Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 02-09-09, 16:28   #226
nxtaz
Old School Cars

Stage 5
 
nxtaz's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,568
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Şi eu ţi-am admirat-o pe a ta cānd am dus maşina dar nu avea īncă vopsea pe ea... o sa iasă ceva deosebit....păcat de motoraş
nxtaz is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 16:30   #227
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

e ok nu am vrut mai mult . lucrez pt o televiziune , la stiri . alerg zilnic cu masina kamikaze k sa ajung la stiri . am simtit nevoia de un pleasure ride , si atat show and shine daca o sa ma oftic vreodata urat , ii ard turbo pe ea si asta a fost Sau ii pun r32 ... bani si sanatate sa fie
__________________
Daca ajungi inaintea mea tine-mi si mie loc la coada te rog ... ca la cum te grabesti .. sigur se da ceva bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 18:50   #228
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Va salut, o intrebare am si eu, cum pot sa remediez la dvs o zgarietura de pe aripa? se poate face ceva local sau se vopseste toata aripa? cam cat ar ajunge reparatia in total? multumesc anticipat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2009_02280022.JPG
Views:	90
Size:	518.2 KB
ID:	1073252  
__________________
Fotografiile mele fotoday.ro
semjke is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 15:53   #229
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by semjke View Post
Va salut, o intrebare am si eu, cum pot sa remediez la dvs o zgarietura de pe aripa? se poate face ceva local sau se vopseste toata aripa? cam cat ar ajunge reparatia in total? multumesc anticipat

Versiunea cea mai ieftina este tehnica blend-in ( vopsea locala + lac la toata piesa ) se economiseste vopsea iar efectul este de piesa vopsita total fara a se pierde nuanta. Pret : 250 ron cu toate materialele. Mai jos voi posta un exemplu.
__________________

Nu cuptorul vopseste masina, ci vopsitorul !
0762.616.715
www.sferautoservice.blogspot.com
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 15:55   #230
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

si pe tine te zgariara ma ?
lasa ca ti`o face dan de nu se vede
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 16:06   #231
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

" BEFORE - AFTER " ep. 25 : Chevrolet AVEO
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1000566.JPG
Views:	93
Size:	3.73 MB
ID:	1074513   Click image for larger version

Name:	P1000567.JPG
Views:	64
Size:	3.79 MB
ID:	1074514   Click image for larger version

Name:	P1000568.JPG
Views:	60
Size:	3.86 MB
ID:	1074515  

Click image for larger version

Name:	P1000570.JPG
Views:	77
Size:	3.32 MB
ID:	1074516   Click image for larger version

Name:	P1000571.JPG
Views:	78
Size:	3.16 MB
ID:	1074517   Click image for larger version

Name:	P1000573.JPG
Views:	68
Size:	3.61 MB
ID:	1074518  

Click image for larger version

Name:	P1000574.JPG
Views:	88
Size:	3.04 MB
ID:	1074519   Click image for larger version

Name:	P1000575.JPG
Views:	85
Size:	3.24 MB
ID:	1074520  
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 16:28   #232
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Multumesc pentru informatii, felicitari pentru munca pe care o depuneti rezultatele sunt evidente la fiecare masina.
semjke is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 17:06   #233
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

dane , vad ca tu ai un maxim fetish cu pozatul in barile vopsite ) ( sau manere de usi )

PROVOCARE : daca in bara fatza NRG nu te pozezi dezbracat n`ai facut nimic in viata asta =)))
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:15   #234
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by CT18NRG View Post
dane , vad ca tu ai un maxim fetish cu pozatul in barile vopsite ) ( sau manere de usi )

PROVOCARE : daca in bara fatza NRG nu te pozezi dezbracat n`ai facut nimic in viata asta =)))



stateam si citeam ce am scris mai devreme ... si ma minunam cata coerenta a fost in exprimarea mea . am vrut sa modific post`ul da nu mai merge ...

incercam sa explic cat hal de munca intra intr`o bara ( ca sa nu mai zic o masina intreaga ) ca sa iasa asa cum ies astea , sa poti sa ai reflexie in ele ( in lumina neutra din shop`ul de la sfera.. stiu ce vbesc.. sunt fotograf )

ca sa nu ma inteleaga nimeni gresit nu`mi doresc sa`l vad pe dan dezbracat ) dar au muncit saracii aaaaaaaataaaaaaaaat de mult la masinutza mea , si inca mai au .. de cred ca le`a iesit si pe urechi .
era un semn de apreciere al muncii pe care o depun baietii astia . incredibil cata atentie pt detalii , chestie foarte rar intalnita pe la noi . cred ca sunt putini aceia ce muncesc la o usa patru zile , apoi dau totul jos si o iau de la capat pt un milimetru ( si nu exagerez) la o linie . de praguri nu mai zic . si mai urmeaza si barile . si dane ! daca ma vei vedea excitat maxim cand o sa iau masina , sa stii ca nu e la gandul pozei tale nud in bara mea fatza ) ci la gandul ca dupa atata munca a iesit ceva... ce numai noi stim cum ...

noroc bun
CT18NRG is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:28   #235
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

sa inteles perfect
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 19:32   #236
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Salut

Am atins si eu putin pragul dreapta la un Audi A4 B6 2003, am o portiune de 1-2 cm lungime, 1 cm inaltime si in jur de 0,5-1 cm infundata, in zona din fata rotii dreapta spate.
La A4 B6 pragul e protejat cu un invelis de plastic, acela a fost afectat dar l-am schimbat, dar as vrea sa repar si tabla de sub el.
Ma gandeam ca putin chit ar fi de ajutor, nu cred ca merita sa-mi asum riscurile aferente schimbarii pragului (ca manopera (sudura, si tot la chit se ajunge) ma refer, ca piesa in sine nu e exagerat de scumpa).

As dori cateva pareri in legatura cu procedeul de reparatie. De sudat 'cuie' si de tras la nivel nu cred ca e recomandat, in primul rand pentru ca sudura afecteaza zona, iar apoi, la mine este mai mult o cuta, nu o infundatura in lungime, si nu cred ca se poate 'scoate' mare lucru. Dar totusi eu nu sunt de meserie si nu am pretentii ca ma pricep foarte bine, sunt doar niste pareri.

Nelamurirea cea mai mare e cum se va vopsi acolo? Sau cum e cel mai indicat sa vopsesc...ca sa ma fac inteles.
Daca e sa vopsesc tot pragul, ce inseamna asta? Cat de sus va urca noul strat de vopsea (precizez ca acum, de sub plastic, nu se vede 'buba')?
Daca e sa se vopseasca partial, cum se va face trecerea de la zona proaspat vopsita la vechea vopsea? Ca nu prea vreau delimitari clare, gen _______, mai ales la vedere ?
Am atasat si o poza ca sa vedeti cum arata pragul si cu usa deschisa la acest model de A4.

Poze cu zona afectata nu am mai facut ca eram plin de draci, iar acum am pus inapoi noile plastice si nu le-as desface doar pentru poze. Am marcat totusi pe o poza cam cum arata zona afectata.

Un cric a fost inculpatul. Nu accident, nu bordura...deci nu e grav in opinia mea.

Multumesc si astept sfaturi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	a.jpg
Views:	156
Size:	219.7 KB
ID:	1076155   Click image for larger version

Name:	b.jpg
Views:	110
Size:	165.3 KB
ID:	1076156  
gabbyyy is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 23:14   #237
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by gabbyyy View Post
Salut

Am atins si eu putin pragul dreapta la un Audi A4 B6 2003, am o portiune de 1-2 cm lungime, 1 cm inaltime si in jur de 0,5-1 cm infundata, in zona din fata rotii dreapta spate.
La A4 B6 pragul e protejat cu un invelis de plastic, acela a fost afectat dar l-am schimbat, dar as vrea sa repar si tabla de sub el.
Ma gandeam ca putin chit ar fi de ajutor, nu cred ca merita sa-mi asum riscurile aferente schimbarii pragului (ca manopera (sudura, si tot la chit se ajunge) ma refer, ca piesa in sine nu e exagerat de scumpa).

As dori cateva pareri in legatura cu procedeul de reparatie. De sudat 'cuie' si de tras la nivel nu cred ca e recomandat, in primul rand pentru ca sudura afecteaza zona, iar apoi, la mine este mai mult o cuta, nu o infundatura in lungime, si nu cred ca se poate 'scoate' mare lucru. Dar totusi eu nu sunt de meserie si nu am pretentii ca ma pricep foarte bine, sunt doar niste pareri.

Nelamurirea cea mai mare e cum se va vopsi acolo? Sau cum e cel mai indicat sa vopsesc...ca sa ma fac inteles.
Daca e sa vopsesc tot pragul, ce inseamna asta? Cat de sus va urca noul strat de vopsea (precizez ca acum, de sub plastic, nu se vede 'buba')?
Daca e sa se vopseasca partial, cum se va face trecerea de la zona proaspat vopsita la vechea vopsea? Ca nu prea vreau delimitari clare, gen _______, mai ales la vedere ?
Am atasat si o poza ca sa vedeti cum arata pragul si cu usa deschisa la acest model de A4.

Poze cu zona afectata nu am mai facut ca eram plin de draci, iar acum am pus inapoi noile plastice si nu le-as desface doar pentru poze. Am marcat totusi pe o poza cam cum arata zona afectata.

Un cric a fost inculpatul. Nu accident, nu bordura...deci nu e grav in opinia mea.

Multumesc si astept sfaturi.

WOW. Mi-ai scris o carte . Vad ca esti destul de informat privitor la metodele de reparatie. Din pozele trimise de tine nu se vede nimic ( totul e sub pragul de plastic ) , dar am inteles pe unde se afla buba.
Sfaturile mele sunt 2 la numar : 1. Daca "buba" e mica si e sub pragul fals si nu te deranjeaza, o poti lasa asa cum e ( vei sti numai tu si eu...si toti care citesc aici de ea ) , 2. daca "buba" s-a lasat cu exfoliere de vopsea si ti-e frica de rugina o putem repara cu putin chit si putina vopsea doar local fara sa ne intindem prea mult ( in afara pragului fals ), deci nu se va vedea nimic.
Cam asta ar fi, acum decizia iti apartine. Imi cer sincere scuze ca am raspuns tarziu la mesaj dar am muncit zilele astea cel putin pana la orele 00.

Cu respect Daniel Dinu
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 11:36   #238
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Nu as vrea sa o las asa, chiar daca nu se observa.
Ma gandeam ca se poate scoate putin tabla afara, astfel incat sa intre cat mai putin chit.
Legat de vopsea, am inteles, se va vopsi astfel incat sa nu se vada delimitari deasupra pragului fals, dar este posibil sa se faca pierdere si sa nu se vada delimitari nici cu pragul de plastic inca nemontat.
In principiu as vrea o reparatie ca si cum pragul de tabla ar fi la vedere, sa nu se tina cont ca va fi mascat cu un plastic...

Un pret aproximativ imi poti da?
Multumesc
gabbyyy is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 18:06   #239
Sfera

Stage 5
 
Sfera's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 518
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

Quote:
Originally Posted by gabbyyy View Post
Nu as vrea sa o las asa, chiar daca nu se observa.
Ma gandeam ca se poate scoate putin tabla afara, astfel incat sa intre cat mai putin chit.
Legat de vopsea, am inteles, se va vopsi astfel incat sa nu se vada delimitari deasupra pragului fals, dar este posibil sa se faca pierdere si sa nu se vada delimitari nici cu pragul de plastic inca nemontat.
In principiu as vrea o reparatie ca si cum pragul de tabla ar fi la vedere, sa nu se tina cont ca va fi mascat cu un plastic...

Un pret aproximativ imi poti da?
Multumesc
Aproximativ 300 ron cu toate materialele incluse.

Cu respect Daniel Dinu
Sfera is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 15:45   #240
CT18NRG

Stage 5
 
CT18NRG's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 314
Member of:
[VW]
[Black Widow Club]
Default Re: ( oferta ) Vopsitorie, tinichigerie, polishare profesionala.

facem schimbari la nrg
CT18NRG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -