Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-09, 16:02   #211
Priaulx

Stock
 
Priaulx's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 3
Default Re: DJ 02 NUE

sal all,RRedman ai o masina foarte frumoasa,stiu k nu conteaza cati bani ai bagat in ea... ,dar imi poti spune asa sa imi fac o idee cat a fost toata treaba asta???ms si bafta in continuare
Priaulx is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 16:10   #212
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Priaulx View Post
sal all,RRedman ai o masina foarte frumoasa,stiu k nu conteaza cati bani ai bagat in ea... ,dar imi poti spune asa sa imi fac o idee cat a fost toata treaba asta???ms si bafta in continuare
Salut....inca nu am calculat exact cati bani am bagat in ea...si eu ma intreb....trebuie sa iau o foaie de hartie sa calculez....oricum...de 2 ani, de cand am masina....am schimbat foarte multe piese, chiar unele care mai "mergeau"...de dragul de a avea totul nou pe ea....asta vara am bagat in jur de 12-13 mil....asta numai intr-o luna....cand am vopsit-o...si am avut noroc...ca am cunoscut vopsitorul...ca altfel ma rupea...dar oricum o faceam...nu m-am uitat la bani cand a fost vorba de masina asta...desi e Dacie...desi mai am una...totalul de bani nu il stiu...nu l-am calculat inca
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:02   #213
Priaulx

Stock
 
Priaulx's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 3
Default Re: DJ 02 NUE

am intrebat pt k am stat pe ganduri dak sa-mi cumpar si eu o dacie si sa o modific.am vrut sa aflu de la cineva care a trecut prin asa ceva si stie despre ce e vorba.Ms inca o data.

P.S ai grija de masina
Priaulx is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 17:19   #214
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by Priaulx View Post
am intrebat pt k am stat pe ganduri dak sa-mi cumpar si eu o dacie si sa o modific.am vrut sa aflu de la cineva care a trecut prin asa ceva si stie despre ce e vorba.Ms inca o data.

P.S ai grija de masina
Din punctul meu de vedere a meritat...a fost o ambitie...sunt aici multi baieti..care au facut acelas lucru....in comparatie cu ei....eu am investit foarte putini bani...oricum...stiu ca banii pe care i-am bagat nu pot sa ii scot....adica sa ii recuperez...o sa ramana acolo...in masina(care nu se va vinde)...
Daca tu consideri ca din punct de vedere financiar poti sa suporti o asemenea operatiune(cumparat masina...si modificarile)...cred ca se merita....majoritatea in ziua de azi nu se mai baga la dichisit Dacii pe care le considera masini de cacao....si isi iau alte masini....acum depinde si de tine....chestia la mine a fost ca dupa fiecare modificare am vrut si mai mult...si mai mult....si am continuat sa investesc....
Eu unul te incurajez sa faci treaba asta....numai trebuie sa stai bine cu finantele...Merci...
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 12:52   #215
sezione91_blue
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 977
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: DJ 02 NUE

Frumos nenea. te-am vazut prin oras. arata foarte bine !
sezione91_blue is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 18:31   #216
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by sezione91_blue View Post
Frumos nenea. te-am vazut prin oras. arata foarte bine !
Merci frumos...in ultima vreme am colindat ceva prin oras...cu diferite treburi..
P.S. Nici a ta nu arata rau deloc...
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 20:46   #217
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Poze nu tocmai noi....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0047.jpg
Views:	133
Size:	498.3 KB
ID:	1117680   Click image for larger version

Name:	IMG_0050.jpg
Views:	82
Size:	420.7 KB
ID:	1117681   Click image for larger version

Name:	IMG_0052.jpg
Views:	102
Size:	418.3 KB
ID:	1117682  

Click image for larger version

Name:	IMG_0054.jpg
Views:	81
Size:	455.7 KB
ID:	1117683   Click image for larger version

Name:	IMG_0057.jpg
Views:	111
Size:	382.5 KB
ID:	1117684  
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:09   #218
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: DJ 02 NUE

deci trebuie sa vi cu masina asta in bucuresti

si neaaparat fati suspensia ca o sa se vada foarte frumos asa nervoasa si lasata si imi place foarte mult culoarea si ca este foarte ingrijita la pozitie scenica seamana cu masina lu ja_rule LEM la fel masina extrem de ingrijita si bibilita

bravo tie
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:13   #219
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: DJ 02 NUE

Ar fi şi mai belea dacă ai lasa-o mai īn bot!... Are un aspect foarte fioros!!
Felicitări pentru maşină!... Poate o să dau prin Craiova cānd o să fi şi tu acasă şi poate cine ştie, ne īntālnim la un suc!... Vreau să-ţi admir un pic maşina!
__________________

Prietenii adevăraţi se gāndesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:17   #220
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Suspensia vreau si eu sa o fac....momentan caut arcuri gata facute pentru ea....in craiova nu am cu cine sa le fac....

Ma gandeam sa ii trag o grafica din autocolant de inspiratie gordiniana(cum suna)...dar cu linii mai moderne...ce parere aveti?
Scuze pt dimensiunea imensa a imaginii...

GJ 64 GAB: Daca sunt in Craiova(majoritatea timpului il petrec in Bucuresti)...ne intalnim cu cea mai mare placere....dai si tu un semn cand ajungi acolo
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gordo lines.jpg
Views:	138
Size:	30.68 MB
ID:	1117737  

Last edited by RRedman; 07-10-09 at 21:21.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:25   #221
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: DJ 02 NUE

Eu zic sa o lasi asa. Trebuie sa stii cand sa te opresti cu tuning-ul asta...

Masina arata mult mai frumos, in starea ei naturala sa zic asa
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:27   #222
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
Suspensia vreau si eu sa o fac....momentan caut arcuri gata facute pentru ea....in craiova nu am cu cine sa le fac....

Ma gandeam sa ii trag o grafica din autocolant de inspiratie gordiniana(cum suna)...dar cu linii mai moderne...ce parere aveti?
Scuze pt dimensiunea imensa a imaginii...

GJ 64 GAB: Daca sunt in Craiova(majoritatea timpului il petrec in Bucuresti)...ne intalnim cu cea mai mare placere....dai si tu un semn cand ajungi acolo
eu zic NU.... nu au ce cauta pe masina.... tu trebuie sa incerci sa o lasi cat mai clean nu briz brizuri cat mai curata si simpla... ca alea te scot in fata
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:30   #223
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Eu zic sa o lasi asa. Trebuie sa stii cand sa te opresti cu tuning-ul asta...

Masina arata mult mai frumos, in starea ei naturala sa zic asa
Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
eu zic NU.... nu au ce cauta pe masina.... tu trebuie sa incerci sa o lasi cat mai clean nu briz brizuri cat mai curata si simpla... ca alea te scot in fata
Da...m-am gandit dupa ce am facut asta...ca punctul masinii forte este simplitatea si curatenia..tocmai asta o evidentiaza fata de alte masini...din ce in ce mai incarcate....nu are rost cu asta...oricum merci pt pareri.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:30   #224
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: DJ 02 NUE

Las-o aşa clean, simplă!... E mai frumoasă aşa simplă decāt cu dungi pe ea, o faci prea sorcovă!
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 21:36   #225
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Mai am acasa o capota(capota originala...care a fost lovita acum multi ani...am vazut-o, e in stare buna...are o mica indoitura care se poate repara)...ma gandeam sa o modific :alte prelungiri in fata....si o priza de aer in dreptul carburatorului....asta ca sa am si a doua capota...sa le schimb intre ele cand ma mai plictisesc
RRedman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -