Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-09-10, 16:02   #796
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Toate 4 electrice sau doar cele fata ?
NXdev is offline  
Old 25-09-10, 16:21   #797
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

momentan doar fata gata cu nimicurile strangem bani pentru suspensie sau jante sa vad care e mai importanta
pustiu_FUG is offline  
Old 25-09-10, 16:24   #798
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Suspensia
NXdev is offline  
Old 25-09-10, 17:08   #799
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Toba roz!! glumeam...Tranteste-o pe burta. E cel mai important dupaia restu'
Alex30 is offline  
Old 25-09-10, 17:22   #800
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Jos cu ea!!! La pamant adica.... Si e cel mai ieftin daca nu ma insel...
B-99-SAA is offline  
Old 25-09-10, 17:45   #801
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Jos cu ea!!! La pamant adica.... Si e cel mai ieftin daca nu ma insel...
+1
NXdev is offline  
Old 25-09-10, 18:20   #802
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

arcurile sunt mai scumpe cred...adica gen 100 euro costa ele si pusul cat o mai fi...asa jantele sunt 100 euro in mare cam pe aici se invart
pustiu_FUG is offline  
Old 25-09-10, 19:12   #803
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by pustiu_FUG View Post
arcurile sunt mai scumpe cred...adica gen 100 euro costa ele si pusul cat o mai fi...asa jantele sunt 100 euro in mare cam pe aici se invart
S-o crezi tu ca gasesti jante la 100 euro Poate de tabla.... Baga-ti mintile in cap (glumesc) Am gasit arcurile, sunt 409 lei+transport, montaj facem noi (daca nu ai scule destule acasa, aranjez cu cineva, ieftin) numai sa ai arcurile Mai bine mai strange si pune geamurile si dupaia arcuri, jante gasim noi.

PS: La portbagaj nu vrei macar scrisurile sa le scoatem
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 25-09-10, 19:20   #804
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
S-o crezi tu ca gasesti jante la 100 euro Poate de tabla.... Baga-ti mintile in cap (glumesc) Am gasit arcurile, sunt 409 lei+transport, montaj facem noi (daca nu ai scule destule acasa, aranjez cu cineva, ieftin) numai sa ai arcurile Mai bine mai strange si pune geamurile si dupaia arcuri, jante gasim noi.

PS: La portbagaj nu vrei macar scrisurile sa le scoatem
Am gasit jante de 13" cei drept doar ca modele comune dar pe aici se invart cele de 13 100 euro chiar mai ieftin, gasisem eu la un moment pe la 3, 3 jumate cam asa dar nu ma atrageau asa mult ca model...arcuri da la 375 am gasit eu ca ale lui Razvan la fel dar am inteles ca si acolo ar fi o problema...amortizoarele stock nu duc prea mult pe arcuri sport+40k cat mai ai si ele, sa vedem...OO avem scule bunnn:X:X:X:X
Portbagajul cred ca il curat eu zilele astea sa imi gasesc ceva timp, ca est eo culme imensa..pana se ia ramasitele de la lipici dureaza grav de mult

Geamurile ahh da, de cand astept sa numai dau la manivela deja incep sa o urasc ))
__________________
De vanzare
Fibra de sticla cu rasina pentru proiecte tuning
Kit-uri xenon
Alarme
Leduri
Faruri, stopuri, lupe faruri
Neoane
Anvelope noi dimensiuni rare
Vopsea Cameleon, Perlate, Flip-Flop, Orice vopsea

Last edited by pustiu_FUG; 25-09-10 at 19:23.
pustiu_FUG is offline  
Old 25-09-10, 19:38   #805
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

A lu Razvan coboara -40 si le are pe amortizoarele stock, deci nu e problema la tine! Pentru viitor strangi tu bani si de amortizoare sport (902 lei amortizoarele toate 4). Eu zic sa pui arcurile acum, n-o sa regreti!
B-99-SAA is offline  
Old 25-09-10, 19:42   #806
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Hmmm trebui sa merg odata cu Alex ca sa vad ce si cum...daca nu imi cad dinti gata se stie urmatoarea modificare
pustiu_FUG is offline  
Old 25-09-10, 19:47   #807
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

)) Intreaba-l pe Liviu cum facea pe Chei la 130-140...senzatie majora )). Hai ma baga mare cu arcurile alea ca se merita din plin...lasa amortizoarele ca vin si alea dupa.
__________________
Alex30 is offline  
Old 25-09-10, 20:00   #808
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
)) Intreaba-l pe Liviu cum facea pe Chei la 130-140...senzatie majora )). Hai ma baga mare cu arcurile alea ca se merita din plin...lasa amortizoarele ca vin si alea dupa.
Hai ma ca si a mea face urat la denivelari, ca am taiat din ele Mergi cu amandoi sa vezi cum e faza.... Apropo pustiule, daca vrei taiem din astea, sau pui arcuri de Tico ca se potrivesc (le am pe toate 4 acasa noi nou-te daca vrei ), si de banii ceilalati ii tii pt jante. Si apropo de ce zicea Alex, nu cred ca mergi cu 130-140 prin oras ca sa te zguduie
B-99-SAA is offline  
Old 25-09-10, 20:04   #809
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Hai ma ca si a mea face urat la denivelari, ca am taiat din ele Mergi cu amandoi sa vezi cum e faza.... Apropo pustiule, daca vrei taiem din astea, sau pui arcuri de Tico ca se potrivesc (le am pe toate 4 acasa noi nou-te daca vrei ), si de banii ceilalati ii tii pt jante. Si apropo de ce zicea Alex, nu cred ca mergi cu 130-140 prin oras ca sa te zguduie
Corect Liviu. Iar daca vrea sa mearga cu 130-140 ne cheama pe noi si stau eu in dreapta si tu in stanga sa nu sara peste noi )). Pustiule ia arcurile de la Liviu si le tai,le montezi si vezi cum e cu ele...cel mai bine asa (ii strici arcurile lu' Liviu...mi-a zis mie ca nu se supara ) )..si dupaia o sa iei o decizie (decizia va fi DA ) si iti iei arcuri sport. Hai ca te dau si eu si Liviu la o tura sa vezi cum e
Alex30 is offline  
Old 25-09-10, 20:11   #810
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Matizul ALBASTRU (MKI)

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Corect Liviu. Iar daca vrea sa mearga cu 130-140 ne cheama pe noi si stau eu in dreapta si tu in stanga sa nu sara peste noi )). Pustiule ia arcurile de la Liviu si le tai,le montezi si vezi cum e cu ele...cel mai bine asa (ii strici arcurile lu' Liviu...mi-a zis mie ca nu se supara ) )..si dupaia o sa iei o decizie (decizia va fi DA ) si iti iei arcuri sport. Hai ca te dau si eu si Liviu la o tura sa vezi cum e
Pai daca pune de Tico nu trebuie sa tai din ele, ca sunt oricum mai joase! Ma duc la magazin si ii zic lu ala sa mi le masoare (arcurile) sa-mi zica diferenta intre cele de Tico si cele de Matiz! Si poate sa le lase asa, nu doar de proba... ca daca nu mergi cu 1000 insi in masina nu atinge nimic cu arcuri de Tico. Deci e la fel cu cele sport, numai ca sunt mai "moi" putin decat alea sport, dar nu la fel de moi ca alea stock E un compromis care prinde bine la buzunar daca calculezi diferenta de pret... Asta asa ca sa nu mai dai tu la manivela, ca sa iei kitu ala odata! Sa mai zici ca nu ne gandim noi la tine....
B-99-SAA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -