Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-06, 01:51   #1
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default O \"rabla\" de a mea...

Am dacia asta si vreau so tunez la motor...Am motor nou pe ea de 1400 cmc...5 viteze..si chiar pot spune ca merge bestial.Dar acum in primavara ma apuc so aduc la linie..(ca deh, la dacii nimik nu e la linie,chiar daca e tabla noua..).Astept sfaturi de la voi.La exterior ma voi ocupa eu de masina.(***ele alea de spoilere eu leam facut la lumina lanternii..)...voi face ceva mult mai frumos.Ma gandesc chiar sa fac un body kitt de dacie, ca am unde(service).
Am pus niste poze cu ea(nu am avut timp sa o spal,nu radeti),cu toate ca la inceput mi-era rusine,dar am vazut pe site poze cu dacii mult mai urate..)
Astep sfaturi..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc00521_411.jpg
Views:	601
Size:	1.75 MB
ID:	69809   Click image for larger version

Name:	dsc00517_836.jpg
Views:	304
Size:	1.67 MB
ID:	69810   Click image for larger version

Name:	dsc00522_187.jpg
Views:	504
Size:	1.63 MB
ID:	69811  

Click image for larger version

Name:	dsc00515_151.jpg
Views:	199
Size:	1.78 MB
ID:	69812   Click image for larger version

Name:	dsc00512_261.jpg
Views:	267
Size:	1.70 MB
ID:	69813  
__________________
STAY TUNED..
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 21:38   #2
=Virus=

Stage 5
 
=Virus='s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 857
Default

Salut. Deci, daca vrei sa modifici motorul, eu te sfatuiesc sa vezi putzin si franele, vb aia: nu are motor, nu merge, nu are frane, nu se mai opreste . Acum, vorbind serios, franele de dacia nu sunt destul nici pt puterea motorului stock... La caroserie... vb ta, intai sa o aduci la linie, si dupa vezi niste spoilere, praguri... body kit, dar ceva de bun gust... in culoarea caroseriei... niste jante... vezi tu. Bafta!
__________________
=Virus= is offline   Reply With Quote
Old 18-02-06, 22:35   #3
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

Ai dreptate in legatura cu franele.
Ieri rulam pe sagului cu 130 kmh..si mentionez ca am frane bune..(placutze..etc.)...dar m-am oprit cam greu.)...Ma gandesc cum draq se va opri daca ii modific motorul..)....poate prin zid pe undeva.Asa ca ai dreptate...trebuie imbunatatite si franele...MS
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	xfz6uk1op5_232.jpg
Views:	449
Size:	9.9 KB
ID:	70036  
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 02:48   #4
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

vezi ca a luat-o rugina pe la aripi si la porbagaj, mai bine te ocupi prima oara de tabla si dupa aia de motor, risti sa te ploua in masina .......
__________________
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 02:57   #5
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

da`i o linie mai intai ..k e .... stramba toata .. tablarie .. scoate porcariile alea din geam care atarna ... ia`i nishte suspensii tepene ... arcuri de siera taiata pe fatza sau breack .. un motor de fuego + cutie + punte spate discuri = minuni .. si la exterior renuntza la tiganiile alea .. si fa ceva finut
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 04:47   #6
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

Posted: Sun Feb 19, 2006 3:57 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

da`i o linie mai intai ..k e .... stramba toata .. tablarie .. scoate porcariile alea din geam care atarna ... ia`i nishte suspensii tepene ... arcuri de siera taiata pe fatza sau breack .. un motor de fuego + cutie + punte spate discuri = minuni .. si la exterior renuntza la tiganiile alea .. si fa ceva finut

Psycho..daca pun toate chestiile ce mi le-ai spus tu...oare trec de RAR?
Te intreb pt ca nu stiu..sunt curios...si spunemi ce masina ai tu...detalii ..
Vrei sa dam o liniutza? Pai nu stiu...hai sa dam..dar cu conditia sa ai dacie stock ca si a mea..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tuning_girls_1291_246.jpg
Views:	475
Size:	76.5 KB
ID:	70085  
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 08:22   #7
ltd

Stage 4
 
ltd's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 217
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default :D

vorba la baieti ocupate intai pe dedesubt si dai o linie la masina ..timp sa ai 9si la propriu si la figurat -..in rest multa bafta in continoare
ltd is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 20:11   #8
=Virus=

Stage 5
 
=Virus='s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 857
Default :)

Quote:
Originally Posted by \"DARKOBELICI\"
Ai dreptate in legatura cu franele.
Ieri rulam pe sagului cu 130 kmh..si mentionez ca am frane bune..(placutze..etc.)...dar m-am oprit cam greu.)...Ma gandesc cum draq se va opri daca ii modific motorul..)....poate prin zid pe undeva.Asa ca ai dreptate...trebuie imbunatatite si franele...MS


Deci am avut dreptate cu franele Ce sa zic, si la dacia mea, tzin fffffff bine in comparatzie cu altele, dar cand o alta masina mi-a luat fatza din scurt, eu mergand destul de tare, franele nu au fost de nici un folos . M-a salvat o manevra care pe moment mi-a venit in minte, ca un flash.... poate din subconstient, reflex ceva, nuj...
=Virus= is offline   Reply With Quote
Old 19-02-06, 23:14   #9
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

Psycho...uitete la pozele ce le-am postat noi..si spune-mi ce schimbari vezi..)...la ..parbriz..
Azi am fost.. la sat si am spalat masina.....si am dat jos acareturile alea..).
am facut ceva poze mai curate..)...
Cand sa plec la sat am bagat benzina si de distrat ce eram..am bagat in pana mea benzina fara plumb...si nu mai aveam asa sprint ..))..bou de mine..
La sat am fost si cu pretenu lu sormea care are opel vectra de 2.0 l.
Am pus si niste filmuletze sa va distrati...si vedeti ca cu toate ca exista diferenta intre motor de dacie de 1,4 si motor de vectra de 2.0...am fost la inaltime..))...Recunosc ca ma luat dupa ceva metri buni..dar mam tinut dupa el.....nu la-m intrecut.Cred ca gestu conteaza...)
Tuning ruuulzzzzzzzzzzz....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc00529_276.jpg
Views:	526
Size:	709.2 KB
ID:	70293  
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:22   #10
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default

tata tu iti bati joc de dacia aia, scoate-i frate folia de pe faruri, nu aveai unde sa o pui si pe aia? a si de ce nu scoti stopurile alea daca tot le-ai inegrit in halul ala? ca oricum nu se vede nimic prin ele......
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:32   #11
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

tau nu poti sa te caci in gusturile omului ....


k sa revin si sa ii raspund ... am o solenza de 2003 si daca vrei am dau ... ma dau cu oricine .. sicner nu mi`e frica , k mi`o iau ... chiar nu pird nimik .. ideea e urmatoarea ... .


Am dacia asta si vreau so tunez la motor ( eu ti`am zis ce ai putea sa`i faci la motor daca vrei sa o \" tunezi \" ... desii dintr`un motor de berlina de 1.4 poti sa scotzi doar untu .. whatever ) ...Am motor nou pe ea de 1400 cmc...5 viteze..si chiar pot spune ca merge bestial.Dar acum in primavara ma apuc so aduc la linie..(ca deh, la dacii nimik nu e la linie,chiar daca e tabla noua..) ( daca aia e tabla noua eu sunt popa ) .Astept sfaturi de la voi.( sfaturile pe care ti le`am dat eu .. zic k au fost cat de cat in masura bunului simtz .. si da .. poti sa treci de rar .. poti sa omologhezi tot ce pui pe ea .. dar .. intre a baga bani intr-o berlina si a o \" tuna-o\" ... , si a investi in altceva ... t als pe tine sa alegi ) .. La exterior ma voi ocupa eu de masina.(***ele alea de spoilere eu leam facut la lumina lanternii..Smile)...voi face ceva mult mai frumos.Ma gandesc chiar sa fac un body kitt de dacie ( sincer sa fiu body kit de dacie nu am vazut pe nicaieri ..si tot ce este prin vitan si alte targuri sunt de prost gust .. si tiganii ... ), ca am unde(service).
Am pus niste poze cu ea(nu am avut timp sa o spal,nu radeti),cu toate ca la inceput mi-era rusine,dar am vazut pe site poze cu dacii mult mai urate..Smile) ( asa e .. exista dacii si mai urate ... )
Astep sfaturi.. ( sfaturi sunt o gramada important e daca le urmezi sau nu )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:34   #12
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B-69-TAU\"
tata tu iti bati joc de dacia aia, scoate-i frate folia de pe faruri, nu aveai unde sa o pui si pe aia? a si de ce nu scoti stopurile alea daca tot le-ai inegrit in halul ala? ca oricum nu se vede nimic prin ele......

sincer cu a zis si tau ... dar incep sa cred k faci parte din acea extrema a posesorilor de dacie care le impopotoneaza cu fanioane zorzoane si reclame cu boss si nike .. marea majoritate a lor fiind concentratzi in IL ( no Offence dar asa e )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:34   #13
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

)...NU RADETI..FOLIE PE FAR AM PUS DE CURIOS SA VAD CUM ARATA...)..DAR AM DATO JOS CA E KITCJ..SI DACA MA PRINDE GAIA...MA BIIIIIIP....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc00547_303.jpg
Views:	588
Size:	659.2 KB
ID:	70299   Click image for larger version

Name:	dsc00534_100.jpg
Views:	201
Size:	424.4 KB
ID:	70300   Click image for larger version

Name:	dsc00530_319.jpg
Views:	342
Size:	640.8 KB
ID:	70301  

DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:37   #14
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

TREBUIE SA RECTIFIC CA EU SUNT CEL DIN DREAPTA..)
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Old 20-02-06, 00:52   #15
DARKOBELICI

Stage 3
 
DARKOBELICI's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 103
Default

si acum filmele..
DARKOBELICI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -