Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-12, 08:23   #61
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by pepele View Post
inca ma gandesc pentru folie pe fata si nu stiu ce sa fac
vecine iti recomand sa nu iti pui folie si pe fata....am avut eu si e "magnet la gabori''....iar dupa ce te opreste incepe sa apuce de altele....mai bine las-o asa...
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 18:53   #62
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
vecine iti recomand sa nu iti pui folie si pe fata....am avut eu si e "magnet la gabori''....iar dupa ce te opreste incepe sa apuce de altele....mai bine las-o asa...
salut vecine....ai dreptate ...nu vreau sa merg cu geamurile deschise cand vin gaborii!!!!
pepele is offline   Reply With Quote
Old 28-03-12, 21:31   #63
cielo_02_ctl

Stage 1
 
cielo_02_ctl's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 19
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

ce-ti e si cu gabori astia... ei au bezna in masini, cele mai negre folii posibile si pe fata si pe spate si pe noi daca ne-a prins imediat ne "arde"...
cielo_02_ctl is offline   Reply With Quote
Old 23-04-12, 10:47   #64
vlaly

Stage 4
 
vlaly's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 293
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Pepele masina ta ramane in continuare una din preferatele mele simpla si de efect
vlaly is offline   Reply With Quote
Old 28-05-12, 13:00   #65
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by vlaly View Post
Pepele masina ta ramane in continuare una din preferatele mele simpla si de efect
va salut pe toti de pe acest forum..imi pare rau k sunt plekt din tara s modificarile pt psi a luoat o pauza dar am sa vin c ideei s forte proaspete pt noile modificari
pepele is offline   Reply With Quote
Old 28-05-12, 13:04   #66
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by pepele View Post
va salut pe toti de pe acest forum..imi pare rau k sunt plekt din tara s modificarile pt psi a luoat o pauza dar am sa vin c ideei s forte proaspete pt noile modificari
pt inceput o sa vin cu un nou pachet d boxe fata de 13s spate 16 hifonics s statie de 4x200 w hifonics +cdmp3 cu 3rca
pepele is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 16:40   #67
vlaly

Stage 4
 
vlaly's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 293
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Succes cu modificarile, si sa nu uiti sa faci si poze.
vlaly is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 16:46   #68
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Pe fata nu o sa intre difuzoare de 13 cm decat daca le ai puse in usa. In bord intra de 10 cm, maxim, maxim de 11 cm.
Spor la treaba
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 31-05-12, 00:32   #69
maryus93

Stage 3
 
maryus93's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 152
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Frumoasa si ingrijita!se pare ca i-a schimbat mult aspectul folia spate!ar arata mai bn daca i-ai da jos aparatoarele de noroi!este buna metoda cu aparatorile de noroi,dar sunt mai mult pt iarna ca mai fereste masina de sarea aia care o arunca de la roti,nisip,etc.parerea mea,u faci cum vrei u si cum crz u ca e mai frm ca sati plaka tie!bafta!
maryus93 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 13:14   #70
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by vlaly View Post
Succes cu modificarile, si sa nu uiti sa faci si poze.
Da promit k o sa postez poze si prezenta p forum imi pare rau k nu mai pot sa intru p clum cielo nu stiu dc
pepele is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 13:22   #71
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Pe fata nu o sa intre difuzoare de 13 cm decat daca le ai puse in usa. In bord intra de 10 cm, maxim, maxim de 11 cm.
Spor la treaba
Stiu si dasta am renutat la boxe din bord
..Acum am in fetele d usi s boxe 13cm alpine + atifonare dubla dar vreau sa le schimb c cv mai bun adik 13 hifonic s cele din spate din polita am renutat s vor fi tot in usi c atifonare dubla s vor fi montate de16 hifonics
pepele is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 13:27   #72
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by maryus93 View Post
Frumoasa si ingrijita!se pare ca i-a schimbat mult aspectul folia spate!ar arata mai bn daca i-ai da jos aparatoarele de noroi!este buna metoda cu aparatorile de noroi,dar sunt mai mult pt iarna ca mai fereste masina de sarea aia care o arunca de la roti,nisip,etc.parerea mea,u faci cum vrei u si cum crz u ca e mai frm ca sati plaka tie!bafta!
mersi pentru apreciere..da am sa le dau jos dar dupa ce iese de la vopsitorie knd voi ajunge in tara s voi renuta oricum 2 le am rupte din kuza la bordurii
pepele is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 21:22   #73
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

La suspensie sunt cam la fel din cate vad eu.

Masina ta arata oricum mai bine decat a mea exterior, cred ca dodava si anului de fabricatie mai nou si a km.

Un bord LCD il gasesti intre 150-250RON,depinde de starea lui.

Neaparat iti trebuie si sonda de ulei de Kadett pentru functionarea uleiului pe liniute care ajunge intre 50-100ron SH si 170RON NEW.
Mai multe gasesti aici:

https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...ett-cielo.html

Modificarile care le-am facut la masina au fost in lipsa posibilitatilor financiare, daca aveam mai mult faceam mai mult.

La modul strict personal pentru mine: nu prea ma fascineaza foliile, farurile vopsite in interior, grila plasa, luminite, si altele, insa nu am treaba cu cine le face la propria masina.Daca respectivei persoane ii place atunci foarte bine.


In schimb masina, arata super bine, ingrijita si pe deasupra si frumoasa.
__________________
Piese Opel C20XE, SFI; fara logare cu posibilitate de vizualizare poze :
https://www.facebook.com/pages/Piese-...13263365383224

Last edited by plopyyy; 09-06-12 at 21:45.
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 11:55   #74
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

Quote:
Originally Posted by plopyyy View Post
La suspensie sunt cam la fel din cate vad eu.

Masina ta arata oricum mai bine decat a mea exterior, cred ca dodava si anului de fabricatie mai nou si a km.

Un bord LCD il gasesti intre 150-250RON,depinde de starea lui.

Neaparat iti trebuie si sonda de ulei de Kadett pentru functionarea uleiului pe liniute care ajunge intre 50-100ron SH si 170RON NEW.
Mai multe gasesti aici:

https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...ett-cielo.html

Modificarile care le-am facut la masina au fost in lipsa posibilitatilor financiare, daca aveam mai mult faceam mai mult.

La modul strict personal pentru mine: nu prea ma fascineaza foliile, farurile vopsite in interior, grila plasa, luminite, si altele, insa nu am treaba cu cine le face la propria masina.Daca respectivei persoane ii place atunci foarte bine.


In schimb masina, arata super bine, ingrijita si pe deasupra si frumoasa.
salut.. daca zici ca suspensile e la fel e bn eu caut suspensi reglabile dar am auzit ca nu se gaseste pt cielo...ms ... nu am avut timp sa caut bord k sunt plecat mereu dasta team trebat ca vreau si eu ...pai si tu si eu modificarile le facem dupa finante si timp .Am vrut sa fac pun cv negru pe masina sa dea bn cu culoarea masini ..vreau ca la faruri sa pun sticla clara si lupe..iar stopurile am decat folie ..iar grila urma so duc la modificat ca nici mie nu imi place plasa dar am plecat din tara ....... ms !!!!!!!
pepele is offline   Reply With Quote
Old 17-06-12, 18:16   #75
pepele

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo - B 98 PSI

salon auto real!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	desc?rcare.jpg
Views:	196
Size:	575.9 KB
ID:	2469498  
pepele is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -