Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Botosani

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-09, 11:26   #1
BT-01-KAW

Stage 4
 
BT-01-KAW's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 191
Default Politia vs Baietii rai din Botosani!

Ce parere aveti de cele intamplate in ultimele zile in orashul nostru? Au facut bine baietii de la sensul giratoriu ca au provocat Politia sau nu? Astept parerile voastre in legatura cu acest subiect.
__________________
Nu rade de masina mea. Poate femeia ta e in ea.
BT-01-KAW is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 12:27   #2
WaZy

Stage 3
 
WaZy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 107
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

pai foarte bine au facut baietii ... mai ales ca acuma politia sta la fiecare coltz de strada si te legitimeaza de-aiurea ... in rest...ganditi'va ce zic cei din tara despre noi .... sau defapt ...SUNTEM MOLDOVENI ... ce ne pasa ...
__________________


Contact me YM: andrey_wazy
WaZy is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 13:39   #3
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Quote:
Originally Posted by WaZy View Post
pai foarte bine au facut baietii ... mai ales ca acuma politia sta la fiecare coltz de strada si te legitimeaza de-aiurea ... in rest...ganditi'va ce zic cei din tara despre noi .... sau defapt ...SUNTEM MOLDOVENI ... ce ne pasa ...
Atata timp cat a fost batut un jandarm , baieti care injurau si aruncau cu oua dupa politisti e si normal ceea ce se intampla. Din cauza unora trebuie sa suportam toti consecintele.
maD_angel is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 14:09   #4
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

pacat acum k din cauza lor acum..stam cu morcovul in .....http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=54341
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 14:28   #5
siminelsimi

Stage 5
 
siminelsimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 655
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Nu mi se pare deloc normal ce s-a intamplat la giratoriu zilele trecute... iata si finalul http://monitorulbt.ro/Actualitate/20...ti+si+jandarmi
siminelsimi is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 14:42   #6
claude307

Stage 5
 
claude307's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 636
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Quote:
Originally Posted by siminelsimi View Post
Nu mi se pare deloc normal ce s-a intamplat la giratoriu zilele trecute... iata si finalul http://monitorulbt.ro/Actualitate/20...ti+si+jandarmi
f bine!
"baietii rai.." real ar fi tantalaii vs cr3tinii din bt...

Last edited by claude307; 23-06-09 at 14:50.
claude307 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 16:28   #7
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

acuma is rai politistii..dau amenzi in stanga si in dreapta..:-j
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 16:34   #8
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Au cam sarit calu baietii...e ceva asemanator cu ce a fost atunci la Timisoara dar norocul baietilor de atunci era ca au fost intro parcare...oricum...sa vazut after efectul ...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 17:00   #9
tigerban

Stage 1
 
tigerban's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Quote:
Originally Posted by siminelsimi View Post
Nu mi se pare deloc normal ce s-a intamplat la giratoriu zilele trecute... iata si finalul http://monitorulbt.ro/Actualitate/20...ti+si+jandarmi
finalul asta... e doar scris in ziar si atat =))
tigerban is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 17:56   #10
siminelsimi

Stage 5
 
siminelsimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 655
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

N-as prea crede tigerban ... deodata ce te vezi cu dosar penal si altele eu zic ca nu ti se mai scoala sa faci rahaturi prin sensu giratoriu
siminelsimi is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 18:25   #11
tigerban

Stage 1
 
tigerban's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 22
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

nu e nici un dosar penal cel mai tare l`a frecat pe ala care era la volan la bmw`u ala albastru....ca ala se vede dar poate face contestatie...ca nu el a plecat de la locu faptei a condus altu... ma rog
tigerban is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 20:06   #12
vLLLad
Seat Driver

Stage 5
 
vLLLad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 910
Member of:
[SEAT]
[VW]
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Ca sa fiu neutru la acest subiect: nu sunt de-acord cu ce au facut baietii dar nici cu Politia care inainte de acest incident statea pe Marchian la oprit asa de-aiurea fara nici un motiv! Un exemplu concret astazi: am venit de la Bucuresti de la atatia km (am intalnit pe drum multa politie), nu m-a oprit unul......la noi in oras cand am ajuns , in fata la Romarga era un echipaj, din care unul din ei cand m-a vazut ca vin, s-a repezit spre mine sa ma opreasca, dar pt ca eu am accelerat , nu a mai reusit sa ajunga pe axul drumului sa faca semnul de oprire...deci.....care era motivul pt care dorea sa ma opreasca? doar pt ca masina mea nu este la fel cu celelalte masini "clasice", si credea ca fac si eo parte din categoria "baietasilor de Botosani?"
__________________
vLLLad is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 22:51   #13
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

............adevarul este ca politia din Botosani si-a luat-o in cap de o bucata de timp.Poate gestul baietashilor a fost putin cam exagerat dar consider ca au facut bine.Intr-adevar unii au dreptate...opresc pe cine nu trebuie.In fine............poate baietii au aavut si alte motive pt care au facut asta.E treaba lor.Doar atat mai am de adaugat.........politia din orashul Botosani crede ca poate pune stapanire pe circulatie...........acuma am citit ca v-ati facut club.Sa speram ca prin clubul asta se vor putea face curse si ne vor permite locuri unde se pot desfasura evenimente intre cei din Botosani.Daca raspunsul va fi nu.............apai baieti.........sa mai faceti asa tot inainte.Daca unii si-o iau in cap....tre sa fie altii care sa le dem ca nu e asa.Si baietii au facut-o in cel mai mare stil.Imi pare rau ca nu am permis sa ma fi dat si eu pe-acolo.Cu ce aprindeam nu conta...si cu trabant si tot ma dadeam.eu unu atata le zic............Bravo Baieti......a-ti demonstrat inca odata ca sunteti tari si nu la prostie...........la tupeu.Respect!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 23:27   #14
WaZy

Stage 3
 
WaZy's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 107
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
............adevarul este ca politia din Botosani si-a luat-o in cap de o bucata de timp.Poate gestul baietashilor a fost putin cam exagerat dar consider ca au facut bine.Intr-adevar unii au dreptate...opresc pe cine nu trebuie.In fine............poate baietii au aavut si alte motive pt care au facut asta.E treaba lor.Doar atat mai am de adaugat.........politia din orashul Botosani crede ca poate pune stapanire pe circulatie...........acuma am citit ca v-ati facut club.Sa speram ca prin clubul asta se vor putea face curse si ne vor permite locuri unde se pot desfasura evenimente intre cei din Botosani.Daca raspunsul va fi nu.............apai baieti.........sa mai faceti asa tot inainte.Daca unii si-o iau in cap....tre sa fie altii care sa le dem ca nu e asa.Si baietii au facut-o in cel mai mare stil.Imi pare rau ca nu am permis sa ma fi dat si eu pe-acolo.Cu ce aprindeam nu conta...si cu trabant si tot ma dadeam.eu unu atata le zic............Bravo Baieti......a-ti demonstrat inca odata ca sunteti tari si nu la prostie...........la tupeu.Respect!
Ce au demonstrat baietii ? Ca au tupeu ... Totusi Wilgax cati ani ai ? Sincer am 17 ani si mi se pare chiar strigator la cer ce au facut acei "smecheri" ... !! Totusi nici politistilor nu le dau dreptate pt ca acu 1 seara stateam pe banca la junior cand ma trezesc ca ma salta politia si pe mine si pe prietena mea si ma duce la sectie unde imi ia aprente si ma fotografiaza ? totusi de ce ? ca stateam pe banca ? si asta e culmea ....
WaZy is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 13:12   #15
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Politia vs Baietii rai din Botosani!

eu azi am aflat despre ceea ce s-a intamplat.
sincer nu stiam ca e chiar asa de urat in botosani - vis a vis de politie - probabil ptr ca nu am avut de-a face cu ei. si sunt de acord ca o masura trebuie/trebuia luata

totusi, consider ca ce s-a intamplat a fost putin prea mult. s-ar fi putut chema televiziuni, filma si pus pe youtube - aceste abuzuri ale politistilor.
mutand pilonii din intersectie si punand viata altor participanti la trafic in pericol nu mi se pare o modalitate de a te "face auzit"

totusi traim intr-o era a comunicarii.
parere personala: se putea si altfel. trebuia sa le demonstrati ca se poate si alfel. nu forta bruta vs forta bruta.
skimpy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -