Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-14, 15:23   #916
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by guzunmare View Post
Tot mie, in luna mai, mi-ati dat pret 2400, si tot atunci pt un audi A6, care este masina mai mare decat a mea, ati dat 2200! Ati marit foarte mult preturile in ultimele 6 luni, sau chiar in ultimul an, ca sa nu zic ca nu sunt date corect, in functie de marimea masinii... Exista vreo posibilitate de a vopsi in luna decembrie la un pret bun, asa cum era pe vremuri?!
Buna ziua din nou, de la 2400 la 2800 nu cred ca e " foarte mult ", iar audi a6 despre care vb este ca marime la fel cu masina pentru care mi-ati cerut pret deoarece este o masina break.
S-a marit putin pretul fata de ce v-am dat la vremea respectiva, e drept, dar va asigur ca nu e un gest nejustificat.
Acum imi aduc aminte de Dvs. , sunteti din Buc. Daca tin cont de distanta as putea sa va ajut prin ajustarea pretului la 2400 asa cum vi l-am dat initial, acest lucru fiind facut in dauna mea si folosul Dvs in speranta ca astfel voi gasi ceva aprecieri, dar nu o pot face la infinit.
In alta ordine de idei si mie mi s-au mai scumpit ceva materiale etc., e greu sa gasesti intelegere, toata lumea vrea ieftin si bun , credeti-ma ca ma straduiesc sa ramana asa, dar vreau si sa ofer o calitate cat mai buna in acelasi timp... in fine.
Problema e cu timpul, nu cred ca va pot servi anul acesta poate in iarna lunile februarie - martie, daca mai sunteti interesat, dar tebuie sa stiu din timp si sa facem o programare.

In speranta ca am fost inteles , va asigur de gandurile mele cele mai bune.

Respect.
__________________

Nu cuptorul vopseste masina, ci vopsitorul !
0762.616.715
www.sferautoservice.blogspot.com

Last edited by Sfera; 14-11-14 at 15:44.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 18:29   #917
guzunmare

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Eu speram sa prind promotia din decembrie cum faceati de obicei, si dpdv al pretului, si datorita faptului ca de sarbatori o sa lipsesc 2 sapt din tara (20.12.2014-04.01.2015, timp in care masina putea sta la dvs pt vopsire... V-as putea aduce masina dupa 15.12 si sa o iau in ianuarie! Acum 2 ani aveati pret promotional la vopsire negru in decembrie 1200, un an mai tarziu 1800, in primavara 2400, iar acum 2800... Mi nu mi-a cerescut salariul nici macar cu 10%, iar pretul a crescut cu peste 100%, iar din acesiasi bani pot face mult mai putine lucruri pe care la faceam acum 2 ani... Salariul este unul de mizerie, si de asta imi doresc sa plec definitiv din tara, si normal, votez impotriva hotilor de la putere! Votez pt hotii mai mici! Tot asa voteaza si prietenul din afara la care ma duc de sarbatori, ca doar nu o sa ma duc sa stau la hotel 2 sapt... Ce bine era sa fie asa, ca nu ma mai uitam la pretul pt vopsire masina... Sfarsitul off topic...
guzunmare is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 19:54   #918
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by guzunmare View Post
Eu speram sa prind promotia din decembrie cum faceati de obicei, si dpdv al pretului, si datorita faptului ca de sarbatori o sa lipsesc 2 sapt din tara (20.12.2014-04.01.2015, timp in care masina putea sta la dvs pt vopsire... V-as putea aduce masina dupa 15.12 si sa o iau in ianuarie! Acum 2 ani aveati pret promotional la vopsire negru in decembrie 1200, un an mai tarziu 1800, in primavara 2400, iar acum 2800... Mi nu mi-a cerescut salariul nici macar cu 10%, iar pretul a crescut cu peste 100%, iar din acesiasi bani pot face mult mai putine lucruri pe care la faceam acum 2 ani... Salariul este unul de mizerie, si de asta imi doresc sa plec definitiv din tara, si normal, votez impotriva hotilor de la putere! Votez pt hotii mai mici! Tot asa voteaza si prietenul din afara la care ma duc de sarbatori, ca doar nu o sa ma duc sa stau la hotel 2 sapt... Ce bine era sa fie asa, ca nu ma mai uitam la pretul pt vopsire masina... Sfarsitul off topic...
Din nefericire trebuie sa fiu de acord cu Dvs in ceea ce priveste starea natiunii si veniturile noastre , ale tuturora.
Dar trebuie sa aduc ceva lamuriri deoarece se poate intelege gresit. Si atunci si acum pretul per vopsit in mod normal oscileaza in functie de masina si multi alti factori. Pomotia de 1200 lei si cea de 1800 un an mai tarziu, a fost posibila atunci si chiar si asa cu mare greutate, adica a fost un fel de munca voluntara. Au fost cativa clienti care au profitat si bravo lor. Pacat ca Dvs nu ati reusit, dar chiar si asa promotia pe care am facut-o atunci avea niste limite, adica nu se incadrau masini gen a6, maxim marimea a4 si doar culoare neagra si chiar si asa , cum am mai spus au fost facute in pierdere si nu stiu cati au apreciat asta, caci lucrurile bune nu se vad niciodata.
Pretul care vi l-am dat in mai si acum nu este promotional, este unul cat se poate de corect dpdv raport calitate-pret.
Promotie nu stiu cand mai pot face, dar cu siguranta va mai fi.
Iar trebuie sa fiu in asentiment cu Dvs. in ciuda faptului ca a trebuit sa maresc pretul de la 2400 la 2800, nu fata de 1200 si 1800, acelea erau promotii individuale, si eu ca si Dvs, castig din ce in ce mai putin, in ciuda faptului ca pretul e mai mare. uneori simt ca bat pasul pe loc, chiar fara nici un apropo , eu nu-mi permit sa plec nicaieri, nici macar in tara la rude, iar la soacra-mea... mai bine stau la munca)) Cei drept investesc acum fata de atunci mai mult in calitatea lucrarii datorita experientei care se acumuleaza, tehnica de lucru se schimba constant si se introduc date noi care consuma mai multe materiale si mai ales timp, toate astea insumate se reflecta in pret.
Cu toate acestea nu am timp sa respir, ceea ce inseamna ca unii oameni sunt multumiti.
Exista totusi o vorba: oricat te-ai stradui nu poti multumi pe toata lumea ! Este pe cat se poate de adevarata !
Eu sunt impacat cu mine insumi, Dumnezeu stie ca incerc sa multumesc pe toti, pe cat pot !

O seara buna si va doresc sa aveti pace si prosperitate !

Off topic : n-avem cu cine vota ! Ne ducem la vot ca sa nu stam acasa ! )))

Pt alte discutii hadeti sa folosim privatul !

Last edited by Sfera; 14-11-14 at 19:59.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 18-12-14, 20:20   #919
suici

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 452
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna seara!Va rog frumos un pret estimativ daca se poate pentru o vopsire integrala pentru un bmw e36 coupe.Precizez ca are rugina de suprafata la aripile spate,nimic grav,nu mancata tabla etc.Masina este gri.Daca se poate un pret pentru pastrarea culorii si un pret pentru schimbare de culoare sa zicem in alb sau un gri sobolan.Multumesc!
suici is offline   Reply With Quote
Old 20-12-14, 08:45   #920
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by suici View Post
Buna seara!Va rog frumos un pret estimativ daca se poate pentru o vopsire integrala pentru un bmw e36 coupe.Precizez ca are rugina de suprafata la aripile spate,nimic grav,nu mancata tabla etc.Masina este gri.Daca se poate un pret pentru pastrarea culorii si un pret pentru schimbare de culoare sa zicem in alb sau un gri sobolan.Multumesc!
Buna ziua, aprox 2500 pentru pastrarea culorii si aprox 3500 pentru schimbarea culorii.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 29-01-15, 02:45   #921
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

polishare mai faceti? si cam la ce preturi
nextul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-15, 05:09   #922
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by nextul View Post
polishare mai faceti? si cam la ce preturi
Salut, ce masina este si ce culoare?
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 03-02-15, 20:56   #923
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Mai clatim ochii cu un nou film relax...

Click AICI.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 03-02-15, 21:11   #924
Mircea_cta

Stage 3
 
Mircea_cta's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 90
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Dan, ai email la sferautoservice@yahoo.com.
Astept un raspuns! Numai bine
Mircea_cta is offline   Reply With Quote
Old 04-02-15, 08:54   #925
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

O octavia2
nextul is offline   Reply With Quote
Old 05-02-15, 14:23   #926
razvyx

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 5
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salutare ,

Cat ar costa o vopsire totala pentru un Golf 4 ? Ca si reparatii ar fi aripa dreapta spate usor unfundata (foarte usor) si rugina pe prag la portiera ( portiera s-a lasat din balamale si a frecat in prag , unde a ruginit) .
Culoarea este negru LC9Z .

Multumesc anticipat ,

O zi buna
razvyx is offline   Reply With Quote
Old 09-02-15, 14:01   #927
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by nextul View Post
O octavia2
Aprox . 500 lei pentru negru si alte culori inchise(albastru, verde) si 300 pentru celelalte.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 09-02-15, 14:02   #928
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by razvyx View Post
Salutare ,

Cat ar costa o vopsire totala pentru un Golf 4 ? Ca si reparatii ar fi aripa dreapta spate usor unfundata (foarte usor) si rugina pe prag la portiera ( portiera s-a lasat din balamale si a frecat in prag , unde a ruginit) .
Culoarea este negru LC9Z .

Multumesc anticipat ,

O zi buna
Buna ziua, aprox 300 pentru aripa si 200 pentru prag.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 14-02-15, 20:11   #929
razvyx

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 5
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

As fi dorit pret pentru vopsire totala + reparatiile aferente .
Multumesc
razvyx is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 09:18   #930
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by razvyx View Post
As fi dorit pret pentru vopsire totala + reparatiile aferente .
Multumesc
Buna ziua, imi cer scuze cred ca am citit anuntul Dvs. doar pe jumatate sau vb la telefon in acelasi timp. Abia acum cand mi-ati atras atentia am obs ca Dvs vb de toata masina, sincer nu mi s-a mai intamplat, cred ca imbatranesc )).
Pentru toata masina ajungeti la aprox 3500- 3800 cu tinichigeria aferenta.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -