Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-07, 11:22   #1
tricabmw

Stage 2
 
tricabmw's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 36
Default [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

vreau sa-mi inmatriculez o masina pe bulgaria ! stiti pe careva care se ocupa de asa ceva ? dati-mi va rog un semn pe adresa de mail tricabmw@yahoo.com
tricabmw is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 15:56   #2
staticx

Stage 3
 
staticx's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 140
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

si eu sunt interesat...cum se procedeaza?
staticx is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 17:19   #3
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

teoretic, dar doar teoretic, iti trebuie buletin acolo, iar pt buletin iti trebuie casa, ori a ta, ori convingi pe careva sa te ia in spatiu.... ar mai fi varianta sa iti faci firma in bulgaria, dar la fel, cred ca trebuie ca sediul sa fie tot pe teritoriul lor. dar o inscrii pe firma si apoi cred ca iti faci singur procura sa poti merge cu masina firmei tale, ca daca te opreste politia, nu o sa ai tot timpul la tine actele firmei sa vada ca tot tu esti si "patron".

dar la fel ca si voi, si eu sunt curios de procedura asta.
apoi mai e impozitul si asigurarea.... e cam complicata treaba, mai bine asteptam 1 ianuarie ca cica se mai schimba cate ceva
__________________
Sari prin obiectiv ca sa ajungi in lumea filmelor
OT-34-WAY is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 17:31   #4
TheMendacious

Stage 5
 
TheMendacious's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 490
Member of:
[VW]
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

De obicei masina se inmatriculeaza pe numele unui cetatean bulgar care iti face procura pentru masina respectiva iar tu ii platesti taxele aferente + carte verde etc .

Cam acelasi lucru cu italia si spania doar ca bulgaria fiind mai aproape parca e ceva mai credibil ...

Care vrea inmatriculare pe bulgaria sa imi dea un pm si ca pret asa informativ costa intre 300-500 euro . Fara intrebari inutile !
__________________
TheMendacious is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 17:37   #5
v.King

Stage 3
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 86
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

si pe mine ma bate un gand sa inmatriculez pe cineva din Germania si sa nu platesc taxa de inmatriculare la noi (e vb de un Golf 3 din 94-95 deci taxa ar fi cam 2x masina, bani pe care mai degraba ii investesc in ea).. dar parca as mai astepta.. sa vad ce se mai schimba din Ian..
v.King is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 18:20   #6
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

da in momentu in care faceti procura asta cu bulgaru,mi se pare k trebuie sa faci si un contract de vanzare-cumparare(pe care nu tre sa-l arati la garda cand te opreste,k la urma te ia la intrebari,asa ii zici k e prietenu tau).Am zis kestia cu contracut de vanzare-cumparare,pt k bulgaru poate sa iti faca manevra.
ps:asa mi-a zis si mie un prieten,scz dak am gresit cu cv
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 19:14   #7
l8m8alwayz

Stage 3
 
l8m8alwayz's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 108
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

e cam aceeashi chestie ca pe vremea cand se faceau repatrierile cu cei din chishinau...cine shtie are idee despre ce vb...oricum procura prin care se precizeaza clar ca propietaru (adica bulgaru in cazu de fatza) itzi cedeaza toate drepturile asupra mashinii e suficienta
__________________
Hope God likes me !
l8m8alwayz is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 18:16   #8
TheMendacious

Stage 5
 
TheMendacious's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 490
Member of:
[VW]
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by ronnaldinho View Post
da in momentu in care faceti procura asta cu bulgaru,mi se pare k trebuie sa faci si un contract de vanzare-cumparare(pe care nu tre sa-l arati la garda cand te opreste,k la urma te ia la intrebari,asa ii zici k e prietenu tau).Am zis kestia cu contracut de vanzare-cumparare,pt k bulgaru poate sa iti faca manevra.
ps:asa mi-a zis si mie un prieten,scz dak am gresit cu cv
si procura la ce mai foloseste atunci sa te stergi la ... pai acolo scrie clar ca ai dreptul sa vinzi , sa reprezinti in fata oricarui organ , sa circuli cu masina respectiva de unde scoateti voi astea cu : am auzit eu la cineva ca etc etc etc astea's niste aberatii din folclor .
TheMendacious is offline   Reply With Quote
Old 14-08-07, 06:51   #9
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by TheMendacious View Post
si procura la ce mai foloseste atunci sa te stergi la ... pai acolo scrie clar ca ai dreptul sa vinzi , sa reprezinti in fata oricarui organ , sa circuli cu masina respectiva de unde scoateti voi astea cu : am auzit eu la cineva ca etc etc etc astea's niste aberatii din folclor .
da
si in procura mai scrie TOT CLAR ca propietar e bulgarul.
si ala isi poate lua masina inapoi cand vrea.
procura iti da drept de folosinta totala si chiar si vanzare intradevar dar nu il despropieteaza pe posesor.
daca vrei iti nlas si un nr de tel de la un prieten care fluiera si acu dupa masina
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 21:14   #10
daniood

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Inmatriculez pe firma,in Bulgaria, orice tip de autoturism !
pot fi gasit la nr. de tel.0726178954,0720059214,sau email:daniood@gmail.com
daniood is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 16:42   #11
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

procura se face pe un termen...eu am avut masina din moldova... am avut'o pe 3 ani procura....si din momentul semnarii procurii de ambele parti , proprietarul renunta la drepturi asupra masinii , bineteles pe perioada procurii .
__________________
Khristy is offline   Reply With Quote
Old 25-12-07, 18:30   #12
rmg256

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 101
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

@daniood: te rog vino cu mai multe detalii: cat costa treaba pe 1 an de zile, cat dureaza inmatriculatul si orice alte detalii care vor ajuta pe oameni sa inteleaga ce business faci si te ajuta si pe tine sa castigi incredere si clienti. Bafta!
__________________
Opel Astra Coupe Turbo 2001
BMW 525 TDS touring
Suzuki GSXR 750 2001
rmg256 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 17:11   #13
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by Khristy View Post
procura se face pe un termen...eu am avut masina din moldova... am avut'o pe 3 ani procura....si din momentul semnarii procurii de ambele parti , proprietarul renunta la drepturi asupra masinii , bineteles pe perioada procurii .
procura se face pe perioada cu care te intelegi u cu bulgaru....eu mi-am facut-o pe viata!

Quote:
Originally Posted by rmg256 View Post
@daniood: te rog vino cu mai multe detalii: cat costa treaba pe 1 an de zile, cat dureaza inmatriculatul si orice alte detalii care vor ajuta pe oameni sa inteleaga ce business faci si te ajuta si pe tine sa castigi incredere si clienti. Bafta!
totul depinde de persoana la care te duci sa faci treaba asta....poate sa te coste 100-200-300-500 euro,eu am dat 300 euro,in banii astia am primit asigurarea,itp,talon,contract vanzare-cumparare[cam tot ce e necesar pt a circula cu masina].....si am venit dupa vreo 3 zile sa imi iau masina
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 15:44   #14
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

ronaldinho vorbesti niste ineptii mai mari ca tine cred
bulgarul cere 300 sau 100?
daca vrei sa-ti inscrii o masina in bulgaria contacteaza-ma si voi ceilalti care ati vrea sa va inmatriculati autoturismele acolo , ca va tot dati cu parerea atat de prost si sovaiti in asa hal de mi se zbarleste parul in cap
si o intrebare suplimentara pentru ronaldinho: atotstiutorule cam ce masini poti tu sa inscrii si la ce bani?
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 15:45   #15
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

si inmatricularea se face in aceeasi zi
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -