Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-07, 10:59   #1
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Thumbs up MCV 1.6 16V 7 locuri...puţin diferit

Dacia Logan MCV ,Laureate, 1.6 16V, albastru mineral!
Cateva accesorii puse pe masina : accesorii interioare vopsite la culoarea masinii (consola centrala, capace boxe, aeratoare, butoane usi), portbagaj si suporti Thule, folie geamuri LLumar, stergatoare Kyodo, pleoape faruri, aparatori noroi, carlig de remorcare Bosai si cam atat deocamdata!sper sa va placa...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	poza 1 (40).jpg
Views:	814
Size:	351.2 KB
ID:	296651   Click image for larger version

Name:	poza 1 (41).jpg
Views:	657
Size:	333.3 KB
ID:	296652   Click image for larger version

Name:	poza 1 (42).jpg
Views:	902
Size:	356.9 KB
ID:	296653  

Click image for larger version

Name:	Poza 002.jpg
Views:	451
Size:	299.7 KB
ID:	296654   Click image for larger version

Name:	Poza (121).JPG
Views:	695
Size:	356.5 KB
ID:	296655  

Last edited by coman razvan; 02-07-07 at 11:04.
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:15   #2
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

astept pareri si sugestii...mersi mult
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:28   #3
Adutu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 79
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

sal...dragutze geamurile,culoarea masinii,dar tot nu v a inteleg pe cei care pun aparatori de noroi....pt ce frate sunt o porcarie...uitete si u la alte marci mai prestigioase si ai sa vezi k nu au...pt ca nu au nici un rol..si NU mai e noroi frate...asta dak nu ai de gand sa mergi k ea pe ''aratura''..dale jos k nu au farmec..sunt urate..iar in leg k '' satelitu de pe masina'' sper k nu mergi k el tot timpul....salutari si bafta in continuare..
Adutu is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:38   #4
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

aparatorile sunt bune, asta e parerea mea, si imi plac si cum arata, fara ele, in spate parca e neterminata! in leg cu portbagajul am nevoie de el des, de aceea l-am si cumparat, dar il dau jos cand nu imi trebuie o perioada mai mare de timp, ca se da foarte usor!salutari...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:48   #5
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

am avut logan si aparatorile kiar fac o diferenta..nu mai arunca jegu ala pana la stopuri si in fata pana p oglinzi ..

masinuta e ok ..bvo .. deshi nu am vazut poze cu interioru .. vad k pleoapele l ai .. mai lipsesc angelurile alea fumurii si stii c cred k ar mai fi fain .. sa incerci sa vopsesti portbagaju ala in culoarea masinii si sa umpli sigla thule cu plastic negru k sa s asorteze perfect cu masina .. negru .. gri-u ala care il ai p masina deja ..nar fi o kestie cand pleci cu ea la munte sa faci senzatzie ? .. si sa mai ai si 4-6 proiectoare dalea mari k la jeepanele americane
__________________
076.3456.099
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:50   #6
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

a..si cred k dak faci stalpii negri ar arata bine .. si asta kiar o potzi face low-cost..
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:53   #7
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

sa stii ca ai mare dreptate cu aparatorile de noroi...ce tare...da...ar fi o chestie...nu stiu ce sa zic de vopsirea portbagajului...crezi ca ar fi o idee foarte buna?chiar nu m-am gandit la asa ceva...daca sare dupa aia voseaua de ep undeva si ramane urat?cred ce ideea cu proiectoarele o sa o aplic...sa ma gandesc unde sa le pun si sa gasesc ceva sa nu fie tiganie...intelegi tu...merci mult...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:53   #8
Adutu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 79
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

..uiet niste idei dragutze;mascatu la ''satelit, vopsitu,stalpii..misto ideea k stersul insignelor ex THULE..sa fie k aceesorii dar '' no name'...sii sunt si low cost..
Adutu is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:54   #9
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

stalpii cu siguranta o sa ii fac negrii...cat de curand...ca am mai vazut si arata super...am vazut chiar mcv cu stalpii negri...dar ii vopsesc original, nu vreau sa pun folie
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:55   #10
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

ups .. stai k mia scapat ceva .. in poza aia d sus s vede ceva la shtergatoare ..sper k nu e nimica .. NU ??!! si paravanturile nu cred k merg p MCV pt k nu ai continuitate ...pt spate .. si plus tu mai ai ink un geam care ar ramane chel .. dunno eu leash da jos k oricum d alea nai nevoie .. ai aer conditionat
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:56   #11
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

daca era portbagajul cumparat din sel sau metro mai ziceam sa nu se vada firma SANG-HONG sau alte chinezarisme...dar e Thule si eu zic ca sigla trebuie sa se vada...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:57   #12
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

sunt paravanturi si pentru spate, si o sa cumpar si din alea...la stergatoare am cumparate de la Pilot niste accesorii cromate...arata foarte bine in realitate...nu se vede foarte bine in poze...eu nu suport aerul conditional, nu stiu de ce dar nu imi place...de aia am paravanturi...
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 13:02   #13
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

ma rog .. ideea nu era sa acoperi neaparat siglele ..ci era sal faci sa s potriveask .. si am zis k dak il vopseshti ar arata ca o .... fara o bucata d plastic .. pt k tu p masina ai bandouri ai kestia la stop cu plastic ..si atunci .. in locul siglei de la portbagaj .. pt k vezi el are o linie ..acolo ar merge o bucata d plastic cum e reclama lor albastra.. si atunci toata lumea care lar vedea siar da seama k e portbagaju tau..al masini .. nar avea nici un dubiu ..ar fi parte integranta ..si kiar lai putea tzine si prin oras..mai ales k esti din Bv am vazut park ..
si paravanturile mie tot numi plac ..probabil k tu nu ai ajuns prin bucuresti prin partile c il inconjoara ..gen domnesti ..pietzarii care vand cartofi si branza ..paravanturile sunt ceva necesar si pt ei ... ) .. inceark sa vezi dak i s poate pune o trapa
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 13:11   #14
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

trapa nu pot sa ii pun deoarece am suport de pavilion in interior din fabrica si nu mai e foarte mult loc, si ar arata foarte urat si daca ma uit in sus sa vad, probabil o parte din portbagaj...si la paravanturi tot nu renunt, imi sunt folositoare...cand ma mut in Bucuresti le dau jospromitdar nu o sa ma mut niciodata...de portbagaj o sa vad ce pot sa fac si sa vad daca se poate si cum ar arata...o schita pe calc sigur o sa ma ajute...ce zici?
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 13:18   #15
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: MCV 1.6 16V 7 locuri...putzin diferit

m-am interesat de trapa, nu se poate pentru ca raza e mare la pavilion si unde nu mai e raza, e zona dreapta, e mult prea in spate, si dau exact in alel suport interior si ar fi exacu sub portbagaj...intelegi tu?daca te uiti bine vezi cat de mare e raza...
coman razvan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -