Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-10, 12:00   #16
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by cristianopel32 View Post
[,corect este masina de oras dar sunt multe pe care le-am intalnit in trafic extraurban
Pai eu m-am referit doar la faptul ca a fost conceputa pentru oras si e normal sa aiba neajunsuri in afara ca daca o luam asa si carute am vazut!
PS: Ai scos consum foarte bun dar esti sigur de viteza aia medie de 120?!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 12-07-10, 12:14   #17
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by Robert_MNW View Post
Pai eu m-am referit doar la faptul ca a fost conceputa pentru oras si e normal sa aiba neajunsuri in afara ca daca o luam asa si carute am vazut!
PS: Ai scos consum foarte bun dar esti sigur de viteza aia medie de 120?!
Referitor la consum daca cunosti drumul BUZAU-RAMNICUL-SARAT 120-130KM/h cu exceptia orase comune drumul a fost relativ liber sambata dimineata Bucuresti-Urziceni-Buzau-Ramnicul-Sarat-Focsani se circula majoritatea drumului pe doua benzi pe acceasi directie de mers-cum am ajuns la consumul asta?simplu-facut plin la plecare-dat pe 000 reset km la intoarcere la fix 400km alimentat iarasi full=20,5litri-si apropo sunt obisnuit cu viteze datorita opelului cu motor de 2200cmc.Si eu am ramas surprins de consum dar asta este realitatea.La alimentare la plecare pus o pastila aditiv in rezervor Firepower.
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 09:22   #18
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Frumoasa masina.... consumul de asemenea bun.... dar ai uitat sa spui ca are motor de 1000 cmc in 4 cilindrii!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 09:30   #19
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Frumoasa masina.... consumul de asemenea bun.... dar ai uitat sa spui ca are motor de 1000 cmc in 4 cilindrii!
Asa e?? Si nu ne ziceai si noua... Cati kw/hp are? (nu ma astept la ceva gigant doar de curiozitate intreb). Ti-ai gasit jante? Apropo, vrei ceva tot pe 13", ca sa pastrezi anvelopele, sau te risti la 14"-15"? Asta tine de bani in primu rand... apoi de mofturi, preferinte, gusturi, etc....
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 17:24   #20
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Asa e?? Si nu ne ziceai si noua... Cati kw/hp are? (nu ma astept la ceva gigant doar de curiozitate intreb). Ti-ai gasit jante? Apropo, vrei ceva tot pe 13", ca sa pastrezi anvelopele, sau te risti la 14"-15"? Asta tine de bani in primu rand... apoi de mofturi, preferinte, gusturi, etc....
Nu are din pacate 1000cmc doar 800 stiu ca sunt si de 1000 dar pe asta am gasit-o.Referitor la jante arata si tu niste poze si un pret.La motor de 1000 alta era taxa de prima imatriculare.
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 18:57   #21
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

cum ai gasit-o p-asta cu motor de 800??

Cate am vazut la vanzare si la dezmembrari.... toate care erau modelu asta de caroserie avea motor de 1000 cmc!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 19:15   #22
mustang G.T
Old School Cars

Stage 4
 
mustang G.T's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 281
Member of:
[Old School Cars]
Thumbs up Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

am vazut 2x matiz ca acesta unul pe gri si altul pe galben in pitesti
mustang G.T is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 19:43   #23
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by cristianopel32 View Post
Nu are din pacate 1000cmc doar 800 stiu ca sunt si de 1000 dar pe asta am gasit-o.Referitor la jante arata si tu niste poze si un pret.La motor de 1000 alta era taxa de prima imatriculare.
E bine si de 800... Legat de jante, era doar o intrebare, ca ai zis ca asta ai vrea sa faci. Pe deoparte te sfatuiesc sa iei ceva nou! Nu se compara cu chestiile sh... si poti alege mai bine. Daca vrei sa fii baiat cuminte si ai si finante reduse, cauti pe 13", si nu dai bani si pe anvelope, nici nu stai cu inima cat un purice cand te opreste un cap de creta. Poze si modele ar fi muuulte, doar dai un search pe google.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 06:16   #24
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
E bine si de 800... Legat de jante, era doar o intrebare, ca ai zis ca asta ai vrea sa faci. Pe deoparte te sfatuiesc sa iei ceva nou! Nu se compara cu chestiile sh... si poti alege mai bine. Daca vrei sa fii baiat cuminte si ai si finante reduse, cauti pe 13", si nu dai bani si pe anvelope, nici nu stai cu inima cat un purice cand te opreste un cap de creta. Poze si modele ar fi muuulte, doar dai un search pe google.
Mersi pentru idei,am sa tin cont de ele.
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 06:23   #25
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
cum ai gasit-o p-asta cu motor de 800??

Cate am vazut la vanzare si la dezmembrari.... toate care erau modelu asta de caroserie avea motor de 1000 cmc!
Unde ai vazut dezmembrate?la noi in tara?Aceste modele au fost fabricate si cu motoare de 1000 si 800 diferente sunt doar la caroserie (aripi-bari-faruri-stopuri-si in interior doar fetele de usi cu buzunare si consola centrala la schimbator)-as fi fost interesat de una cu motor de 1000 dar in viitor dupa ce vand opelul.
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 06:26   #26
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Quote:
Originally Posted by mustang G.T View Post
am vazut 2x matiz ca acesta unul pe gri si altul pe galben in pitesti
Da este foarte bine fiinca modelul asta de matiz 2 este destul de rar la noi in tara dar din punctul meu de vedere arata mai bine decat matizul 1-la noi in tara la Craiova sau fabricat doar matiz 1
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 06:36   #27
cristianopel32

Stage 1
 
cristianopel32's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Deocamdata am avut de lucru pe tehnica(curatat motor in interior-schimbat ulei+filtru VALVOLINE SYNpower full synthetic 5w-40-distributie noua-curea alternator noua-reglat joc culbutori-placute de frana) urmraza un set de amortizoare pe gaz si jante de al.Deocamdata sunt multumit cum se comporta in mers dar la viraje este cam elastic-am verificat amortizoarele si sunt bune din punct de vedere tehnic,dar necesita altele putin mai rigide.
cristianopel32 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 09:13   #28
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

E plina Craiova de Matiz II la dezmembrat...si la uzina de la Craiova s-au facut si 10-20 bucati de Matiz II
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 18:23   #29
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

Daca mai vrei jante, am un pret pe care greu il poti refuza. Da un click pe anuntul de la semnatura mea, si daca iti place modelul da un tel, si iti explic mai pe larg Ciudat de frumos arata modelul asta de matiz, bafta cu el
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 20:59   #30
Myk3 GhO$t Dr1v3r

Stage 3
 
Myk3 GhO$t Dr1v3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 97
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: NOU POSESOR MATIZ IMPORT ITALIA

In primul rand bun venit in clubul posesorilor de Daewoo!
Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Mai rare, aceste matizuri la noi īn Romānia...
Eu am fost in Italia vara asta vreo 3 saptamani si era full Regio Calabria de Matiz-uri din acestea.

Ai "grija" de ea si spor la treaba!!!
__________________
Imi e destul sa stiu ca pot....
Myk3 GhO$t Dr1v3r is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -