Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-09, 17:23   #61
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: B 60 TUR

Cat ai dat pe sistemul pt deschiderea portbagajului?si de unde l-ai cumparat.

In legatura cu vopsitul jantelor,mie mi-au intrat 2 tuburi dinalea mari de vopsea neagra si unul rosu pt buza exterioara,pt toate cele 5 roti.Eu am dat cu negru si interiorul si exteriorul si tin sa precizez ca au fost vopsite jantele cu negru si inainte.Un tub dinala mare de vopsea costa in jur 18 ROn,asa e pretul la Timisoara
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 18-02-09, 19:09   #62
Rama_Jupanu
Dacia Driver

Stage 3
 
Rama_Jupanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 87
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 60 TUR

Quote:
Originally Posted by adi.schumi_tm View Post
Cat ai dat pe sistemul pt deschiderea portbagajului?si de unde l-ai cumparat.

In legatura cu vopsitul jantelor,mie mi-au intrat 2 tuburi dinalea mari de vopsea neagra si unul rosu pt buza exterioara,pt toate cele 5 roti.Eu am dat cu negru si interiorul si exteriorul si tin sa precizez ca au fost vopsite jantele cu negru si inainte.Un tub dinala mare de vopsea costa in jur 18 ROn,asa e pretul la Timisoara
pai cu inchiderea....eu am cumparat alarma+inchidere pilot din metro 1 mil si am aflat dupa ca nu merge montata pe masina fiind nevoie de unele modificari pe care eu nu vreau sa le fac....si asa ca alarma i-am dat-o lui sormea ca ea are deja inchidere pe masina si din inchiderea mea care mi-a ramas am luat un motoras si l-am pus la portbagaj

un motoras dala (actuator sau cum s-o chema) e in jur de 20 Ron

a doua componenta e un scripete (asta il am de la munca deci nu m-a costat nimic) ...si sufa e tot de la munca deci pret 0 Ron
un buton cu revenire (il aveam prin casa), cablu (tot in casa il aveam)
eu zic ca mai mult de 50 ron toata treaba nu e

si in legatura cu sprayu`....ce firma (marca e) si ce cantitatea

ps. urmeaza probe la oglinzile incalzite
__________________
Tu nu ai km cu fata cat am eu cu spatele
Manuale Auto De Service
-->Furia Mea Rosie<--
Rama_Jupanu is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 10:17   #63
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: B 60 TUR

inchidere+alarma pe 1300 am eu daca vrei detalii intra pe thredul meu sau iti dau detalii pe mess:djalex_popescu
ce ai facut tu acolo cu deschiderea e mult prea comlicat si arata urat rau de tot.puteai foarte frumos sa faci cum a facut bamby de exemplu:https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/75283-crazy_dacia/page-3.html
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 19-02-09, 13:03   #64
Rama_Jupanu
Dacia Driver

Stage 3
 
Rama_Jupanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 87
Member of:
[DACIA]
Default Re: B 60 TUR

Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
inchidere+alarma pe 1300 am eu daca vrei detalii intra pe thredul meu sau iti dau detalii pe mess:djalex_popescu
ce ai facut tu acolo cu deschiderea e mult prea comlicat si arata urat rau de tot.puteai foarte frumos sa faci cum a facut bamby de exemplu:https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=75283&page=3
am facut asa ca cineva mi-a zis ca daca nu trage motorasu drept se strica cu timpu...si cum am zis inca m-ai am de facut unele finisaje la el
Rama_Jupanu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -