Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-10, 17:28   #1
shadow_deen

Stage 2
 
shadow_deen's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 49
Arrow Renault 19 1.9D

Va salut dragi colegi! De 3 zile sunt fericitul posesor al acestei masini.
Ce parere aveti? Mentionez ca am luat-o pentru consum, eu fac naveta zilnic 70km. Sper sa ma tina

Ca dotari are asa:

servodirectie,oglinzi incalzite,scaune incalzite, faruri reglabile electric,geamuri electrice fata cu funtia confort, inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie, volan reglabil pe inaltime, scaune reglabile pe inaltime si lombar, 6 difuzoare din fabrica.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01006.JPG
Views:	108
Size:	2.59 MB
ID:	1651557   Click image for larger version

Name:	DSC01010.JPG
Views:	96
Size:	2.60 MB
ID:	1651558   Click image for larger version

Name:	DSC01011.JPG
Views:	136
Size:	2.54 MB
ID:	1651559  


Last edited by shadow_deen; 12-09-10 at 17:35.
shadow_deen is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 13:11   #2
XtreZz
Renault Driver

Stage 5
 
XtreZz's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 615
Member of:
[RENAULT]
[Oltcit]
Default Re: Renault 19 1.9D

foarte frumoasa! cat te-a dus afacerea?
XtreZz is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 13:30   #3
nonic

Stage 5
 
nonic's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 926
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Renault 19 1.9D

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probelme!

Este o masina buna, motorul este ok si nu consuma mult.Poate mici probleme la pompa de injectie dar se rezolva relativ ieftin.
nonic is offline   Reply With Quote
Old 10-10-10, 18:18   #4
shadow_deen

Stage 2
 
shadow_deen's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 49
Default Re: Renault 19 1.9D

Quote:
Originally Posted by XtreZz View Post
foarte frumoasa! cat te-a dus afacerea?
Am dat putin pe ea pentru ca am luat-o de la un prieten de familie care a iesit la pensie de ceva ani si nu avea ce sa faca cu 3 masini. Mai are un A6 si un Mini Cooper. El a avut o aproape de noua, a adus-o din Germania cand masina avea 2 ani si de atunci pana acum a stat doar la el.

Quote:
Originally Posted by nonic View Post
Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probelme!

Este o masina buna, motorul este ok si nu consuma mult.Poate mici probleme la pompa de injectie dar se rezolva relativ ieftin.
Multumesc frumos! Ca probleme sunt ceva de ordin estetic in principal si ceva de ordin tehnic dar minore.
Trebuie sa ii schimb carbunii la alternator pentru ca peste 2500RPM se aprinde martorul de la baterie, am verificat nu incarca in acele momente.
Si ar mai fii o problema la sistemul de racire despre care ma avertizat, da apa pe la capacul vasului de expansiune, momentan am desfacut radiatorul sa il curat si am scos ceva apa murdara din el. Am schimbat si termostatul.

Ca aspect, i am luat o bara fata pentru ca asta era crapata (a intrat cu A6 in ea in curte , semnal stanga fata nu avea geam l am inlocuit si grila cu semnul noua, geam oglinda stanga crapat, am luat tot nou dar deocamdata studiez cum sa il scot pe cel vechi.

Cam atat momentan, am planuri mari cu ea dar vom vedea cat de bine se comporta Sper ca nu v-am plictisit.

Ps: Daca mai sunt posesori de R19 pe aici sau pasionati as vrea sa tinem legatura
shadow_deen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -