Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-08, 12:25   #1
Mark_Ro

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 19
Default Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Societate romano-bulgara cu punct de lucru in Bucuresti, asiguram inmatriculare in Bulgaria sigur si rapid pentru orice auto. Servicii cu factura si garantii.
Informatii suplimentare si programari intre orele 10-22 la tel. 0730.111868; 0754397714; 0767.734732; +359.884969789 Email: office@mark-s.ro

Pe site-ul www.inmatricularibulgaria.com gasiti totul despre inscrieri auto in Bulgaria: proceduri, durata, acte necesare, riscuri, sfaturi utile pentru cei interesati sa scape de taxa auto

Last edited by Mark_Ro; 22-03-08 at 12:28.
Mark_Ro is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 19:02   #2
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Va mai ocupati? Eu vreau sa inmatriculez un hyundai coupe adus din Spania. Masina e pe numele meu si inca mai are acte spaniole valabile.
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 13:38   #3
Raul80

Stage 1
 
Raul80's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 12
Exclamation Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Stie cineva ceva adrese utile din Ruse?........mi-am facut firma acolo sa-mi inmatriculez masina dar nu stiu exact unde trebuie sa merg,,,,,,adica registru auto Bulgar, inmatriculari Ruse.......taxe....etc.

Multumesc frumos
Raul80 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:36   #4
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Ti-am dat pm
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 18:08   #5
Mark_Ro

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 19
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Quote:
Originally Posted by Raul80 View Post
Stie cineva ceva adrese utile din Ruse?........mi-am facut firma acolo sa-mi inmatriculez masina dar nu stiu exact unde trebuie sa merg,,,,,,adica registru auto Bulgar, inmatriculari Ruse.......taxe....etc.

Multumesc frumos
hmmm, ti-ai facut firma si...
habar n-ai cu ce se mananca?
si astepti ca cei carora le faci concurenta sa te ajute? (!?! )

Totusi, uite aici un sfat gratis: plateste un translator cu 50-100 euro/zi pana te lamuresti. Asa am facut si eu acum un an jumate.
Intr-un fel ma mir ca nu te-ai inteles macar prin semne cu contabilul tau (al firmei tale din Bulgaria!)
Apropos, cat platesti pe luna contabilul pentru a avea doar o masina inmatriculata?! (sic)
Mark_Ro is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 21:46   #6
Raul80

Stage 1
 
Raul80's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 12
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Quote:
Originally Posted by Mark_Ro View Post
hmmm, ti-ai facut firma si...
habar n-ai cu ce se mananca?
si astepti ca cei carora le faci concurenta sa te ajute? (!?! )

Totusi, uite aici un sfat gratis: plateste un translator cu 50-100 euro/zi pana te lamuresti. Asa am facut si eu acum un an jumate.
Intr-un fel ma mir ca nu te-ai inteles macar prin semne cu contabilul tau (al firmei tale din Bulgaria!)
Apropos, cat platesti pe luna contabilul pentru a avea doar o masina inmatriculata?! (sic)
Mda, merci de sfat..........m-am inteles foarte bine si cu avocatul si cu englezul pentru ca spre deosebire de tine vb cateva limbi straine.........nu o sa ma coste nimic sa aflu toate astea pt ca am sa ma folosesc de avocat si de GPS...........oricum..........spor la afacerea aia a ta cu inmatriculari pe Bulgaria
Raul80 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-08, 00:39   #7
Mark_Ro

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 19
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Quote:
Originally Posted by Raul80 View Post
Mda, merci de sfat..........m-am inteles foarte bine si cu avocatul si cu englezul pentru ca spre deosebire de tine vb cateva limbi straine.........nu o sa ma coste nimic sa aflu toate astea pt ca am sa ma folosesc de avocat si de GPS...........oricum..........spor la afacerea aia a ta cu inmatriculari pe Bulgaria
Da, merci pt urari...!
Spre deosebire de tine au am lucrat si lucrez si cu oameni care vorbesc romana (care sunt rari si scumpi!) si nu pentru ca nu as sti limbi straine ca tine (sic!), ci deoarece cu actele nu te joci!

Pana la urma tot am o nedumerire:
- daca tot esti asa de englez, cum de ai ajuns sa ceri adrese aici (de la cine?! ) cand si prin semne ai fi gasit sediul KAT.

De fapt nedumerirea era retorica, pentru ca imi miroase (de fapt sunt sigur!) a reclama mascata.

Zii frate ca inmatriculezi masini, ca nu-i bai. N-ai sa te imbogatesti cu cata bataie de cap ai sa-ti capeti si nici eu n-am sa dau faliment din cauza asta.
Acum pe bune, ai grija ce faci cu bilantul, ca s-ar putea sa ti-l ceara la anul clientii, dar si la amenzile care o sa-ti vina de la cei cu "pisicute".

Succes!
Mark_Ro is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 14:48   #8
Mark_Ro

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 19
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

si inca ceva: fati un site ca cel de mai jos
www.inmatriculari-bulgaria.ro
Mark_Ro is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 15:29   #9
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Talking Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

imi place sfatul tau cu siteul apropo daca imi inmatriculez masina pe bulgari si toate amenzile vin pe firma respectiva eu ca utilizator al masinii nu le mai platesc?? sau cum e chestia ca e destul de tentant daca nu-mai platesc amenzile de radar/parcarile interzise...etc
__________________
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 15:55   #10
Mark_Ro

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 19
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

DACA vin..., trebuie platite, de catre sofer.
Procedura cu firmele e in felul urmator: Politia inregistreaza "fapta".
O trimite o adresa la proprietarul masinii cu data, locul "faptei", si astepata de de la proprietar (in cazul nostru: firma) sa-i trimita datele de identificare ale soferului pentru ai remite procesul verbal de contraventie. Daca nu o faci, administratorul este bun de plata si pe deasupra are si alte probleme.
In practica, in prezent politia bulgara trimite la... COS toate adresele de la politia romana. Motivul? "n-au chef sa munceasca ca sa incaseze altii amendele.
Pana acum n-am primit la firma INCA nici-o amenda.
Dar daca o sa existe o conventie la nivel de ministere, e posibil sa...
Mark_Ro is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 16:52   #11
Raul80

Stage 1
 
Raul80's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 12
Default Re: Inmatriculari, Inscrieri masini in Bulgaria pe firma

Quote:
Originally Posted by Mark_Ro View Post
Da, merci pt urari...!
Spre deosebire de tine au am lucrat si lucrez si cu oameni care vorbesc romana (care sunt rari si scumpi!) si nu pentru ca nu as sti limbi straine ca tine (sic!), ci deoarece cu actele nu te joci!

Pana la urma tot am o nedumerire:
- daca tot esti asa de englez, cum de ai ajuns sa ceri adrese aici (de la cine?! ) cand si prin semne ai fi gasit sediul KAT.

De fapt nedumerirea era retorica, pentru ca imi miroase (de fapt sunt sigur!) a reclama mascata.

Zii frate ca inmatriculezi masini, ca nu-i bai. N-ai sa te imbogatesti cu cata bataie de cap ai sa-ti capeti si nici eu n-am sa dau faliment din cauza asta.
Acum pe bune, ai grija ce faci cu bilantul, ca s-ar putea sa ti-l ceara la anul clientii, dar si la amenzile care o sa-ti vina de la cei cu "pisicute".

Succes!
Ai avut mare dreptate.....m-au durut mainile de cata engleza am vb cu bulgarii........am angajat un translatorsi am platit 40euro pe zi nu 50-100.
oricum, merci de ajutor.........nu de lata dar stii bine ca romanii se descurca in orice imprejurare..........eu am vrut doar sa inmatriculez o masina pentru un amic........pentru ca masina mea intra la taxa de lux si este prea mult.
Oricum.....bafta multa cu afacerea ta
Raul80 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -