![]() |
Micul meu Tico
4 Attachment(s)
Buna tuturor !!! La cererea unor prieteni imi pun si eu poze cu ticoul meu, pe care pe viitor am sa il imbunatatesc :)
|
Re: Micul meu Tico
o da o da o da in sf si ticalosu tau aici printre grei:P frumos ce sa zic doar e alb:D:P spor la trb :D:P ....si hai cu clubu
|
Re: Micul meu Tico
cam cere o revopsire....;)
|
Re: Micul meu Tico
la vara am sa-i bag o revopsire si eventual niste spoilere, sa rup putin rasuflarea la dusmaneii mei din zona mea :) si sa mai zica ei ca tico nu-i masina :)
|
Re: Micul meu Tico
Ah, ce-mi plac astea mici si albe...
Cu gumele n-ai probleme, nu lovesc nicaieri? Buna alegere cu pleoapele separate de capota, iti va fi mai usor in caz de Politie sau ITP. Multa bafta la tunareala si nu-ti mai bate capul cu "dusmanii", sunt o specie bine dezvoltata si niciodata nu dispar din peisaj, mereu se gaseste cate unul carcotas de-ti vine sa treci cu masina peste el, si pe urma si cu spatele, si pe urma iar cu fata :evil:, la sfarsit sa-i dai primul ajutor cu un compresor de umflat roti si sa-l inviorezi cu putina benzina peste bot, si ca sa vada ca totusi esti baiat de treaba si sa-l faci sa inteleaga, il pui la volan, il iei de par si-l dai ritmic cu capul de claxon, zicand: "nu-mai-rade-de-masina-mea-ca-dacia-renault-gti-m3-turbo-sport-a-lu-tac'tu-e-mai-nasoala" (si in acelasi timp sa se auda tit!-tit!-tit!-tit!-tit!-tit!-tit!) Scuze de off-topic....m-am mai racorit un pic :lol: |
Re: Micul meu Tico
he he quick...esti durare rau :) mai oricum fratzica faptul k am un tico proprietate personale e o mandrie pt mine, cum probabil e si pt tine si pt multi altii :) acum am ceva probleme cu jentile k pe spate imi km freaca :( si nu stiu ce sa fac sa ii pun alte arcuri, sa iau telescoape noi ... sau habar n-am...
|
Re: Micul meu Tico
Bineinteles ca sunt mandru ca am Tico, si toti trebuie sa fim ;)
Cu rotile pe spate UNDE freaca, la tabla exterioara sau inspre interior? Daca e la exterior, ar fi bine sa apelezi la un tinichigiu bun sa-ti umfle putin aripile... Daca e la interior, fa-ti niste distantiere subtiri (3-4 mm) si ai scapat... In ambele cazuri, ai putea sa-ti intaresti suspensia (amortizoarele noi nu te ajuta prea mult) -> se pot intari amortizoarele vechi prin inlocuirea lichidului si a supapelor - DON'T TRY THIS AT HOME! apeleaza la un specialist! - iar arcurile merg putin comprimate, dar nu oricine poate face asta...sau se mai pot monta niste limitari din cauciuc intre spirele arcurilor, dar alea am auzit ca sunt incomode rau...oricum, nu mai circula asa prea mult, s-ar putea sa ai surprize neplacute :???: |
Re: Micul meu Tico
ma un prieten de-l meu mi-a zis k dk imi iau telesoape noi si imi pun arcuri de opl astra o sa fie alta treaba..o sa fie usper ok, el pe tico asha are si e multumit k nu-i freaca. la mine cred ca e varza telesopul stanga k e km lasata mashina in partea aceea, iar eu unul am ikpresia k e de la telescop.
|
Re: Micul meu Tico
Da-ne te rog mai multe detalii despre arcurile de Opel:
-de la CARE Opel sunt luate? (presupun ca e Corsa, dar...ce an? si le-a inlocuit pe toate 4?) -ce modificari le-a adus, in afara de o eventuala taietura + rearanjarea capatului? la diametru e ok? Daca te lasa + ai timp sa faci si niste poze, ar fi excelent...si daca intr-adevar nu are nici o problema cu ele, cred ca ar fi cea mai buna solutie si pentru tine ;) In orice caz, sa nu ne uiti! Eu unul sunt foarte interesat de asa ceva, m-ar scuti de intarirea amortizoarelor (cele de pe spate sunt noi, sunt pe gaz si sunt destul de scumpe, n-as vrea sa le stric) - operatiune pe care oricum nu o pot face acum...si nici aici (CT) Edit: scuze, n-am fost atent, acum am vazut OPEL ASTRA, dar poti afla modelul cu exactitate? si anul? 10q! |
| All times are GMT +2. The time now is 22:49. |
- Copyright 2026 4Tuning