Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Styling by request - Idei de tuning pt masina ta

Styling by request - Idei de tuning pt masina ta Locul in care masina ta e tunata de membrii 4Tuning. Tu spui ce vrei si noi iti dam ideile!

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-12, 11:40   #1
rq

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Smile Idei tuning pentru Renault Clio 3 in 2 portiere

Salut!

Am achizitionat de curand un automobil Renault Clio 3 in 2 portiere si incerc sa gasesc cateva idei pentru tuning atat vizual cat si sub capota.

Precizez ca motorul este de 1.6 benzina cu 88 de CP. Am cautat cateva chip-uri insa nu pot spune ca am gasit pentru aceasta varianta, fie nu exista, fie n-am cautat eu unde sau cat trebuie.

Pentru partea vizuala am gasit doar cateva modele de body kit-uri, dar din pacate comerciantii nu sunt de la noi din tara. In acest sens as vrea sa ma sfatuiti de unde ar fi mai bine sa cumpar, daca ati avut experienta.

Daca mai este cineva care are un proiect asemanator, finalizat sau nu, mi-ar face placere sa facem schimb de idei, poate si fotografii.

Multumesc anticipat!
rq is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 23:17   #2
PrietenCuTine

Stage 5
 
PrietenCuTine's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 832
Default Re: Idei tuning pentru Renault Clio 3 in 2 portiere

Cauti degeaba cip pentru ca iti va aduce 2-3 cp in plus, deci nu prea se merita.
PrietenCuTine is offline   Reply With Quote
Old 05-01-13, 21:10   #3
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Exclamation Re: Idei tuning pentru Renault Clio 3 in 2 portiere

Poti sa ii faci soft dar nu castigi cine stie ce mai mult autosugestie e.
Daca vrei sa bagi bani calumea in motor (injectore/pompa benzina/evacuare...etc.etc) ori incerci sa il faci turbo ori ii poti lua motor de 2.0 de rs si aia e.
Pt exterior exista o groaza de bodykituri sau poti opta pe un kit de rs simply clean
__________________
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 05-01-13, 22:47   #4
rq

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default Re: Idei tuning pentru Renault Clio 3 in 2 portiere

In primul rand multumesc pentru raspuns, iar in al doilea rand te-as ruga daca ai sa imi dai si niste sugestii cu locuri de unde as putea cumpara un kit de Clio, daca stii si imi poti recomanda.

Am gasit pe net un site insa as dori sa vad mai multe variante inainte de a lua o decizie.
rq is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -