Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-07, 08:33   #16
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: dacia sport 24mig

in primul rand barele nu sunt fixate, cum cred unii, masina nu este gata ca sa spuneti ca e kitch, si daca vroiam gordini style, ma gandeam de la inceput asa ca o sa ramane cu spoilere, ca pragurile nu le mai pot da jos, bara fata trebuie ridicata ca sta aiurea tare, este rosu imperial, si geamurile am uitat de ele, si sa stii ca se si curata, asa ca nu-mi fac probleme pentru un geam mazgalit.
nu am sa mai pun poze decat cand o sa fie gata , si nu o s-o mai cunoasteti o sa vedeti.bafta.
24mig is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 13:27   #17
Outta Control

Stage 5
 
Outta Control's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 323
Default Re: dacia sport 24mig

10+ pt interior. Iar la exterior barele sunt cam huge pt masina, parca nu curg liniile masinii asa cum ar trebui.
Outta Control is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 07:25   #18
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: dacia sport 24mig

poate sterge sineva acest tpic. daca da chiar va rog frumos.
24mig is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 10:37   #19
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: dacia sport 24mig

Quote:
Originally Posted by 24mig View Post
poate sterge sineva acest tpic. daca da chiar va rog frumos.
nu te supara mestere dar asa este aici,daca arunca unul cu noroi
se ingramadesc repede toti..masina arata bine,interiorul este super si sper sa iasa ce vrei si la ext.continua ce ai in poiect si nu te lua dupa ce spun altii sa faci ..k la noi la nimenea(in romania ma refer)in alte comunitati nu se dau atitea "sfaturi" fiecare isi modifica masina cum simte si cum ai place asa ies unicatele nu sa ne copiem unii p altii si k se tot vorbeste de kich..de fapt ce este chiciul prost gust...extravaganta nimeni nu stie..de fapt este o forma de arta p care nu o inteleg toti..bafata si sa iasa cum iti place tie
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 11:38   #20
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: dacia sport 24mig

pai si la noi e plin de unicate.Sunt cu bari de cielo de octavia,clio.D-astea "sport".Mai sunt si alea cu bari supersport de M.Ce nu intelegeti voi e ca Renault 12/Dacia 1300 si derivatele sunt masini cu designul anilor '70 care cam difera foarte mult de cel al masinilor autohtone.Deci nu se potrivesc spoilerele pe ele.Incercati sa luati orice masina de oriunde din anii 70 si sa o faceti cu spoilere ca sa va convingeti.Eu sper ca te-am lamurit de ce se ia toata lumea de tine.Vrei spoilere da-te pe orice alt tip de masina care nu s-a fabricat timp de 30 de ani.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 11:53   #21
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: dacia sport 24mig

@FASTBIKER:ai dreptate, si multumesc ptr incurajare, si eu cred ca mai sunt si invidiosi pe langa altii care dau cu parerea si nici macar masina nu au si nu stiu cat de mult se muceste la o masina, si MIKKAi am sa-ti arat ca o sa se potriveasca foarte bine barele de fibra pe ea dar am spus ca nu sunt puse corect, o sa mai vb cand o termin si o sa o arat sa vedeti ce o sa iasa.bafta in continuare la "tunarit" baieti )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
24mig is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 14:38   #22
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: dacia sport 24mig

sa inteleg ca te refereai la mine cand ai zis ca unii nu au nici masina?
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 16:15   #23
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia sport 24mig

lasa-l ma in pace... atata poate, atata il lasam... arata ca dracu, si o sa isi dea si el seama dupa ceva vreme... lasa-l ca numa ne facem nervi cu el
cata_tm is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:30   #24
ICE-M@N
Dacia Driver

Stage 5
 
ICE-M@N's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 783
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: dacia sport 24mig

no offence da incearca sa scapi de gti-ul ala de pe praguri si asteptam sa o vedem cand o sa fie gata bafta
ICE-M@N is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 09:35   #25
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: dacia sport 24mig

crezi ca nu am vrut sa scap de el????il urasca dar cand l-am slefit am facut gaura in prag, si l-am reparat si a ramasa asa.
24mig is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 16:27   #26
ICE-M@N
Dacia Driver

Stage 5
 
ICE-M@N's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 783
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: dacia sport 24mig

atunci asta e
ICE-M@N is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 20:55   #27
Sarris

Stage 4
 
Sarris's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 288
Member of:
[DACIA]
Default Re: dacia sport 24mig

Felicitari pentru interior imi place ff mult, respectul meu pentru culoare stiu eu de ce, dar parca spoilerele nu se prea potrivesc cu masina, la fel si pragurile, tu stii mai bine.
Multa bafta la tunarit, sper ca va ramane asa curata fara inscrisuri sau alte alea, nu-i asa???
__________________
Drive fast,the power it's in your hands
SRS Racing
https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/28003-dacia-1310-by-srs-racing.html
Sarris is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 11:57   #28
za_kar

Stage 3
 
za_kar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 129
Default Re: dacia sport 24mig

curaj tinere,toate au un inceput,dar vb unui tovaras de mai sus,incearca sa cauti un model de sport pe aci,ca mai sunt cateva care arata bine si nu te supara pt criticile aspre,doar de aia ai postat masina,sa o vada si ceilalti nu?sa`si dea si ei o parere,daca pui asa suflet la ce se zice nu mai trebuia sa o postezi!sa ai spor!scuze de off topic
__________________
old school baby !!!
za_kar is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 17:25   #29
ICE-M@N
Dacia Driver

Stage 5
 
ICE-M@N's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 783
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: dacia sport 24mig

lasa mah ca o scoti tu la capat cu ea asa usor te mai inspiri si de la ceilalti cu daciile sport si at o sa iasa ceva frumos din ea bafta
ICE-M@N is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 07:59   #30
24mig

Stage 3
 
24mig's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 167
Default Re: dacia sport 24mig

stiti ce ma oftica cel mai tare??? ca masina nu este gata si nu vad ce parere sa dai asa deodata, am ceva poze cu bordul dar nici asta nu e gata, vreau sa-l fac crem, normal nu??? si apoi am sa apuc de o consola centrala sa pleca de sub bord pana in bancheta din spate, dar la sfarsit o sa vedeti voi, si am ridicat bara din fata, am pus ochelarii la misto ca tre sa-i duc la vopsit.bafta baieti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 029.jpg
Views:	183
Size:	648.5 KB
ID:	233777   Click image for larger version

Name:	Picture 031.jpg
Views:	136
Size:	661.4 KB
ID:	233778   Click image for larger version

Name:	Picture 032.jpg
Views:	225
Size:	713.2 KB
ID:	233779  

24mig is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -