Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-07-07, 22:20   #496
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by andy_wpo View Post
lasai bogdane ca vb cu niste vedete si vedetele nu vb cu oameni de "jos".ce ma amuza cel mai tare ii ca in urma cu 3 ani sgm nu stia sa intoarca volanu bine ,cauta de dipserat pe froumuri tot felu de raspunsuri cum sa isi modifice dacia,iar acuma a ajuns vedeta.Asta dovedeste inca odata ca romanu tot roman ramane si cand se ajunge uita de unde a plecat.Sa nu uitam ca nici unu nu o inventat mersu pe jos si nici roata,doar au ajut noroc de ajutor si de informati,iar cel care spunea ca nici daca ai avea informati nai sti ce sa faci,se inseala rau.Eu unu stiu cel putin 2-3 persoane care si-au facut dacii puternice pe cand sgm,wrc allpine1,etc habar nu aveau cu ce sa manca mecanica,dar nu sau mai dat vedete pe forumuri si au ajutat cu placere alti pasionati.Oricum sa le fie de bine si chiar ii rog sa pastreze secretele pt ei ca deocamdata avem si noi un creier sa gandim si nu is cu nimic mai destepti ca noi.Atat am avut de spus,cer scuze de off-topic.
Nu te intreb la ce varsta ai demontat fara ajutorul nimanui primul motor, ca nu isi are rostul. La varsta la care mi-am facut singur Kart tu inca te mai jucai cu machetuze, dar nu e asta problema. Nimeni nu se naste invatat.

Pregatirea mea nu este mecanica. Sunt inginer in constructii. Mecanica e doar o pasiune.

Nu am aere de vedeta pt ca nu sunt si nici nu vreau sa fiu. Pur si simplu nu imi place prostia. O urasc si nu o promovez. Nu stau sa dau explicatii unora care habar nu au despre ce e vorba, pt ca ma obosesc degeaba. Oricum nu inteleg nimic.

Nu cred ca este vreun PASIONAT pe care nu l-am ajutat cu ceva, cat am putut si cu ce am putut.

Nu toti care au o masina si scriu pe net ca viseaza sa faca si sa dreaga sunt pasionati.

Mi-e lene sa mai scriu. Ideile sunt clare.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline  
Old 28-07-07, 22:47   #497
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Nu cred ca este vreun PASIONAT pe care nu l-am ajutat cu ceva, cat am putut si cu ce am putut.
foarte adevarat
B-11-AYG is offline  
Old 28-07-07, 23:06   #498
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

ok pe mine unu mai lamurit si pe deoparte iti inteleg deciza de a tacea tinand cont de anumite "exemplare" de pe forumul acesta unde deja sa format o "gloata"de oameni care numai pasionati de masini nu ii poti numi.Imi cer scuze daca am jignit pe cineva da prima impresie asta a fost de vedetism,din partea voastra.Dar daca stau mai bine si analizez situatia ai dreptate in mare parte.
__________________
TEAM 4 MOTORSPORT-founder
http://www.rtoc.org-member
https://www.facebook.com/pages/Car-Ma...86?ref=tn_tnmn-Like This
andy_wpo is offline  
Old 28-07-07, 23:13   #499
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

ma bucur ca ai inteles. cred ca esti printre putinii
UniculSGM is offline  
Old 29-07-07, 01:44   #500
bodel

Stage 4
 
bodel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 175
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: B 89 Wrc

Bine ai cugetat si grait segezmeule, poti sa dai poze si desen cu cote si orice ca 80% nu inteleg,alti 10% zic ca nu are rost ca tot Dacia ramane,si poate din restu` de 10%, 5% inteleg si se arunca in sacrificii si munca enorma, e usor sa copiezi de la altul, sa sti de ce probleme te lovesti si cum sa le rezolvi. Dar totusi cred ca am exagerat cu 5%, ca si din acest numar se mai pierd pe parcurs cand se lovesc de problema fiabilitatii si a consumului, probleme care nu ar trebuii ridicate cand te arunci la asa ceva.

Last edited by B-83-DAC; 29-07-07 at 01:46.
bodel is offline  
Old 29-07-07, 22:01   #501
ObeLix
Chevrolet Driver

Stage 5
 
ObeLix's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,207
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
salut cam tarziu dar asta e
imi place foarte mult ( dar cel mai mult ) imi place gentile ( rotile tale ) sunt aparte si sunt super super marfa
ObeLix is offline  
Old 29-07-07, 22:08   #502
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: B 89 Wrc

"Gentile"
RENAULTts is offline  
Old 29-07-07, 22:15   #503
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: B 89 Wrc

mda, sunt niste GENTI prada cu fermoar suflat cu aur de 24k
JANTE ba nu genti
CristianoXXX is offline  
Old 30-07-07, 02:01   #504
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Ja Rule,daca te uiti putin la mine in Public Profile ai sa vezi ca nu sunt deloc strain de motoare si tehnica..
Daca motoarele care echipeaza aceste Dacii ar fi fost proiectate si calculate de acesti baieti atunci era altceva.
Fiecare dintre noi copiem,numai ca unii au mai multi bani si timp necesar pt experimente in urma carora intr-un sfarsit scot tot ce-i mai bun dintr-un anumit motor..
Exista multa documentatie tehnica despre motoarele de Dacie sau Renault impinse la maxim de catre cei care alergau pe vremuri la raliuri..celor care au acces la aceste informatii si sunt si pasionati si talentati in ale motoarelor nu le ramane decat sa aiba timp si bani ca sa-si faca si ei asa ceva la masinile lor..asa ca la ce bun atatea ascunzisuri si orgolii? Toti ne INSPIRAM!!
Masina fiecaruia e originala in felul ei,iar a mea are propriul stil si nu va copia modelul nici-uneia
si daca exista documentatie .. de ce nu te inspiri? ei au facut cu totu` altceva ... sunt cateva dacii cu inimi "straine" ... te deranjeaza ca WRC`u dă pe dreapta passat`uri sau golf`uri? esti bun? .. fa si tu ce`au facut ei si ai tot respectu` meu .. numai bine
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 30-07-07, 02:08   #505
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: B 89 Wrc

asta ziceam si eu pe paginile anterioare Ja Rule...

""sa fie ea cea mai smekera !!! cine nu te lasa?""
cmdbass is offline  
Old 09-08-07, 02:45   #506
B-XX-NOX

Stage 5
 
B-XX-NOX's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 365
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
si daca exista documentatie .. de ce nu te inspiri? ei au facut cu totu` altceva ... sunt cateva dacii cu inimi "straine" ... te deranjeaza ca WRC`u dă pe dreapta passat`uri sau golf`uri? esti bun? .. fa si tu ce`au facut ei si ai tot respectu` meu .. numai bine
O avea si el passat sau golf
B-XX-NOX is offline  
Old 09-08-07, 09:38   #507
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

E Dacia 1300,si n-ai prins bine subiectul..
Oricum,eu am inteles anumite chestii din spusele lui SGM si consider incheiat subiectul
Nastase Bogdan is offline  
Old 09-08-07, 10:33   #508
valy_cool_16

Stage 2
 
valy_cool_16's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 59
Smile Re: B 89 Wrc

super marfa sa o stapanesti sanatos.....tine-o tot asa....
valy_cool_16 is offline  
Old 09-08-07, 16:50   #509
bogdanradosavliev

Stage 3
 
bogdanradosavliev's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 125
Default Re: B 89 Wrc

asta cred ca i cea mai faina dacie de aici, am si io o intrebare , poate ai mai zis-o dar nu am apucat sa citesc toate paginile sa vad. De la ce masina ai luat buzele de la aripi, sau cum le ai facut ?
bogdanradosavliev is offline  
Old 17-08-07, 03:22   #510
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: B 89 Wrc

e 3:05 acum am ajuns acasa (am fost pe la un amic pe la garaj am mai facut cate ceva )ce ma gandeam eu asa pe drum ajung acasa si inchid topicul asta dar ce zic ia sa vad ce mai e scris pe aici ?
cand colo ce sa vezi aceleasi contraziceri de cacao aceleasi intrebari
stiti ce ma intreb eu ?
cand intreaba unu altu ce motor ai cat de tare merge de ce masina e cat consuma?
stiti ce ma intreb ? nu stiti ?
hai sa imi raspund .
oare asta vrea sa-si faca ceva la masina lui sau ma intreaba doar ca sa fie si el un om interesat sa para ca le stie pe toate sa afle el ce ascunzi tu acolo sa spuna si la prieteni lui e uite ca noi (astia cu daciile) nu prea vrem sa ne laudam asa ca nu prea dam cu detalii in stanga si in dreapta
as aca am hotarat s amai las topicul asta deschis sa vad ce idioti carora le mai place sa se contrazica mai apar
sper sa ii cunosc pe toti intr-o buna zi
B 89 WRC is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -