Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-11, 20:07   #121
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport G...

URaaaa......Ne bucuram cu toti ca incepi lucru la masina
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 13-08-11, 20:36   #122
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Dacia Sport G...

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
oficial de saptamana asta se vor reincepe lucrarile la masina
Spor la lucru , sa ai puterea de a duce la capat proiectul.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 13-08-11, 20:43   #123
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

astazi masina a pasit pe pamant butelian si evident ca s-a inceput treaba la ea..am dat aripile jos..am curatat toata rugina posibila de pe contra aripi si stalpii aia, si de la motor. maine avem in plan podeaua atat pe interior cat si pe exterior. masina va fi vopsita albastru cum este rlr-ul ( si asta nu ca vreau sa il copiez, dar am deja vopseaua in garaj, oricum masina asta nu se ridica la "nasul" rlr-ului ) ..cam atat pe ziua de astazi.

PS: si astazi am avut companie pe domnul inginer George ( fratele meu) pentru ca masina se face pentru el.
__________________
[size=1]Prea adevarat ca sa fie light ...
Cosmetica auto--Curatare chimica a interioarelor-- Tratamente vopsea--
Curatarea motorului--degresarea jantelor, indepartarea calaminei, polishari profesionale, reconditionari jante, vopsitorie!
https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...e-chimica.html
CONTACT 0763096148
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 13-08-11, 21:01   #124
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Sport G...

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
astazi masina a pasit pe pamant butelian si evident ca s-a inceput treaba la ea..am dat aripile jos..am curatat toata rugina posibila de pe contra aripi si stalpii aia, si de la motor. maine avem in plan podeaua atat pe interior cat si pe exterior. masina va fi vopsita albastru cum este rlr-ul ( si asta nu ca vreau sa il copiez, dar am deja vopseaua in garaj, oricum masina asta nu se ridica la "nasul" rlr-ului ) ..cam atat pe ziua de astazi.

PS: si astazi am avut companie pe domnul inginer George ( fratele meu) pentru ca masina se face pentru el.
nu mai exista RLR este UAP acum...si va fii data in alta culoare ..vezi culoarea este Bleu France
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 14-08-11, 00:27   #125
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
nu mai exista RLR este UAP acum...si va fii data in alta culoare ..vezi culoarea este Bleu France
daca spuneam uap sigur nu stia toata lumea la ce ma refer...de acum in colo o sa spun uap...sau sportiva lui andrei, chiar imi place culoarea de pe masina ta, eu am vreo doi litri de vopsea albastra de la un ford, cutiile nu au fost desfacute nici o data, dar sunt destul de vechi...ma gandeam si eu la o schimbare de culoare as fi vrut sa o fac gri mat, dar daca tot am vopseaua ziceam sa o si folosesc.
apropo are chineva doua chedere de parbriz? astea ale masinii sunt arse de soare si s-au scurtat cu un cm, si evident ca intra toata apa posibila in masina.
si vreau sa imi mai dati o idee cum sa fac cu fetele de usi..ce material sa folosesc..eu as vrea sa ii pun plastic ceva gen cum sunt bannerele alea de plastic gros de 3 mm. si daca are cineva doua bare de tlx sau tle sau dreacu sa le ia....barile alea cu capete de cauciuc, ca sa pot sa le dau jos...nu de alta dar la itp se cere cu bari...si na.
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 14-08-11, 08:13   #126
pgyy

Stage 2
 
pgyy's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 32
Default Re: Dacia Sport G...

bravo domnu vad ca ai reluat activitatea in forta spot la treaba si sa stii ca mai trecem pe acolo sa vedem cum decurge poriectu............
pgyy is offline   Reply With Quote
Old 14-08-11, 14:26   #127
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

pai si azi m-am trezit de dimineata pe la 12 ca sa ma apuc de ea...acum am luat si eu o pauza mica si ma reapuc, si diseara cateva poze
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 14-08-11, 22:56   #128
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

a venit seara ,compartimentul motor urmeaza sa fie vopsit negru mat, deci nu este finalizat, iar interiorul masinii va fi vopsit tot negru mat, maine daca o sa mai fie timp sper sa apuc sa ii dau geamurile jos sa curat si pe acolo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG7514.JPG
Views:	277
Size:	4.39 MB
ID:	2119784   Click image for larger version

Name:	CIMG7512.JPG
Views:	193
Size:	4.40 MB
ID:	2119785   Click image for larger version

Name:	CIMG7517.JPG
Views:	208
Size:	4.24 MB
ID:	2119786  

B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 07:50   #129
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia Sport G...

arata belea spor la treaba
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 19:32   #130
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Sport G...

Am auzit ca azi sa vopsit compartimentul motor cu negru mat cu pistolu asa profesionist?

Am vazut si eu azi masina nu e asa rea, putina rugina, are unele gauri dar se vor repara are potential maxim masina, asta daca Adi stie sa o exploateze...

Adi parerea mea o sti, fa-o bucati si fa-o ca la carte ca e pacat sa nu o pastrezi si sa nu o faci frumoasa, este o Dacie din ce in ce mai rara.... daca era rupta de rugina, ziceam sa o faci de distractie si caterinca, dar vazand ce ai acolo in curte e pacat de ea....
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 00:28   #131
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

da bre nenea cristi, am facut compartimentul motorului negru mat, dar nu e atat de mat pe cat vroiam eu...oricum ti-am zis ce si cum cu motorul asta....azi am dat si geamurile spate si luneta spate jos, sau sa zic parbrizul spate? ....ma rog...evident ca am gasit niste gaurele mici si enervante ( asta la luneta) care vor fi cositorile, la rama geamurilor spate a fost futareala, sunt vreo 5 gauri cam de un cm, dar vad eu cum le rezolv...
la interior inca nu stiu daca sa dau si pafonul jos si sa dau cu negru mat si pe tabla plafonului, sau sa las plafonul acolo unde este si sa dau cu negru mat pe tot restul tablei din interior.
si mai am o intrebare, ca sa pun grila ingropata cu 4 faruri ce trebuie sa mai schimb in afara de aripi? ca parca era si ceva cu capota sau balamalele
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 09:19   #132
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia Sport G...

poi din cate stiu eu trebuie balamale scurte sa pui grila si sa te uiti la ochelari dupa sportiva ta sa ii dai jos ca au niste distantiere de plastic sa ii dai jos sa vina la fata eu atat stiu spor la treaba
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 30-08-11, 20:47   #133
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Dacia Sport G...

am incercat sa ii pun aripile la loc si sa dea dreacu daca mai cad cum erau inainte)...le-am prins si eu cum am putut la plezneala...nu stiu daca se va continua proiectul sau nu....am terminat si cu bac-ul, pana mea...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28082011127.jpg
Views:	333
Size:	1.62 MB
ID:	2135488   Click image for larger version

Name:	28082011128.jpg
Views:	295
Size:	1.75 MB
ID:	2135489  
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 22:06   #134
valy1233
Dacia Driver

Stage 5
 
valy1233's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport G...

la suspensie ai taiat din arcuri..daca da,cat?
valy1233 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-11, 23:06   #135
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Sport G...

Quote:
Originally Posted by valy1233 View Post
la suspensie ai taiat din arcuri..daca da,cat?
Intreabal cate spire mai are nu cat a taiat ca a taiat mai mult decat spire mai are amortizoru mi-se pare ca e comprimat total...
b08ygs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -