Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-07-07, 22:36   #466
sika cvmu

Stage 5
 
sika cvmu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 503
Default Re: B 89 Wrc

Intr-adevar Nastase Bogdan, baietzii sunt cam secretoshi, dar asta nu inseamna k trebuie sa-i criticam acum...
sika cvmu is offline  
Old 25-07-07, 23:24   #467
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: B 89 Wrc

scuze ca ma bag si eu ca musca`n lapte.. dar nastase bogdan chiar are dreptate.. am urmarit toate discutiile despre masina ta si am vazut ca, cand te mai intreba cate unu ceva tu si cu sgm ii raspundeati mai mult la misto... daca tot ati postat masina voastra aici, macar dati detalii sa stie toata lumea.. sau spuneati de la bun inceput.. nu ma intrebati nimic, ca nu va spun nimic.. si gata.. dar voi acum sunteti sus, aveti cele mai tari dacii si trebuie sa suferiti un pic.. inca o data imi cer scuze ca m-am bagat aiurea, dar nu puteam sa mai rezist.. bafta!!
Dodo_998 is offline  
Old 25-07-07, 23:31   #468
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: B 89 Wrc

vad ca se continua tema secretosilor ceea ce e bine (dar pe alta parte am inceput sa inteleg de ce sunt secretosi ) cum intra toti pe forum poate sa intre frumos si un nenea politaiu care stie el ce are de facut dupa ce vede ce au baiatii sub capota
poza e de la tuning fever (motoru lu WRC)

Last edited by apline5; 25-07-07 at 23:34.
apline5 is offline  
Old 25-07-07, 23:44   #469
sika cvmu

Stage 5
 
sika cvmu's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 503
Default Re: B 89 Wrc

Eu sunt de parere ca cel mai bn ar fi ca fiekre dintre noi sa facem ce ne pricepem la mashinile noastre nu sa incerkm sa-i copiem pe altzii, iar dak le-am cere parerea baietzilor astora doar cand intampinam intr-adevar probleme sunt sigur k ne-ar veni in ajutor shi nu ar mai fc mishto-uri. Pe mn unu, Sgm-ul m-a ajutat de fiekre data cand l-am solicitat... asha k le port tot respectu'
sika cvmu is offline  
Old 26-07-07, 01:25   #470
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: B 89 Wrc

hai frate ca nu intra gaboru pe forum sa vada ce aveti voi pe masini si la urma stau sa va urmareasca pe strazi... si app.. sgm facea misto de unul pe paginile anterioare cu flansele.. un tip a intrebat ce fel de flanse folositi, nestiind ca nu aveti flanse.. si sgm i-a zis ca el le are din nu stiu ce lemn de nuc.. e frumos asa? eu nu cred.. dar asta e.. cand ajungi acolo sus uiti de unde ai plecat... si treaba e ca nu stiu daca sunteti asa de sus.. si ontopic.. wrc ai o masina foarte frumoasa, nu am vrut sa-ti zic pana acum, pentru ca toata lumea ti-a spus asta si cred ca stii destul de bine.. dar ca sa fiu si eu ontopic, ti-am spus si eu.. va salut pe toti si aveti grija de masinutele voastre!!
Dodo_998 is offline  
Old 26-07-07, 02:26   #471
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by sika cvmu View Post
Intr-adevar Nastase Bogdan, baietzii sunt cam secretoshi, dar asta nu inseamna k trebuie sa-i criticam acum...
lasa-l man in pace...nu intelege...nu-ti mai bate capul...
scuze de offtopic...
cmdbass is offline  
Old 26-07-07, 16:55   #472
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

un mesaj de la secretosi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PIC_0152.JPG
Views:	785
Size:	377.7 KB
ID:	312058  
NightDevil is offline  
Old 26-07-07, 21:47   #473
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

nu mai pot de ras. recunosc scrisul )
UniculSGM is offline  
Old 27-07-07, 00:00   #474
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Talking Re: B 89 Wrc

cateva POZE cu domn' WRC !! Respect MAN !!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC05382.JPG
Views:	671
Size:	920.5 KB
ID:	312331   Click image for larger version

Name:	DSC05665.JPG
Views:	472
Size:	878.3 KB
ID:	312332   Click image for larger version

Name:	DSC05655.JPG
Views:	636
Size:	878.4 KB
ID:	312333  

Xel'Naga is offline  
Old 27-07-07, 01:41   #475
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: B 89 Wrc

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Nu sufar de nimic,niciodata n-am comentat aiurea la masina nimanui,dar eu sunt un tip f deschis si nu-mi plac faze d-astea cu atatea ascunzisuri si vorbe scoase cu clestele..l-am intrebat de cateva ori pe WRC daca are probleme cu Politia din cauza lipsei barelor de protectie sau daca are ceva omologare pt treaba asta si n-am primit niciodata vreun raspuns..poate se crede prea bun pt mine,stiu si eu..
Deci asta-i problema care ma deranjeaza..voi sunteti o gasca de baieti pasionati de Dacii(ceea ce este f frumos si f bine) dar f secretosi.Faceti doar voi,vreti sa stiti doar voi..nu-i frumos asa
si oricum daca ti`ar spune ce are sub capota si ce modificari a trebuit facute ... tot n`ai avea talentu` unei asemenea lucrari .. se simte`n scrisu` tau o urma de gelozie si invidie ... ce lume crudă ... m`am saturat de critici de genu "DAC`u un "desen" pe capota mare scofala" .. de ce nu incerci sa iesi in evidenta in felu` tau .. sa`ti si raspund? .. pt ca n`ai sti sa faci altceva decat sa copiezi de la altii ...
scuze daca am fost off topic dar m`am saturat de invidiosii care incurca fixa cu patentu`
P.S.: DAC`ule mi`a facut placere sa te ajut la pregatirea masinii pt 4 tuning fever
Dacistilor cu toate ca`s oltcit`ist imi pare bine ca am fost cu batranele dacii la mare
am devenit Fun Dacia Rally Team
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 27-07-07, 02:42   #476
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: B 89 Wrc

Nu neaparat de copiat era vorba,dar de o sursa de inspiratie,sa stie si romanu ce sa faca cu motorul de dacie.Nimica de comentat la DAC,nici la WRC,decat k sunt super masini,pe care eu le-am incadrat la idealuri.Imi pare rau k nu apare si RLR-ul pe aici pe forum,sa il vada toata lumea mai indeaproape.Bafta la toti,si conduceti fara incidente!!!!
__________________
Am facut sport extrem cu DACIA,ca mi-a placut senzatia...dar acum am trecut la OPEL!!!
Ghimpe200 is offline  
Old 27-07-07, 10:08   #477
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: B 89 Wrc

Ja Rule,daca te uiti putin la mine in Public Profile ai sa vezi ca nu sunt deloc strain de motoare si tehnica..
Daca motoarele care echipeaza aceste Dacii ar fi fost proiectate si calculate de acesti baieti atunci era altceva.
Fiecare dintre noi copiem,numai ca unii au mai multi bani si timp necesar pt experimente in urma carora intr-un sfarsit scot tot ce-i mai bun dintr-un anumit motor..
Exista multa documentatie tehnica despre motoarele de Dacie sau Renault impinse la maxim de catre cei care alergau pe vremuri la raliuri..celor care au acces la aceste informatii si sunt si pasionati si talentati in ale motoarelor nu le ramane decat sa aiba timp si bani ca sa-si faca si ei asa ceva la masinile lor..asa ca la ce bun atatea ascunzisuri si orgolii? Toti ne INSPIRAM!!
Masina fiecaruia e originala in felul ei,iar a mea are propriul stil si nu va copia modelul nici-uneia
Nastase Bogdan is offline  
Old 27-07-07, 14:40   #478
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: B 89 Wrc

inceteaza frate odata cu masina ta....deschide-ti topic si vorbeste acolo
sa fie ea cea mai smekera !!! cine nu te lasa?
ai venit sa strici topicul asta...tu si ink cativa...
cmdbass is offline  
Old 27-07-07, 14:41   #479
Pipoos

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 38
Default Re: B 89 Wrc

Felicitari e e frumoasa ai grija de ea
Pipoos is offline  
Old 27-07-07, 14:42   #480
Pipoos

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 38
Default Re: B 89 Wrc

o poti face mai frumoasa sti bine asta niste jenti cromate
Pipoos is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -