Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-07-10, 13:30   #1246
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Nu înţeleg de ce ai dori să schimbi trapa?
Da el nu vrea sa o schimbe, el vrea sa mai puna una sa aibe 2 trape:> sa fie mai cu motz cum se zice oricum ideea mi-se pare super smehera
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline  
Old 14-07-10, 15:32   #1247
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,247
Member of:
[Honda]
Default Re: B 28 N U T

sa nu dea in kitch pana la urma..sa se gandeasca bine ce alege.
NXdev is offline  
Old 14-07-10, 17:59   #1248
golidix

Stage 5
 
golidix's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 674
Default Re: B 28 N U T

pai nu ar avea ce sa afecteze atat timp cat tavanu de la dacie are o singura intaritura pe mijloc daca nu te atingi de respectiva teaza si bordura acea de pe plafon nu ai cu ce afecta structura masini...
poate chiar o sa imbunatateasca portanta masini la viteze mari deschizi trapa din spate si cine stie poate se simte
golidix is offline  
Old 14-07-10, 18:00   #1249
blondu02

Stage 3
 
blondu02's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 140
Default Re: B 28 N U T

am si eu o singura intrebare..de unde ai luat stikerul cu igol?..numai bine si bafta cu masina este suuuper..
blondu02 is offline  
Old 14-07-10, 19:05   #1250
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
sa nu dea in kitch pana la urma..sa se gandeasca bine ce alege.
acum om vedea ce o iesi.
Quote:
Originally Posted by golidix View Post
pai nu ar avea ce sa afecteze atat timp cat tavanu de la dacie are o singura intaritura pe mijloc daca nu te atingi de respectiva teaza si bordura acea de pe plafon nu ai cu ce afecta structura masini...
poate chiar o sa imbunatateasca portanta masini la viteze mari deschizi trapa din spate si cine stie poate se simte
azi am inspectat mai bine plafonul,nu afecteaza cu nimica,deci cred ca ,o sa o montez.
Quote:
Originally Posted by blondu02 View Post
am si eu o singura intrebare..de unde ai luat stikerul cu igol?..numai bine si bafta cu masina este suuuper..
stikerul a fost dat de fostul nostru sponsor igol,era sponsor la south's racers.
multumesc de apreciere.



azi am vopsit si jantele in sfarsit,dar nu mi-a ajuns vopseaua.am avut 3 sprayuri dar mai imi trebuiau vreo 2,asa ca o sa le matuisc cu 2000 si o sa mai dau 2 maini sa fie tipla tipla.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine0062.jpg
Views:	216
Size:	325.8 KB
ID:	1568532   Click image for larger version

Name:	Imagine0064.jpg
Views:	198
Size:	482.2 KB
ID:	1568533  
__________________
B 28 N U T-click pentru detalii

south's racers motorsport club www.sr-club.ro www.forum.sr-club.ro

dog99 x5 drifting
https://www.youtube.com/watch?v=cdiWPsxVOyM
dog99 is offline  
Old 14-07-10, 19:23   #1251
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,247
Member of:
[Honda]
Default Re: B 28 N U T

frumoase rau jantele :P...caut si eu asa ceva pentru mine ...deci te-ai gandit ce faci cu trapa ?
NXdev is offline  
Old 14-07-10, 19:34   #1252
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
frumoase rau jantele :P...caut si eu asa ceva pentru mine ...deci te-ai gandit ce faci cu trapa ?
multumesc.da o sa o motez si pe aia in spate si fac plafonul negru sa nu se vada urat.
dog99 is offline  
Old 14-07-10, 19:36   #1253
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,247
Member of:
[Honda]
Default Re: B 28 N U T

o sa iasa bine asa:P
NXdev is offline  
Old 14-07-10, 21:22   #1254
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,015
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by dog99 View Post
multumesc.da o sa o motez si pe aia in spate si fac plafonul negru sa nu se vada urat.
Aşa este cel mai bine... Chiar ar fi ceva în premieră pe aici cu două trape !
Jantele îmi place foarte mult... Mai dă-le două - trei mâini să fie totul OK !
__________________

Prietenii adevăraţi se gândesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline  
Old 14-07-10, 22:02   #1255
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: B 28 N U T

sa ne tii la curent!

app am o intrebare pt tine... ai vre`o legatura cu cielo SRY?
skz de off
casp3r75 is offline  
Old 14-07-10, 22:28   #1256
chin3zu86

Stage 3
 
chin3zu86's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 145
Default Re: B 28 N U T

tzata,frumoase jantele dar am si eu o intrebare .dupa ce le smirgheluiesti,ii dai cu primer inainte sa dai vopseaua?curios sa vad tu cum le faci,ca eu asa le fac la cele care au mai fost vopsite sau care arata mai urat.ca cele originale merg doar smirgheluite si vopsea direct ca prinde f bine.astept raspuns
chin3zu86 is offline  
Old 14-07-10, 22:36   #1257
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: B 28 N U T

ooo..asa da...cam late jantele...incap sub roti......??

O sa arate dementa...


Bafta 11
matheo66c is offline  
Old 14-07-10, 22:55   #1258
tmkrf

Stage 5
 
tmkrf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,025
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: B 28 N U T

au iesit ok jentile , la cat de frumos arata ar fi meritat o vopsea mai ok decat spariau ( ca idee sa nu intelegi alteceva)
tmkrf is offline  
Old 14-07-10, 23:29   #1259
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of:
[Moderators]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by matheo66c View Post
ooo..asa da...cam late jantele...incap sub roti......??

O sa arate dementa...


Bafta 11
Ai fost criminal la întrebarea asta...

Încap jantele sub roţi? WTF ??? ...

Le-a mai avut pe maşină, dar erau vopsite altfel.
andi_cimpean is offline  
Old 15-07-10, 08:13   #1260
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Red face Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by matheo66c View Post
ooo..asa da...cam late jantele...incap sub roti......??

O sa arate dementa...


Bafta 11
sa incapa sub roti?? Poate sub aripi ai gresit
Cosmin-SNR is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -