelezi la un tinichigiu bun sa-ti umfle putin aripile...
Daca e la interior, fa-ti niste distantiere subtiri (3-4 mm) si ai scapat...
In ambele cazuri, ai putea sa-ti intaresti suspensia (amortizoarele noi nu te ajuta prea mult) -> se pot intari amortizoarele vechi prin inlocuirea lichidului si a supapelor - DON'T TRY THIS AT HOME! apeleaza la un specialist! - iar arcurile merg putin comprimate, dar nu oricine poate face asta...sau se mai pot monta niste limitari din cauciuc intre spirele arcurilor, dar alea am auzit ca sunt incomode rau...oricum, nu mai circula asa prea mult, s-ar putea sa ai surprize neplacute
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 18:25   #8
ovis

Stage 4
 
ovis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 198
Default Re: Micul meu Tico

ma un prieten de-l meu mi-a zis k dk imi iau telesoape noi si imi pun arcuri de opl astra o sa fie alta treaba..o sa fie usper ok, el pe tico asha are si e multumit k nu-i freaca. la mine cred ca e varza telesopul stanga k e km lasata mashina in partea aceea, iar eu unul am ikpresia k e de la telescop.
ovis is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 01:38   #9
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Micul meu Tico

Da-ne te rog mai multe detalii despre arcurile de Opel:
-de la CARE Opel sunt luate? (presupun ca e Corsa, dar...ce an? si le-a inlocuit pe toate 4?)
-ce modificari le-a adus, in afara de o eventuala taietura + rearanjarea capatului? la diametru e ok?

Daca te lasa + ai timp sa faci si niste poze, ar fi excelent...si daca intr-adevar nu are nici o problema cu ele, cred ca ar fi cea mai buna solutie si pentru tine
In orice caz, sa nu ne uiti! Eu unul sunt foarte interesat de asa ceva, m-ar scuti de intarirea amortizoarelor (cele de pe spate sunt noi, sunt pe gaz si sunt destul de scumpe, n-as vrea sa le stric) - operatiune pe care oricum nu o pot face acum...si nici aici (CT)

Edit: scuze, n-am fost atent, acum am vazut OPEL ASTRA, dar poti afla modelul cu exactitate? si anul? 10q!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -