Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-08, 00:48   #1
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Noua Laguna III

Dupa indelungi asteptari... RenaultLaguna este in curte ... 2.0Dci 150CP cutie cu 6 trepte... arata foarte bine(in opinia mea)... merge peste asteptarile mele(dar nu are veleitati extra-sportive)... dar.. las pozele sa vbeasca
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF9600.JPG
Views:	231
Size:	1.03 MB
ID:	631355   Click image for larger version

Name:	DSCF9604.JPG
Views:	408
Size:	1.02 MB
ID:	631356   Click image for larger version

Name:	DSCF9610.JPG
Views:	465
Size:	1.03 MB
ID:	631357  

Click image for larger version

Name:	DSCF9615.JPG
Views:	301
Size:	1.01 MB
ID:	631358   Click image for larger version

Name:	DSCF9613.JPG
Views:	236
Size:	1.01 MB
ID:	631359   Click image for larger version

Name:	DSCF9601.JPG
Views:	190
Size:	1.04 MB
ID:	631360  

Click image for larger version

Name:	DSCF9612.JPG
Views:	212
Size:	1.05 MB
ID:	631361  
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 00:50   #2
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Planuri de viitor... evacuare dubla cromata(de pe Privilege)... jante de Laguna GT(superbe).. si un eleron.... ca sistem audio am optat pentru CD-Changer de 6 Cabasse.. 8 incinte acustice(parca)... are bi-xenon adaptiv(belea se vede noaptea).. trapa panoramica.. si... hmmm chestii de zi cu zi..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 19:12   #3
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Desi ca exterior mie mi se pare o masina nu foarte frumoasa, ca interior e superba... m-am suit mi-a placut !
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 03-09-08, 20:45   #4
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Ca exterior este o masina aparte... are un stil care ori iti place ori o detesti... nu prea exista mijloc... mie-mi place modelul... iar interiorul e in sfarsit un interior de calitate pentru Renault...
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 11:12   #5
tudor_vr6

Stage 5
 
tudor_vr6's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 323
Default Re: Noua Laguna III

sfatu meu,dupa 140.000km daca o mai tii,scapa de ea ,am avut 3 renaulturi,noi 0 km,dupa 140.000 au dat semne de oboseala,bani la greu bagati in ele numai la reprezentanta. te salut
tudor_vr6 is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 15:40   #6
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Noua Laguna III

Felicitari pentru achizitie!

Este o masina draguta, dar asa cum ai spus si tu, ori o detesti (desi este cam mult spus), ori o placi la nebunie.

Mie masina mi se pare ok, poate un pic prea futurista la design-ul exterior.

P.S. Cat te-a dus?
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 20:39   #7
zeusrazvy

Stage 5
 
zeusrazvy's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 597
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

e frumoasa sa o stapanesti sanatos!
zeusrazvy is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 21:31   #8
Villanueva
Renault Driver

Stage 5
 
Villanueva's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 548
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Cam tarziu cu felicitarile ! A uitat de topic de peste un an !
Villanueva is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 17:08   #9
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Ok.. Intr-adevar nu am mai verificat topicul acesta de ceva vreme.. i'm sorry.. Sa raspund tuturor pe rand

@andi_campean: Multumesc mult! Da e putin futurista ca si design dar daca iti place, e the right car in the right place Ca si costuri de achizitie nu a fost ceva incredibil.. acum 2 ani a costat 23 de mii de Euro... Nu erau reducerile din ziua de azi.

@tudor_vr6: Imi pare rau sa te dezamagesc dar masina asta a fost cumparata dupa ce in posesia familiei mele se afla un megane din 2001 luat de nou care are in prezent peste 400.000 de km(nu a facut taxi sau chestii d'astea).. deci.. eu am avut noroc cu renault.. asa ca am mai bagat o fisa poate e si asta cu noroc

Ca si status update, masina are acum 40.000 de km si a avut niste rechemari in service pentru frane si lumini de zi.. per total insa(excluzand "greierasii" din bord) este o masina buna, cu performante bune si un consum decent.
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 19:53   #10
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Noua Laguna III

"Greieraşi" în bord?
Totuşi este din clasa superioară!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 18:03   #11
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

eu n-am intalnit masina fara greieri, fie ei in bord sau usi sau prin alte parti.. toate masinile au greieri undeva, datorita drumurilor noastre.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 22:57   #12
Iulianu00
Renault Driver

Stage 5
 
Iulianu00's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 463
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

Absolut superba masina, atat exterior cat si interior, si felicitari pentru alegere (cu toate ca o ai deja de 2 ani). Laguna au un design mai aparte, mare dreptate ai cu ori o placi, ori nu.

Cred ca prea putine masini nu au greierasi, la ce drumuri avem.


Nu ai spus nimic despre motor. Cum se comporta? Da-ne mai multe detalii.
__________________


Felicitari Jocuri online
Iulianu00 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 23:28   #13
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Noua Laguna III

Ia uite ma cine are thread cu masina. Omu e fanatic cu Renaultu...mai "are" un Megane care face furori cu km care ii afiseaza in bord si nu numai...il las pe el sa puna o poza care spune 1000 cuvinte

Cat despre masina ce pot sa'ti zic...ca despre o femeie urata: "tie tre sa'ti placa frate" ) No glumesc ma, e aparte...eu is la mijloc nici nu imi place dar nici nu o detesc...

In schimb imi place ffff mult la interior si asa la general...

Sa faci cu ea atatia km cati ai facut si cu cealalta si sa ai evenimentele neplacute pe 0 tot timpul!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 15:34   #14
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

@Morpheus: Ia uite ma cine se uita pe Renault seara tarziu. Aloo.. n-ai de mutat chestii? Multumesc pentru pareri(tu ai facut deja cunostinta cu ea). Cu ocazia asta ii raspund si lui Iulian.

Ca si motorizare sunt foarte multumit deoarece cuplul de pe un motor de 2 litri isi spune cuvantul(nu spun ca e ca un avion, dar decat 1.5 dCi... intelegi ideea). pana acum sunt foarte multumit pe partea de performante, trage foarte bine cu cei 150 de CP, ca nemultumiri ar putea fi trecut un consum declarat total departe de realitate(extraurbanul de 6 declarat poate fi realizat cu un mers constant in treapta a-6-a la 100-110 constant fara climatizare.. or asta.. mi se pare de-a dreptul exagerat) si un turbo-lag sesizabil adesea( sub 2.000 de rpm trage destul de greu/e sesizabila intrarea turbinei).

Intr-adevar masina a fost luata si din prisma experientei fericite cu primul Renault ( Un Renault Megane luat nou in 2001 care are in momentul de fata 420.000 de km si nicio interventie mecanica severa, iar la o verificare facuta in urma cu 15000 de km turbina si injectoarele nu manifesta vreo uzura severa - probabil ca le voi schimba pe la 500.000 de km). Stiu ca sunt multi patiti cu marca Renault, eu sunt patit pe alocuri cu unele service-uri, dar ambele masini nu au facut nazuri majore pana acum, ceea ma face sa le consider o achizitie buna.

Cat despre look, e usor radical recunosc. Mie mi-a placut si in confruntarea cu VW Passat si Toyota Avensis, Laguna a iesit castigatoare in prisma raportului pret/dotari, pret/motorizare precum si a feedbackului pozitiv pe care il am cu marca in cauza.

Daca voi avea un buget pentru ea in anul urmator(asta daca nu ma corupe definitiv morpheus la e30-uri ) mi-ar placea sa achizitionez jantele de 18" Mille Milles, evacuarea dubla pentru spate(ar fi trebuit sa fie pe dotarea asta - in afara exista - dar la noi exista doar pentru 2.0 dCi A/T versiunea de top), poate si o resoftare - trebuie sa ma interesez ce modificari au fost facute pentru versiunea 2.0 dCi de 175 de CP.

@Morpheus:m-am imbolnavit de la tine acum cu povestitul
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 15:49   #15
UNDERC0VER

Stage 4
 
UNDERC0VER's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 213
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua Laguna III

visez si eu candva la o masina asa.momentan am l2.sa o conduci cu placere si fara incidente.mie mi se pare o masina foarte frumoasa din toate punctele de vedere.interiorul e punctul ei forte.chiar arata cu muuullt mai bine...decat multe masini d-alea bune nemtesti.
__________________
http://postimg.org/image/joo3sq2lj/

Renault Clio HB 2001-SOLD|Renault Laguna II 2002-SOLD|Renault Megane II 2004-SOLD|BMW E46-Current
UNDERC0VER is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -