Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-14, 09:08   #901
ownage16

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 56
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna ziua ,

cat ar costa vopsitul doar exterior pentru un seria 3 (se pastreaza culoarea veche) ?Dar daca vin cu vopseaua, pentru aceeasi operatiune cat ar costa manopera?

Multumesc .
ownage16 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-14, 09:27   #902
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by ownage16 View Post
Buna ziua ,

cat ar costa vopsitul doar exterior pentru un seria 3 (se pastreaza culoarea veche) ?Dar daca vin cu vopseaua, pentru aceeasi operatiune cat ar costa manopera?

Multumesc .
Buna ziua, ce an este masina? ce culoare ? doar exterior sau si interior? cum se prezinta caroseria, lovituri, rugina etc. ?
Daca clientul doreste doar manopera , materialele trebuiesc asigurate integral nu doar vopseaua : lac, intaritor, diluanti, smilghere, chit, degresant, benzi adezive, folii si hartii izolatoare, lavete , gaz cabina etc.

Stima
__________________

Nu cuptorul vopseste masina, ci vopsitorul !
0762.616.715
www.sferautoservice.blogspot.com
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 10-08-14, 18:10   #903
romicroro

Stock
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 1
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut. Am o Skoda Fabia 2 break din 2009 alb standard si m-ar interesa un pret la o vopsire integrala. Parbrizul as vrea sa il schimb si sa fie si vopsita pe sub el unde e luata vopseaua pe plafon.Se poate montaj de parbriz la voi?
Multumesc!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WP_20140810_002.jpg
Views:	57
Size:	381.3 KB
ID:	3016666   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_003.jpg
Views:	57
Size:	311.3 KB
ID:	3016667   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_004.jpg
Views:	72
Size:	323.0 KB
ID:	3016668  

Click image for larger version

Name:	WP_20140810_005.jpg
Views:	68
Size:	297.6 KB
ID:	3016669   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_006.jpg
Views:	47
Size:	311.9 KB
ID:	3016670   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_009.jpg
Views:	47
Size:	311.7 KB
ID:	3016671  

Click image for larger version

Name:	WP_20140810_010.jpg
Views:	43
Size:	309.9 KB
ID:	3016672   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_011.jpg
Views:	57
Size:	327.2 KB
ID:	3016673   Click image for larger version

Name:	WP_20140810_012.jpg
Views:	37
Size:	287.7 KB
ID:	3016674  

Click image for larger version

Name:	WP_20140810_015.jpg
Views:	61
Size:	464.7 KB
ID:	3016675  
romicroro is offline   Reply With Quote
Old 13-08-14, 23:59   #904
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by romicroro View Post
Salut. Am o Skoda Fabia 2 break din 2009 alb standard si m-ar interesa un pret la o vopsire integrala. Parbrizul as vrea sa il schimb si sa fie si vopsita pe sub el unde e luata vopseaua pe plafon.Se poate montaj de parbriz la voi?
Multumesc!
Buna ziua, vopsirea totala exterioara ajunge cu totul la aprox 3000 lei. Parbrizul si manopera lui se achita separat. Deci se poate monta si parbrizul.

Respect.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 30-09-14, 12:54   #905
vladyone

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna ziua,
As vrea sa vopsesc capota + pragul de la sofer +usa ( doar de sub bandou unde am 2 pete de rugina). Vopseaua este nemetalizata.
As dori un pret.

Multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	capota.jpg
Views:	65
Size:	194.5 KB
ID:	3033734   Click image for larger version

Name:	usa+prag.jpg
Views:	87
Size:	77.6 KB
ID:	3033735  
vladyone is offline   Reply With Quote
Old 30-09-14, 13:09   #906
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by vladyone View Post
Buna ziua,
As vrea sa vopsesc capota + pragul de la sofer +usa ( doar de sub bandou unde am 2 pete de rugina). Vopseaua este nemetalizata.
As dori un pret.

Multumesc
Buna ziua, aprox 300 pentru capota, 250 pentru usa si 150 prag, undeva la 700 pentru toate, cu aproximatie.

Respect.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 20:16   #907
djcrush

Stage 2
 
djcrush's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 51
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna seara,
As dori un pret pentru o bara(fata) (albastru metalizat)
Multumesc
djcrush is offline   Reply With Quote
Old 06-11-14, 20:41   #908
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut. O octavia 2, bara spate ( are senzori ) , este zgariata in mai multe locuri. Un pret? Si ma intereseaza daca este clar garantata aceeasi nuanta de culoare cu restul masinii. Deoarece am mai fost patit, si a iesit alta nuanta. Multumesc
nextul is offline   Reply With Quote
Old 08-11-14, 08:25   #909
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by djcrush View Post
Buna seara,
As dori un pret pentru o bara(fata) (albastru metalizat)
Multumesc
Buna ziua, putine date : masina ce marca, in ce stare este bara ( noua, lovita etc ) ? , cu aproximatie 300 lei.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 08-11-14, 08:56   #910
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by nextul View Post
Salut. O octavia 2, bara spate ( are senzori ) , este zgariata in mai multe locuri. Un pret? Si ma intereseaza daca este clar garantata aceeasi nuanta de culoare cu restul masinii. Deoarece am mai fost patit, si a iesit alta nuanta. Multumesc
Buna ziua, pentru a putea garanta clar nuanta per piesa vopsita pretul este unul pe masura aprox 800 - 900 lei per piesa, deoarece se folosesc cartele cromatice de incercare pe toate sistemele de vopsirea pana la potrivirea nuantei, ceea ce inseamna consum mare de timp si resurse.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 09-11-14, 11:00   #911
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by Sfera View Post
Buna ziua, pentru a putea garanta clar nuanta per piesa vopsita pretul este unul pe masura aprox 800 - 900 lei per piesa, deoarece se folosesc cartele cromatice de incercare pe toate sistemele de vopsirea pana la potrivirea nuantei, ceea ce inseamna consum mare de timp si resurse.

Stima.
Domnule Dan ( parca asa va cheama ) ce profesionalism mai este asta? Adica daca doresc vopsirea piesei la 200-300 lei, nici nu pot sa ma astept la aceeasi nuanta este? Cum puteti cere 900 lei per piesa, la un service neautorizat ca al dvs, cand la reprezentanta este per piesa 500-600 lei?

In pofida lucrurilor vazute pe forum, au iesit masini impecabile, unde din poze nu se vede diferenta, cu multi clienti multumiti.

Vreau sa va spun, ca am fost la dvs, din parerile multora si recomandarile lor, mai de mult, si a IESIT CU TOTUL ALTA NUANTA la masina mea ( portiera ) si m-ati vrajit, ca se deschide/inchide de la soare.


Cum mai pot eu avea incredere sa vin la dvs? Am avut eu ghinion atunci sau ce s-a intamplat? Si mai ales cu ce mi-ati scris mai sus? Sincer, ce reiese de la dvs de mai sus este ca nu va pierdeti prea mult timp pt vopsirea unei piese la mana de lucru normala, si resurse? cum ati spus si dvs in mai multe posturi precedente, nu CUPTORUL vopseste masina ci VOPSITORUL ! Asa ca asta e dovada clara cu cata importanta mi-ati vopsit portiera acum vreo 3 ani de zile.

Chiar este greu sa imi vopsiti o bara, la aceeasi nuanta, nu zic perfecta ( nimic nu e perfect ) si nici ca in fabrica, dar sa nu fie ditamai diferenta de NUANTA. Precizez ca bara este doar zgariata si niciun alt defect.
nextul is offline   Reply With Quote
Old 09-11-14, 11:51   #912
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by nextul View Post
Domnule Dan ( parca asa va cheama ) ce profesionalism mai este asta? Adica daca doresc vopsirea piesei la 200-300 lei, nici nu pot sa ma astept la aceeasi nuanta este? Cum puteti cere 900 lei per piesa, la un service neautorizat ca al dvs, cand la reprezentanta este per piesa 500-600 lei?

In pofida lucrurilor vazute pe forum, au iesit masini impecabile, unde din poze nu se vede diferenta, cu multi clienti multumiti.

Vreau sa va spun, ca am fost la dvs, din parerile multora si recomandarile lor, mai de mult, si a IESIT CU TOTUL ALTA NUANTA la masina mea ( portiera ) si m-ati vrajit, ca se deschide/inchide de la soare.


Cum mai pot eu avea incredere sa vin la dvs? Am avut eu ghinion atunci sau ce s-a intamplat? Si mai ales cu ce mi-ati scris mai sus? Sincer, ce reiese de la dvs de mai sus este ca nu va pierdeti prea mult timp pt vopsirea unei piese la mana de lucru normala, si resurse? cum ati spus si dvs in mai multe posturi precedente, nu CUPTORUL vopseste masina ci VOPSITORUL ! Asa ca asta e dovada clara cu cata importanta mi-ati vopsit portiera acum vreo 3 ani de zile.

Chiar este greu sa imi vopsiti o bara, la aceeasi nuanta, nu zic perfecta ( nimic nu e perfect ) si nici ca in fabrica, dar sa nu fie ditamai diferenta de NUANTA. Precizez ca bara este doar zgariata si niciun alt defect.
Buna ziua. M-ati intrebat daca pot garanta CLAR nuanta si eu v-am raspuns sub ce auspicii. Nu v-am obligat la nimic.
Nuanta pe o singura piesa tine foarte mult de alti factori decat de vopsitor ( masina revopsita, culori scoase de fabrica care nu ies, decolorarea datorita vremii etc.) Pentru a potrivi nuanta 99% si sa putem garanta dinainte perfect acest lucru trebuie sa am spatiu de manevra , adica resurse sa pot cumpara mostre de vopsea de pe aprox toate standurile pana o gasim pe cea care iese perfect, aici intra timp, manopera , materiale si implicit bani.
Intr-un pret mai normal , 200-300 mergem pe un stand maxim doua si incercam sa mixam vopseaua pana o aducem cel mai aproape de adevar sau chiar perfect 99%, adica ne dam interesul, dar suntem limitati de material, fapt care nu mai are legatura cu vopsitorul.
Nimeni nu doreste sa pacaleasca pe nimeni. NU ati specificat ca sunteti un om rezonabil, ati cerut sa iasa CLAR PERFECT !
Daca v-ati fi exprimat dorinta exact ca ultima oara :
" Chiar este greu sa imi vopsiti o bara, la aceeasi nuanta, nu zic perfecta ( nimic nu e perfect ) si nici ca in fabrica, dar sa nu fie ditamai diferenta de NUANTA. ", atunci va raspundeam la pretul normal si automat ca imi dau toata silinta sa iasa cat mai aproape de realitate poate chiar pefect, dar in limitele umanului.
Eu doar am cautat o solutie ca sa nu se mai repete istoria.
La reprezentanta ala este pretul standard ce iese, iese. Dar nimeni nu cred ca doreste sa vopseasca in alte culori decat ceea ce trebuie.
In general , in 90% din cazuri nuantele mi-au iesit , din pacate nu in toate cazurile ies cum vreau si cum vreti si Dvs. oricat m-as stradui.
Sunt lucruri care nu mai tin de mine.
Nu fac eu vopseaua. Insa imi dau toata silinta , in absolut toate cazurile sa fac din rahat bici si sa si plesneasca.
Raspunsul dat de mine nu e la intamplare sau din dorinta de a jefui omul ci se bazeaza pe o experienta trecuta cu o masina, un M3, tot bara spate cu o nunta care nu a iesit in tot orasul.
Omul a dispus de resurse sa incercam tot pana iese si timp de o saptamana pana sa vopsim bara am vopsit cartele cromatice pe toate standurile pana a iesit perfect.
Sa muncesti o saptamana pentru o piesa cu alergatura prin tot orasul, daca nici asta nu mai e implicare nu stiu ce sa zic.
Eu am incercat sa va rezolv totul in curtea mea si automat costa.
Era foarte usor sa zic : imi aduceti vopseaua si va costa doar 200 lei. Si atunci as fi aruncat cu lasitate pisica in curtea Dvs., adica ce mi-ai adus aia pun pe masina.

Imi cer sincere scuze, cu capul plecat, daca v-am ofensat, nu a fost cu intentie, poate a fost doar o neintelegere de exprimare. Imi cer mii de scuze si pentu faptul ca nu ati fost pe deplin multumit data trecuta, ca nu a iesit asa cum ne-am fi dorit, dar trebuie sa intelegeti ca in ceea ce priveste nuantele lucrurile sunt extrem de complicate si nu tin in totalitate de mine. Totusi daca ati revenit macar cu o intrebare inseamna ca tot a fost ceva bun.
Credeti-ma sunt anumite nuante de la anumite marci de masini care nu ies orice le-ai face. Intrebati posesorii de renault, peugeot si chiar anumite nuante de la skoda. In 90% din cazuri ce e pe skoda, vw , audi, bmw, ies, dar sunt cateva nuante problematice.
In speranta ca m-am facut inteles, va rog a accepta inca o data scuzele mele si daca doriti o vopsim cu aprox 300 lei si credeti-ma ca fac tot posibilul sa iasa sau varianta in care Dvs imi aduceti vopseaua cu doar 200 lei.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 13-11-14, 18:18   #913
guzunmare

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Buna seara.
Cat costa vopsire totala exterioara pt un Ford Focus 2 break din 2008 cu pastrarea culorii? Culoarea originala e negru metalizat (panther black). Caroseria nu are nevoie de reparatie.
guzunmare is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 11:38   #914
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by guzunmare View Post
Buna seara.
Cat costa vopsire totala exterioara pt un Ford Focus 2 break din 2008 cu pastrarea culorii? Culoarea originala e negru metalizat (panther black). Caroseria nu are nevoie de reparatie.
Buna ziua, total exterior in culoarea indicata ajunge la aprox 2800 lei.

Stima.
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 14:59   #915
guzunmare

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 6
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Tot mie, in luna mai, mi-ati dat pret 2400, si tot atunci pt un audi A6, care este masina mai mare decat a mea, ati dat 2200! Ati marit foarte mult preturile in ultimele 6 luni, sau chiar in ultimul an, ca sa nu zic ca nu sunt date corect, in functie de marimea masinii... Exista vreo posibilitate de a vopsi in luna decembrie la un pret bun, asa cum era pe vremuri?!
guzunmare is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -