Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-06-10, 13:41   #61
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by bib_andrey View Post
Nu stiu ce sa zic...nu stiu daca o sa iasa la fel de bne..eu o aveam la vanzare ..si daca o fac oricum o vand...eu vreau alta in orice caz..chiar daca o fac..chiar daca nu..eu vreau alta
Si daca nu o fac..cum o dau?
cel mai bine desfao...da jos aripi capota etc.. sa vezi in ce stare e tot.... iti dai seama dak sunt lonjeroane sau dastea..adica partea mecanica...nush ce sa zic 15 milioane dar gandestete
-capota-2 aripi
-aripi interioare
-ochelari
-intaritura
-faruri
-spoler


si la toate astea se aduna peste 15 milioane ,gandeste-te bine ce vrei sa faci!Daca o faci din piese de la remat tre sa dai mai mult la meserias si posibil sa iasa aiurea ...gandestete de 10 ori inainte sa faci ceva


apropo +vopsea si aia cateva milioane... te ajunge la un pretz mare...iar dupaia gandestete daca gasesti sa o vinzi...si gandestete cu cat o vinzi sti deja nu mai sunt la cautare daciile fie ele injectie


intra la mine pe thread ca si ue am avut masina lovita...si ma costat mult sa o fac..si treaba e ca nu am platit meserias(eu am fost ala) si nu mi-a ajuns vreo 19 milioane

Last edited by Messerschmitt; 11-06-10 at 13:44.
Messerschmitt is offline  
Old 11-06-10, 18:09   #62
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Post Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by Messerschmitt View Post
cel mai bine desfao...da jos aripi capota etc.. sa vezi in ce stare e tot.... iti dai seama dak sunt lonjeroane sau dastea..adica partea mecanica...nush ce sa zic 15 milioane dar gandestete
-capota-2 aripi
-aripi interioare
-ochelari
-intaritura
-faruri
-spoler


si la toate astea se aduna peste 15 milioane ,gandeste-te bine ce vrei sa faci!Daca o faci din piese de la remat tre sa dai mai mult la meserias si posibil sa iasa aiurea ...gandestete de 10 ori inainte sa faci ceva


apropo +vopsea si aia cateva milioane... te ajunge la un pretz mare...iar dupaia gandestete daca gasesti sa o vinzi...si gandestete cu cat o vinzi sti deja nu mai sunt la cautare daciile fie ele injectie


intra la mine pe thread ca si ue am avut masina lovita...si ma costat mult sa o fac..si treaba e ca nu am platit meserias(eu am fost ala) si nu mi-a ajuns vreo 19 milioane
O sa ma gandesc...nu stiu..mai intai sa vad cati bani trb sa dau in legatura cu accidentul..dupaia ma gandesc la masina...o sa vad..
bib_andrey is offline  
Old 11-06-10, 20:56   #63
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by bib_andrey View Post
O sa ma gandesc...nu stiu..mai intai sa vad cati bani trb sa dau in legatura cu accidentul..dupaia ma gandesc la masina...o sa vad..
pai dc sa dai bani cu accidentul?? nu ai avut asigurare??? cum vine asta sa platesti din buzunar sau cum
Alex4u is offline  
Old 11-06-10, 21:02   #64
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Post Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
pai dc sa dai bani cu accidentul?? nu ai avut asigurare??? cum vine asta sa platesti din buzunar sau cum
Pai..eu am fost de vina..si femeia aia a fost in spital..chestii de genu si eu trb sa platesc spitalizare..chestii dastea.....sa ma inteleg cu ei acum..
bib_andrey is offline  
Old 11-06-10, 21:26   #65
gaboru4all

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 252
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Asemanator am avut-o si eu lovita vara trecuta.A avut si capul lonjeronului putin atins.Am cheltuit vreo 2300 de roni in total si am folosit numai piese noi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine250.jpg
Views:	110
Size:	483.2 KB
ID:	1515106   Click image for larger version

Name:	Imagine241.jpg
Views:	153
Size:	640.2 KB
ID:	1515107  
gaboru4all is offline  
Old 12-06-10, 09:04   #66
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by bib_andrey View Post
Pai..eu am fost de vina..si femeia aia a fost in spital..chestii de genu si eu trb sa platesc spitalizare..chestii dastea.....sa ma inteleg cu ei acum..
peste 3 luni iti ie permisu inapoi?

-apropo vezi vb cu victima ca sa nu iti ceara cate 50/80 de lei pe fiecare zi de spitalizare
Messerschmitt is offline  
Old 12-06-10, 09:54   #67
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Post Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by Messerschmitt View Post
peste 3 luni iti ie permisu inapoi?

-apropo vezi vb cu victima ca sa nu iti ceara cate 50/80 de lei pe fiecare zi de spitalizare
Omu o sa imi spuna.." am dat 30 d lei la ala..20 la ala..etc" deocamdata nu mi`a cerut nici un ban...vrea doar sa isi faca masina..si a sp ca discutam..
bib_andrey is offline  
Old 13-06-10, 18:46   #68
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

auzi am vb cu cineva care lucreaza la o dasta de asigurari rca...si tot daune de spitalizare + daca te da aia in judecata sa iti ceara daune sunt suportate de polita RCA, deci tu nu trb sa scoti nici un ban din buzunar atata timp cat ai avut rca facut...cel mai bine vb cu cnv de la firma ta de asigurari si vezi ce zice...
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline  
Old 13-06-10, 19:34   #69
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Post Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
auzi am vb cu cineva care lucreaza la o dasta de asigurari rca...si tot daune de spitalizare + daca te da aia in judecata sa iti ceara daune sunt suportate de polita RCA, deci tu nu trb sa scoti nici un ban din buzunar atata timp cat ai avut rca facut...cel mai bine vb cu cnv de la firma ta de asigurari si vezi ce zice...
Ms de ajutor..deocamdata astept un semn de la ala sa vad cat cere..etc..
bib_andrey is offline  
Old 13-06-10, 20:40   #70
gaboru4all

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 252
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

pai nu are ce bani sa iti ceara.poate doar daca dauna depasteste limita de despagubire ceea ce nu e cazul...deci poti sa stai linistit ca nu cheltui nimic....
gaboru4all is offline  
Old 13-06-10, 21:31   #71
bib_andrey

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,345
Member of:
[RENAULT]
[SEAT]
Thumbs down Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Quote:
Originally Posted by gaboru4all View Post
pai nu are ce bani sa iti ceara.poate doar daca dauna depasteste limita de despagubire ceea ce nu e cazul...deci poti sa stai linistit ca nu cheltui nimic....
O sa vad ce spune..el cik sa ii dau eu bani sa dea spaga la asigurari sa io faca bine..
bib_andrey is offline  
Old 13-06-10, 21:39   #72
gaboru4all

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 252
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

pai da nu ii dai nici un ban ca nu esti obligat si nici nu are ce sa iti faca...da-i cu ciment
gaboru4all is offline  
Old 13-06-10, 21:49   #73
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

nare dc sa iti ceara bani sa dea spaga...asta vrea sa profite dupa urma ta..singurul lucru care il poate face este sa iti ceara despagubiri pe zilele de spitalizare...care le acopera rca....sau sa iti ceara in istanta daune ...care si astea se acopera rca...deci nu ai dc sa ii dai absolut nici un ban...
Alex4u is offline  
Old 13-06-10, 22:08   #74
uN_DuC

Stage 5
 
uN_DuC's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 421
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

vorbeste cu un agent de la asigurarile tale .... el te va sfatui ce sa faci
eventual ii dai la agent o sticla de vin si te rezolva si mai frumos
__________________
Daciile frumoase sunt mereu remarcate !
uN_DuC is offline  
Old 14-06-10, 08:43   #75
andreimorocos
Oltcit Driver

Stage 5
 
andreimorocos's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 499
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Dacia 1310 InJecTiE`

Daca RCA-ul nu acopera daunele la masina si spitalizarea , atunci poate sa te dea in judecata sa iti ceara daune . Asta ti-o spun sigur ca am un prieten care a patit la fel ... si a ajuns sa plateasca si daune si cheltuieli de judecata.
__________________
Piese auto de performanta si piese auto de schimb www.gutmann.ro
andreimorocos is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -