Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-07, 11:25   #1
HIVH5N1

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 9
Default Virusul meu...

Nu e cine stie ce dar mie imi place.
Oricum astept pareri si din partea voastra.
Sa va traiasca masinutele!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0008.JPG
Views:	182
Size:	465.6 KB
ID:	213212   Click image for larger version

Name:	IMAG0003.JPG
Views:	189
Size:	457.7 KB
ID:	213213   Click image for larger version

Name:	IMAG0002.JPG
Views:	168
Size:	333.2 KB
ID:	213214  

Click image for larger version

Name:	IMAG0070.JPG
Views:	246
Size:	505.3 KB
ID:	213215   Click image for larger version

Name:	024.jpg
Views:	190
Size:	1.44 MB
ID:	213216  
HIVH5N1 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 11:52   #2
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Cool Re: Virusul meu...

Quote:
Originally Posted by HIVH5N1 View Post
Nu e cine stie ce dar mie imi place.
Oricum astept pareri si din partea voastra.
Sa va traiasca masinutele!
Incet incet il vei face si tu,trebuie sa ai rabdare si banii.
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 12:28   #3
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Virusul meu...

frumusel...
ce-mi place la el:
-volanul
-schimbatorul
-bordul gri
-stopurile (nu sunt de fabrica, nu?)
-bandourile vopsite culoarea masinii

ce nu-mi place la el:
-presuletele "cromate" ce imita tabla striata
-dunga laterala, neagra, nu are continuare pe fata/spate, si eu nu prea-i vad rostul pe masina (asta e parere subiectiva...)
-ornamentul de toba...mai bine luai original de matiz

cam atat...sa-l stapanesti si sa-l upgradezi sanatos!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 14:23   #4
SaLLa

Stage 2
 
SaLLa's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 57
Member of:
[AUDI]
Default Re: Virusul meu...

n'am cuvinte e superb...dak iai pune niste jenti si o toba mai frumoasa ar fi si mai superb multa bafta.......
SaLLa is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 18:20   #5
Mendex

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 415
Default Re: Virusul meu...

cum ai schimbat nuca de la schimbator? l-ai taiat sau l-ai de surubat pe cel vechi?
stopurile tu le-ai vopsit?
oricum mult inainte
Mendex is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 18:52   #6
HIVH5N1

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 9
Default Re: Virusul meu...

Multumesc pentru pareri.
Vreau sa precizez urmatoarele:
- Dunga neagra dupa laterale este o sarma ghimpata facuta de mine din autocolant.Am fost nevoit sa fac treaba asta din cauza unui "destept" care mi-a atins-o in parcare.Astfel am mascat zgarietura zic eu intr-un mod placut.Este o zgarietura superficiala dar ma stresa ideea.
- Presurile mi-au placut si eu zic ca dau bine in masina avand in vedere combinatia de inox si negru de pe acolo.
- Stopurile sunt facute de mine cu ajutorul unui sablon si a unui spray fumuriu. Initial am vrut sa le fac negre complet dar nu vreau sa ma injure ala din spate ca nu vede cand pun eu frana.Si plus de asta noaptea se vede super.
- Volanul este luat de la Istanbul cu numai 10$ + 8$ cupla speciala pentru matiz.Vreau sa zic ca acolo gasesti oricefel de accesorii tuning foarte ieftine.

Multa bafta tuturor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	034.jpg
Views:	217
Size:	1.55 MB
ID:	213588   Click image for larger version

Name:	035.jpg
Views:	115
Size:	1.51 MB
ID:	213589   Click image for larger version

Name:	037.jpg
Views:	132
Size:	1.68 MB
ID:	213590  

HIVH5N1 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 20:47   #7
HIVH5N1

Stock
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 9
Default Re: Virusul meu...

""cum ai schimbat nuca de la schimbator? l-ai taiat sau l-ai de surubat pe cel vechi?""

In legatura cu schimbatorul de viteze...am incercat cumva sa scot mansonul dar nici o sansa.Cred ca e turnat. Asa ca l-am luat incet incet cu panza si am taiat teava exact de sub manson.Sfatul meu pentru cine vrea sa faca treaba asta e sa incerce cu un flex.Teava e plina si e dintr-un material foarte dur.
HIVH5N1 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 21:56   #8
tavisor

Stage 5
 
tavisor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 404
Default Re: Virusul meu...

eu cu barda am luat nuca aia jos e turnata)))))))))dar nu sa lasat usor
tavisor is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 22:35   #9
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Thumbs up Re: Virusul meu...

Super frumoasa masinutza si ingrijita s-o stapanesti sanatos ! Iti trebuie neaparat niste jante si ar merge niste neoane de interior in fatza la picioare si le lipesti pe mijloc jos pe unde iese aerul. Multa bafta
__________________

Dr3adLorD`s Matiz https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/63094-matiz-meu-06-mpg.html

MAGAZIN ON-LINE DE PARFUMURI ORIGINALE http://www.essenza-parfumuri.com

Custom body-kit | Alessio-Monte Carlo rims | Pirelli tyres | Weitec lowering springs | Borla exhaust tips | Llumar dark black tinted windows | Smoked tail lights | Pioneer sound system | Bi-Xenon Kit
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 12:43   #10
Outta Control

Stage 5
 
Outta Control's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 323
Default Re: Virusul meu...

Lasa presurile astea ca dau destul de bine si se potrivesc cu restul interiorului. Faza naspa e ca dupa un timp se va duce cromul si va aparea negrul de dedesubt
__________________
Outta Control is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 21:03   #11
vazilro

Stage 2
 
vazilro's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 45
Default Re: Virusul meu...

Frumos gigantutzul. Imi place culoarea si volanul. Ar arata si mai bine cu oglinzile retrovizoare vopsite in culoarea masinii.
Sa ai bafta la ea!
vazilro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -