Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-09, 19:34   #286
cristy_dacia

Stage 5
 
cristy_dacia's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,319
Default Re: DJ 02 NUE

RRedman am si eu o intrebare tu cat ai dat sa pui folie pe spate da cu tot cu luneta?
cristy_dacia is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 19:34   #287
D.Allecs

Stage 3
 
D.Allecs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 128
Default Re: DJ 02 NUE

Frumoasa masina, tine`o tot asa.
Folie nu ii pui ? cred ca ar arata super bine
Si app. jantele alea daca cumva iti trece prin cap sa le dai... ma anunti si pe mine intr`un pm :P, sau daca cineva stie unde pot gasi si eu unele sau sa imi fac sa imi spuna si mie :P ms!
D.Allecs is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 19:53   #288
cristy_dacia

Stage 5
 
cristy_dacia's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,319
Default Re: DJ 02 NUE

RRedman m-am jucat si eu putin cu masina ta sper sa iti placa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c8whlwqr.jpg
Views:	189
Size:	872.3 KB
ID:	1196917  
cristy_dacia is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 20:02   #289
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by cristy_dacia View Post
RRedman am si eu o intrebare tu cat ai dat sa pui folie pe spate da cu tot cu luneta?
8 lei folia + 1.5 lei cafea cu lapte(atat am dat).
Quote:
Originally Posted by D.Allecs View Post
Frumoasa masina, tine`o tot asa.
Folie nu ii pui ? cred ca ar arata super bine
Si app. jantele alea daca cumva iti trece prin cap sa le dai... ma anunti si pe mine intr`un pm :P, sau daca cineva stie unde pot gasi si eu unele sau sa imi fac sa imi spuna si mie :P ms!
Merci.Folia o sa ramana, deocamdata, doar pe luneta din spate(Gaborii stiu deee ceee),pana cand am sa-mi iau una omologata.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 11:48   #290
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

La masina lucrarile o sa fie sistate pana la primavara, pana atunci o sa-mi strang toate piesele de care am nevoie, jante dublate fata, cauciucuri, amortizoare, arcuri taiate, etc...
In principiu la primavara o sa-mi fac pasajele, suspensia, o sa-mi montez jantele , folie pe geamuri, volan sport si sa vedem ce idei imi clocesc...

Aaa...un "Nike" pe luneta, lumanari in faruri, neoane(am auzit ca mor fetele),praguri de aur, pasaje din alea cromate, praguri Gti super turbo(de rezerva),folie pe luneta fata, coliere din platina zimtata, evacuare de Saviem, "sabufar" Domotec,in care sa urle "Cicalaca cichi cea" si o sa-mi vopsesc portbagajul de pe masina, s-a cojit de la zeama de varza care s-a scurs.
Cam atat...deocamdata...sper ca, dupa ce fac toate astea, sa ma bagati si pe mine la "Dacii care se fac remarcate", va rog!

Last edited by RRedman; 01-12-09 at 11:51.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:18   #291
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: DJ 02 NUE

Chiar te incanta cu ceva daca posteaza un moderator masina la "dacii care se fac remarcate" ? Credeam ca o faci pt tine si forumul e doar pt pareri!
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:26   #292
D.Allecs

Stage 3
 
D.Allecs's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 128
Default Re: DJ 02 NUE

Mda, omu a spus`o si el in spirit de gluma... si tu acum o iei in serios:-"
D.Allecs is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 17:32   #293
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Nu, totul era o gluma, masina o fac pentru mine,clar, la "Dacii care se fac remarcate" sunt masini de nota 10, fara indoiala, nu ma leg de asta, eu doar am batut un apropo, intr-un derapaj caterincos, vis-a-vis de "tiuningul, pe care unii de pe forum fac, fara pic de simt estetic, fara cap si fara sa se documenteze.

Last edited by RRedman; 01-12-09 at 17:56.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 17:45   #294
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

O idee...ce parere aveti de cauciucurile astea?credeti ca s-ar potrivi pentru o masina ca Dacia?Unde as putea gasi asa ceva?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	NUE.jpg
Views:	182
Size:	3.67 MB
ID:	1207628  
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 10:16   #295
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
O idee...ce parere aveti de cauciucurile astea?credeti ca s-ar potrivi pentru o masina ca Dacia?Unde as putea gasi asa ceva?
Cred ca nu vei gasi pe la noi asa ceva, dar cred ca iti poti face si tu cu o vopsea (flexibila)...ceva cu latex sau alte smecherii.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 10:43   #296
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Stiam de vopseaua asta flexibila pe baza de latex, insa unde pot gasii asa ceva?
Ma gandeam ca lateralele exterioare ale cauciucului sa fie "curatate", adica sa dispara cifrele, literele..tot....sa fie finisat bine...iar dupa cateva straturi din vopseaua respectiva pe patternul care se regaseste in imagine.Rezultatul final cred ca ar aduce un + la imagine, datorita faptului ca banda alba, respectiva, pe baza unui efect vizual, "mareste" janta in diametru si "scade" balonajul cauciucului, iar ca stil aduce o nota de retro, care s-ar potrivi cu masina(designul ei apartine totusi anillor 60-70, chiar daca a suferit modificari in timp)".
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 10:54   #297
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: DJ 02 NUE

Total de acord cu tine. Cred ca va arata bine. Scrisul nu cred ca trebuie inlaturat pentru ca nu va fi asa evident.

Eu zis sa incerci la firmele mai de prestigiu sa zic asa. KLAR...si altii
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 10:57   #298
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Acum ma gandeam la posibilitatea de a se vulcaniza banda de cauciuc alb, cred ca ar rezista mult mai bine in timp, in situatia asta...
Dar de unde cauciuc alb?
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 11:13   #299
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
Acum ma gandeam la posibilitatea de a se vulcaniza banda de cauciuc alb, cred ca ar rezista mult mai bine in timp, in situatia asta...
Dar de unde cauciuc alb?
Despre ce vorbesti tu acolo, am vazut pe forumul asta: http://vwforum.vwforum.ro/index.php?...pic=37760&st=0

Userul WNS, de acolo, si-a montat astfel de inele pe Golful sau MKIV. Vezi ca este din Craiova
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 11:27   #300
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: DJ 02 NUE

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Despre ce vorbesti tu acolo, am vazut pe forumul asta: http://vwforum.vwforum.ro/index.php?...pic=37760&st=0

Userul WNS, de acolo, si-a montat astfel de inele pe Golful sau MKIV. Vezi ca este din Craiova
Merci, chiar acum o sa incerc sa iau legatura.
RRedman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -