Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-02-13, 22:08   #1846
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: B 28 N U T

Cind vrei sa faci ceva ce-ti doresti si ai in plan ,faci ............asa ca,fiecare-si asuma riscurile pe cont propiu,pe mine cind m-a laut RAR-u nu mi-au zis nimic de 4 prezoane va spun sincer chiar nu mi-au zis s-au legat doar de dimensiunea cauciucurilor si,k erau prea uzate.Apoi am fost la rar cu alte cauciucuri tot in 4 gauri si mi-am laut talonul inapoi
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline  
Old 02-02-13, 23:00   #1847
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Cind vrei sa faci ceva ce-ti doresti si ai in plan ,faci ............asa ca,fiecare-si asuma riscurile pe cont propiu,pe mine cind m-a laut RAR-u nu mi-au zis nimic de 4 prezoane va spun sincer chiar nu mi-au zis s-au legat doar de dimensiunea cauciucurilor si,k erau prea uzate.Apoi am fost la rar cu alte cauciucuri tot in 4 gauri si mi-am laut talonul inapoi
Sincer nu prea am vorbit multe , am vazut ca ai fost criticat pe unele topicuri uneori poate ai exagerat si tu putin dar in parerea mea atitudinea ta este DEMNA de 4tuning nu toti cei care il iau pe NU in brate! Te-ai riscat ai fost prins dar ai revenit deci acum cred ca deja am facut mult off pe topicul unei masini frumoase , nu pot decat sa zic un bravo tie DJBOSS si tie propietarului acestei masini si bineinteles si celui care a inceput munca la aceasta bijuterie fara omologare la prezoane si spor la treaba in continuare !

p.s oricand ai nevoie de ceva poti apela detin un garaj si destul de multe scule oricum bafta !
tuner-man is offline  
Old 03-02-13, 00:00   #1848
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Cu scrisul ce sa zic , fiecare cum se descurca pe unii deranjeaza pe altii nu totusi nu inteleg de ce esti asa rau cu omul ? Ia sa te uiti bine sa vezi cati au omologat trecerea la 4 prezoane sau la 5 chiar si masina din acest topic B 28 N U T are vreo omologare ? Poti pune linistit ce vrei si da cum zicea colegul mai sus risti talonul tau , daca ai masina pe numele tau eu zic ca merita riscul pentru ca poti recupera talonul destul de usor , daca esti in cazul celuilalt coleg de aici cu Dacia asta rosie ( super masina imi place) si nu ai actele perfectate te-as sfatui sa stai linistit , tu alegi oricum dar uita de acte si omologari sau ignora sfatul meu in cazul in care iti permiti financiar si daca stai bine cu nervi o sa ai nevoie la RAR .
Bafta !
P.S Apropo pwr_bz ca tot frecventezi targul duminica ,am si eu sanse sa gasesc vreun volan pentru dacie ? Nu de alta dar macar sa nu ma trezesc degeaba devreme
daca vrei il dau eu pe al meu dupa dacie ca eu am gasit un alt model, e cv gen:sportiv..
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 00:01   #1849
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by cannavaro View Post
Da' numere de Buzau nu serviti?
cum scapam de taxa ....... o sa vina si numere de bz dar deocamdata nu ma deranjeaza.
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 00:03   #1850
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by SANDU93 View Post
de unde pot face rost si eu de niste flase ca acelea aletale .Dar pot mege cu ele fara omologare nimica la mana???
daca esti interesat fa-mi un pret atractiv ca le dau eu ca am altceva in cap si vreau sa scap de ele. poate trecem cu totu la 4
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 00:08   #1851
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Sincer nu prea am vorbit multe , am vazut ca ai fost criticat pe unele topicuri uneori poate ai exagerat si tu putin dar in parerea mea atitudinea ta este DEMNA de 4tuning nu toti cei care il iau pe NU in brate! Te-ai riscat ai fost prins dar ai revenit deci acum cred ca deja am facut mult off pe topicul unei masini frumoase , nu pot decat sa zic un bravo tie DJBOSS si tie propietarului acestei masini si bineinteles si celui care a inceput munca la aceasta bijuterie fara omologare la prezoane si spor la treaba in continuare !

p.s oricand ai nevoie de ceva poti apela detin un garaj si destul de multe scule oricum bafta !
ms, daca e cv apelez la tine , oricum maine s-ar putea sa nu o mai vad 2 zile ca o duc sa ii schimb aripile pe fata si sa le fac o noua "evazare" sau cum se numeste exact nu vreau sa imi sara lumea in cap, apoi si cele din spate intra la schimbat complet, vreau sa iasa cv de nota 11. acum cu ajutorul lui Dumnezeu
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 00:24   #1852
tuner-man

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,441
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by varutubz View Post
daca vrei il dau eu pe al meu dupa dacie ca eu am gasit un alt model, e cv gen:sportiv..
Te rog frumos poti pune o poza cu volanul si zimi un pret sunt ft interesat asa poate o rezolvam chiar maine ?
tuner-man is offline  
Old 03-02-13, 01:00   #1853
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by tuner-man View Post
Te rog frumos poti pune o poza cu volanul si zimi un pret sunt ft interesat asa poate o rezolvam chiar maine ?
vb pe mess
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 10:59   #1854
Gaby Underworld

Stage 4
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 253
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by varutubz View Post
ms, daca e cv apelez la tine , oricum maine s-ar putea sa nu o mai vad 2 zile ca o duc sa ii schimb aripile pe fata si sa le fac o noua "evazare" sau cum se numeste exact nu vreau sa imi sara lumea in cap, apoi si cele din spate intra la schimbat complet, vreau sa iasa cv de nota 11. acum cu ajutorul lui Dumnezeu
Bravo varutubz chiar nu ma asteptam ca sa te apuci asa repede de treaba . Se pare ca tie chiar iti pasa de aceasta masina si incerci sa scoti ce e mai bun din ea.. Cu flansele alea ce ai de gand? Multa bafta in continuare!
Gaby Underworld is offline  
Old 03-02-13, 12:14   #1855
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by Gaby Underworld View Post
Bravo varutubz chiar nu ma asteptam ca sa te apuci asa repede de treaba . Se pare ca tie chiar iti pasa de aceasta masina si incerci sa scoti ce e mai bun din ea.. Cu flansele alea ce ai de gand? Multa bafta in continuare!
as vrea sa le dau jos sa pun punte pe 4 , daca se poate pune ca nu stiu exact. ca sa fie de la un cap la altu in 4. daca stie careva de care punte se potriveste rog sa imi spuna
varutubz is offline  
Old 03-02-13, 13:05   #1856
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 28 N U T

punte de renault 18 sau renaul fuego. intra fara modificari. daca vrei poti sa iti pui si discuri de pe aceleasi modele dar variantele turbo
Gaby_Slo is offline  
Old 03-02-13, 13:39   #1857
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by Gaby_Slo View Post
punte de renault 18 sau renaul fuego. intra fara modificari. daca vrei poti sa iti pui si discuri de pe aceleasi modele dar variantele turbo
deja este pe masina acea punte,chiar de 3 ani.
dog99 is offline  
Old 03-02-13, 14:00   #1858
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 28 N U T

poi si flansele alea sunt pe fata?
Gaby_Slo is offline  
Old 04-02-13, 16:39   #1859
varutubz

Stage 4
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 219
Default Re: B 28 N U T

Quote:
Originally Posted by Gaby_Slo View Post
poi si flansele alea sunt pe fata?
puntea de care zice dog 99 e pe spate eu am luato cu flanse pe fata, si vreau sa le schimb sa pun punte in 4, daca gresesc cu cv te rog sa corectezi dog
varutubz is offline  
Old 04-02-13, 21:18   #1860
wsn_asf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 630
Lightbulb Re: B 28 N U T

pai daca pe spate puntea e deja in 4 prezoane nu ai ce schimba avand in vedere ca pe fata nu exista punte. Probabil vrei sa pui mecanica fata in 4 prezoane, asadar cred ca toata lumea o sa iti recomande varianta papuc diesel. Asta necesita un strungar priceput pentru a avea 4 prezoane in loc de 5.
__________________
wsn_asf is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -