Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-13, 23:27   #1
draganblue

Stage 3
 
draganblue's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 129
Member of:
[PEUGEOT]
Default vopsea jante va rog

Salut baieti,urmeaza cat de curand sa imi vopsesc jantele si nu stiu ce culoare ar sta mai bine pe ele. M-am gandit la un ALB,si aici s-a oprit imaginatia mea. Ma gandesc ca ar da bine si un ROSU. Ma refer doar la miez,buza va fi polishata. Daca aveti ideei de culori si imi puteti face un vt, as fi recunoscator. Multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P3020431.JPG
Views:	101
Size:	4.68 MB
ID:	2738898   Click image for larger version

Name:	P3020432.JPG
Views:	89
Size:	4.63 MB
ID:	2738899   Click image for larger version

Name:	P3020433.JPG
Views:	93
Size:	4.34 MB
ID:	2738900  

draganblue is offline   Reply With Quote
Old 05-04-13, 13:29   #2
gabi1904

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 218
Default Re: vopsea jante va rog

"Classic never die" ... eu le-as face tot gri , buza polisata (as acorda mai multa atentie procesului de prelucrare pre-vopsire) ...conteaza foarte mult cum le pregatesti, de preferat e sa le sablezi (daca iti permiti, si/sau consideri ca modelul ala de jante merita efortul)
...dupa aia, eu as cauta o vopsea de calitate (ceva termo-rezistent... jantele se incalzesc puternic din cauza ca preiau caldura de la discurile de frana)
... daca vrei calitate - exclus vopseaa la spray
... imediat dupa polisarea buzei, se aplica un lac termo-rezistent (pentru stabilizarea luciului) ...aici poti folosi si la spray.
gabi1904 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-13, 15:28   #3
draganblue

Stage 3
 
draganblue's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 129
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: vopsea jante va rog

multumesc pentru idee. Eu consider ca merita sa bag bani in ele,pentru ca nu o sa schimb jantele ca si ciorapi ) si normal ca vor fi facute cu materiale de calitate. Vor fi indreptate unde este cazul sablate,polishate si vopsite profesional. Dar nu ma puteam decide cu,culoarea de acea am cerut niste vt.
draganblue is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -