Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-07, 00:30   #1
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default Noua mea Laguna 2

tocmai am intrat in clubul posesorilor de Renault....
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 00:40   #2
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default Re: Noua mea Laguna 2

E o Laguna din 2004 1.9 dci cu 6 trepte , pilot automat, esp , 6 airbag-uri, etc..Sunt foarte multumit de ea...
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 00:55   #3
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default Re: Noua mea Laguna 2

Pt inceput vreau sa-i schimb cd-player-ul dar nu vreau sa renunt la comenzile de pe volan...stie cineva vreun tip de mp-3 player care sa fie compatibil??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Foto_0182.jpg
Views:	227
Size:	50.1 KB
ID:	344640  
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 00:58   #4
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Noua mea Laguna 2

un prieten este in aceasi dilema... sunt anumite cdplayere la care se poate adauga o chestie ( care costa aproape 3 milioane ) pt a se putea pastra comenzile de pe volan
__________________
xox
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-07, 01:01   #5
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default Re: Noua mea Laguna 2

Hmm mersi pt sugestie...am mai auzit de treaba asta cica se numeste translator ..cei de la raval mi-au zis....ma gandeam ca poate exista ceva special pt renault...un pioneer ceva...
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 20:26   #6
DT"M"

Stage 3
 
DT"M"'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 85
Default Re: Noua mea Laguna 2

sal.si io am avut problema asta am incercat sa pun un mp3 pe un megan2 si pana la urma am vazut ca nici comenzile de pe volan nici displaiul de pe bord si nici nu se potrivea kalumea in locul .daca stiti careva cum se pot rezolva aceste probleme postatzi va rog .numa bine
DT"M" is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 10:30   #7
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua mea Laguna 2

daca schimbi cd-player-ul, indiferent ce model ai pune, display-ul de bord si comenzile de la volan raman nefunctionale, acestea nu sunt compatibile decat cu cele originale ale masinii, un cd-player cu mp3, original de renault, spre exemplu.
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 11:37   #8
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Noua mea Laguna 2

Quote:
Originally Posted by CT-05-DGP View Post
Pt inceput vreau sa-i schimb cd-player-ul dar nu vreau sa renunt la comenzile de pe volan...stie cineva vreun tip de mp-3 player care sa fie compatibil??
si eu am vrut sa fac acelasi lucru...pentru un clio
sunt 2 modele sau erau cand m-am interesat eu un sony si un pioneer care erau compatibile cu comenzile de pe volan.si acum un an erau pe a vreo 7 mil
mergi la renault la service...la accesorii si intreaba de ce anume vrei tu sa faci...si ei o sa iti spuna modelul si pretul
daca tu crezi ca poti sa gasesti mai bine retii codul modelului si te duci sa il cauti
__________________
feryboy is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 18:22   #9
vizal
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
vizal's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 514
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Noua mea Laguna 2

CT 05 DGP ...sti ce iti sugerez...? ...intai fa-ti chip la motor...si dupa restu...daca vrei un test drive da-mi un mesaj ca as vrea sa vad si eu masina ta ...sa vad cu ce te lauzi ....acuma incerc si eu sa-i pun un mp3 si niste boxe ca alea din fabrica de 15w nu-mi plac ...cred un alpine si niste boxe infinity
vizal is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 19:11   #10
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Noua mea Laguna 2

Am si eu un unchi cu o laguna 2 1.8 16v si am ramas blocat sa vad cum fuge pamantul de sub ea cand ii dai talpa si cu se duce la 210km/h ....Bineinteles si consumul ajunge pe la 20...dar asta e partea a2a...Dupa parerea mea laguna este cea mai reusita masina de la renault...sa o stapanesti sanatos
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 09:16   #11
micutz

Stage 5
 
micutz's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 633
Default Re: Noua mea Laguna 2

Bravo pentru mashinuta ! Daca esti interesat te pot ajuta cu adaptoare de comenzi pentru Pioneer si Clarion.
micutz is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 19:59   #12
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default Re: Noua mea Laguna 2

Micutz mersi mult...chiar am nevoie ...imi cer scuze ca raspund asa tarziu...as vrea sa stam de vorba...id-ul meu de mess e raver1_racer astept un semn
Acum ma mai intereseaza parerile celor care si-au pus chip sau au facut o remapare...vreau pareri..eventual ceva "reactii secundare" etc....
Deocamdata am inceput cu niste ornamente cromate care le-am gasit foarte greu....mai am de munca...
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -