Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-09, 23:24   #1
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Sfaturi achizitie Clio bicorp 1.5dci

Rog posesorii/cunoscatorii de Renault Clio, in special al variantei diesel 1.5dci de 70 cp, sa imi ofere niste sfaturi in legatura cu achizitionarea acestui autoturism, gen defecte sau slabiciuni sa le zic asa, ale acestui tip eventual preturi pentru consumabile, stiu injectoare, o turbina ma rog.
Multumiri, anticipat!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 21:50   #2
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default Re: Sfaturi achizitie Clio bicorp 1.5dci

Quote:
Originally Posted by y_u_s View Post
Rog posesorii/cunoscatorii de Renault Clio, in special al variantei diesel 1.5dci de 70 cp, sa imi ofere niste sfaturi in legatura cu achizitionarea acestui autoturism, gen defecte sau slabiciuni sa le zic asa, ale acestui tip eventual preturi pentru consumabile, stiu injectoare, o turbina ma rog.
Multumiri, anticipat!
l-am adus personal la vreo 60 mii(1,5 dci bicorp eu ii zic coupe),am 158 000 cu el in afara de placute de frina cele mai ieftine gasite de mine la mag 60 lei, curea de distributie si rulment intinzator asteea le-am schimbat mai de mult cred ca vreo 250 lei,un rulment pe spate care este la fel cu cel de solentza si costa 35 lei,si normal alt rind de cauciucuri,uleiul de motor la asta nu m-am limitat la bani niciodata am folosit numai sintetice elf iar acum total,filtrul de ulei 20 lei,filtru aer 35 lei cred ,
performante-raspunsul la acceleratie este destul de bun pt cei 65 cp,tinuta de drum perfecta,consum cuprins intre 4,5 si 6.5 maxim, rezistenta la uzura .....pretul manoperei nu pot sa ti-l spun pt ca toate le-am facut eu in fata blocului,personal dupa mine una din cele mai reusite masinute la ora actuala din toate punctele de vedere, initial am vrut sa-l vind dar nu se meritau bani luati pe el(pe mine ma costat cu tot cu vama pe atunci se platea accize si vama, 5800 eu) asa ca am optat sa-l tin si nu imi pare rau de loc ,
cu pompele de injectie am auzit ca unele au avut probleme dar in majoritate la simbol nu la variantele produse in franta ,normal ca nimic nu poate fi perfect acum conteza si de unde o cumperi si cum ti-e norocul ceva prea ieftin trebuie sa-ti dea si de gindit dar la acest model pretul nu este stabilit de calitate pt ca nu prea a avut pret mare de la inceput
repet o masinuta perfecta merita toti bani

Last edited by lagdryan v6; 29-11-09 at 21:58.
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -