Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-10, 19:54   #76
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

E corupti?
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 21:00   #77
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Pune-i bara originala , dupa care adauga o prelungire de golf 4 , vezi ca vinde sau vindea un baiat cu 50 ron , iti atasez o poza poate iti vine vreo idee!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	stop break.jpg
Views:	262
Size:	80.1 KB
ID:	1383226  
__________________
https://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=559268&d=1213063352

Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 21:45   #78
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by nicu_ene01 View Post
rog un moderator sa stearga acest post cu totul ca si cum nu ar fi existat.multumesc.
bai nicu de ce sa inchizi tu postu asta ce tu te iei dupa astia mie unu imi place cum a iesit masina cu bara aia din fata insa la interior sincer nici mie nu imi place cum ai vopsito e naspa cu pensula incearca cu pistolul si o sa iasa belea rau ID : gtr_tzw
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 21:49   #79
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by nicu_ene01 View Post
azi am coborat-o mai jos de fata.am taiat din arcuri.am montat o toba din inox facuta cu o gura de evacuare mare.face destul zgomot
cum ai procedat la taierea arcurilor? explica si mie pas cu pas cum se procedeaza ca vreau si eu sa o mai las jos cu vreo 3,4 cm
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 19:04   #80
GEO GR 01 NVN

Stage 5
 
GEO GR 01 NVN's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 644
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by babilon View Post
In final un proiect 100 % propriu pe sectiunea Dacia, nu masini copiate una de la alta ! Jos Palaria !

Toba sport (sa se auda cand trece smecheru' prin sat), vopsea aplicata cu trafaletul pe bara din fata, pleoape din scotch izolator (sa para smecheru' agresiv), neon in interior (smecheru' e pimp) si nu in ultimul rand prize de aer (sa aiba uzina V12 de sub capota ce sa respire).

Ce conteaza ca are cateva puncte de rugina atata timp cat e TUNATA ?!!

Voi astia de comentati negativ sunteti doar invidiosi pe aceasta masina ce starneste mii de priviri (de compatimire) !
un taran cu 9 posturi care are la avatar o embleme de skoda(si aia copiata,macar nu e de la masina lui),astia ar trebui banati de pe 4 tuning,intai sa isi prezinte masina lor cu tot cu talon ca de prostu e destept si face poze la altele de pe strada........ps:arata bn,fa-o cum iti place tie

Last edited by GEO GR 01 NVN; 23-03-10 at 19:08.
GEO GR 01 NVN is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 19:11   #81
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by GEO GR 01 NVN View Post
un taran cu 9 posturi care are la avatar o embleme de skoda,astia ar trebui banati de pe 4 tuning,intai sa isi prezinte masina lor cu tot cu talon ca de prostu e destept si face poze la altele de pe strada........ps:arata bn,fa-o cum iti place tie
sunt o groaza de tarani din astia mai GEO, care se gasesc sa dea lectii la altii chiar daca sunt paraleli cu tot ce tine de masini si mai stiu eu ce . Da ce o fi cu Nicu de nu mai da nici un semn de viata clar l-au suparat astia . hai bai Nicule mai baga si tu cate o poza daca ai mai facut ceva pe la masina sau mai zi si tu ceva. Zi si mie cu arcurile ale cum ai facut
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 19:13   #82
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by Ingerasul99 View Post
Pune-i bara originala , dupa care adauga o prelungire de golf 4 , vezi ca vinde sau vindea un baiat cu 50 ron , iti atasez o poza poate iti vine vreo idee!
Nu inteleg de ce sa ii puna bara originala pe fata mie imi place foarte mult cum a iesit cu cea din fibra e belea rau.bafta tuturor
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 19:46   #83
nicu_ene01

Stage 5
 
nicu_ene01's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 325
Member of:
[DACIA]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

nu mai zic nimic pentru ca sunt dezamagit total de uni membri ai acestui site.sincer nici nu as vrea sa mai aud de el
nicu_ene01 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 19:49   #84
nicu_ene01

Stage 5
 
nicu_ene01's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 325
Member of:
[DACIA]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

la masina nu sa facut nimic nou.deocamdata.vreu sa-mi cumpar aripi.capota si dupa aceea sa o vopsesc toata.dar asta depinde cat de repede dau de bani
la interior stiu ca am cam gresit dar vreau sa fac cu spray rosul acela.am vrut sa fac totil alb dar nu se merita
e si o masina de zi cu zi.
nicu_ene01 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 19:49   #85
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by nicu_ene01 View Post
nu mai zic nimic pentru ca sunt dezamagit total de uni membri ai acestui site.sincer nici nu as vrea sa mai aud de el
ma da repede te superi lasai incolo pe aia de te enerveaza si discuta cu cei cu care te intelegi stii vorba ,,e masina mea fac ce vreau cu ea" nu!!!!
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 19:51   #86
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by nicu_ene01 View Post
la masina nu sa facut nimic nou.deocamdata.vreu sa-mi cumpar aripi.capota si dupa aceea sa o vopsesc toata.dar asta depinde cat de repede dau de bani
la interior stiu ca am cam gresit dar vreau sa fac cu spray rosul acela.am vrut sa fac totil alb dar nu se merita
e si o masina de zi cu zi.
de ce schimbi capota si aripile sunt patrunse de rugina
??
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 19:56   #87
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

da ca tot schimbi aripile si vrei sa mai ti masina cativa ani tot umblii acolo curato calumea de rugina pe contra aripi (ca e plina credema ca si eu am trecut prin asa ceva) si aplicai niste aparatori de noroi din alea din plastic si nu mai ai treaba
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 20:27   #88
nicu_ene01

Stage 5
 
nicu_ene01's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 325
Member of:
[DACIA]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

dap sunt patrunse rau de rugina.asta cam explica si negrul acela de pe ea
nicu_ene01 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 11:17   #89
nicu_ene01

Stage 5
 
nicu_ene01's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 325
Member of:
[DACIA]
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

daca are cineva 2 aripi si o capota pentru dacie model ca a mea si vrea sa le vanda sa-mi lase un nr de tel.de preferinta din sibiu.ca vreau sa ma apuc de de o mica transformare.e mai usor pentru mine sa le vad. si cu plata
nicu_ene01 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 11:25   #90
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: MASINA MEA,SAGEATA ALBA

Quote:
Originally Posted by nicu_ene01 View Post
daca are cineva 2 aripi si o capota pentru dacie model ca a mea si vrea sa le vanda sa-mi lase un nr de tel.de preferinta din sibiu.ca vreau sa ma apuc de de o mica transformare.e mai usor pentru mine sa le vad. si cu plata
Cauta pe la Remat-uri...gasesti tot ce vrei...
RRedman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -