Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-09, 12:27   #1
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

INMATRICULEZ masini BULGARIA

inmatricularile se fac pe orasul RUSSE vis a vis GIURGIU

orice marca de masina , indiferent de an , sau provenienta cu OBLIGATIA ca masina sa nu depaseasca 120 Kw (estimativ cam 160 cp)

inmatricularea consta in:

- transport pe rampa GIURGIU-BG Russe + RETUR
(rampa auto + taxa de pod dus-intors)
- taxa verde bulgaria
- numere masina
- actele masinii
- procura (imputernicire TOTALA cu drept de orice)
- TRADUCERE
- Impozit + Verificare ITP + Asigurare civila VALABILE 1 AN achitate !

pret 700 euro !


Documentele necesare inmatricularii unui autovehicul in Bulgaria sunt:

-carte de identitate a autoturismului,

-talonul masinii,

-in cazul in care masina are numere provizorii romanesti, ultima autorizatie de circulatie + numerele

-toate contractele de vanzare cumparare (facturi,procuri) de la ultimul proprietar din talon pana la actualul proprietar,

-daca masina nu a fost radiata, numerele (cele stipulate in talon).

telefon 0763 725 962

mess noi2_d

(in imaginile atasate se vad CLAR actele de BG finale )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	asigurare bg.jpg
Views:	77
Size:	357.7 KB
ID:	1103543   Click image for larger version

Name:	carte masina.jpg
Views:	80
Size:	1.27 MB
ID:	1103544   Click image for larger version

Name:	itp bg.jpg
Views:	69
Size:	365.2 KB
ID:	1103545  

Click image for larger version

Name:	talon bg.jpg
Views:	93
Size:	288.5 KB
ID:	1103546  
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 12:38   #2
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Proprietarul poate radia masina? ADEVARAT!

Teoretic o persoana fizica va paote radia masina , DAR noi inmatriculam masinile pe firma PERSOANA JURIDICA care si asta e ideea firmei de a ava un numar de clienti !

-nu apelati la TEPARI ! EXEMPLU:

AM INAMTRICULAT MASINA CU 400 EURO ? 100% corect dar a doua zi o sa ai SURPRIZA sa ai masina RADIATA ? asa procedeaza TEPARII :d

SIMPLU incaseaza POLITA de pe asigurarea masinii dumneavoastra

intrebari , raspunsuri , DETALII va astept pe FORUM !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 12:45   #3
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

ASIGURAM INTRETINEREA MASINII AN DE AN

recuperari TALOANE masinilor inmatriculate pe RUSSE numai si exclusiv pentru clientii din portofoliul nostru !

asigurari , itp si PLATA IMPOZITULUI ANUAL !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 13:20   #4
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Scuza-ma ca ma bag,nu iti fac competitie,dar sa inscrii masina pe firma e cam dubios din cate stiu euIntereseaza-te cam ce se poate intampla inainte
Numa` bine
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 13:24   #5
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Scuza-ma ca ma bag,nu iti fac competitie,dar sa inscrii masina pe firma e cam dubios din cate stiu euIntereseaza-te cam ce se poate intampla inainte
Numa` bine
1 cel mai important de stiut este ca 1 MASINA PE FIRMA are drept de libera circulatie ORIUNDE SI ORICAND fara limita de zile

2 firma are aproximativ 3 ani de FUNCTIONALITATE si .....este o suma de bani la misloc care aduce un venit anual dstul de bun numai din INTRETINEREA MASINII ANUALE nu neaaparat comisionu luat la inmatriculare!

3 AI 2 variante INAMTRICULAREA PE FIRMA sau INMATRICULAREA pe propietar roman ceea ce ridica PRETUL la 1000 euro + (pe langa 10 de acte care trebuiesc depuse pentru rezidenta si care au o valoare de 5 ani dupa care trebuiesc reinoite )

FIECARE procedeaza cum CREDE CA E MAI bine !

nu este concurenta !

simplu CINE VREA INMATRICULARE ESTE LIBER : 450 euro SAU 700 euro !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 13:28   #6
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

INMATRICULAM o varietate de auto din statele UE

franta , germania , italia , belgia , cehia , ANGLIA volane dreapta

ungaria CHIAR si Romania cu numere rosii indiferent din ce stat a fost adusa !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 16:26   #7
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
1 cel mai important de stiut este ca 1 MASINA PE FIRMA are drept de libera circulatie ORIUNDE SI ORICAND fara limita de zile


2 firma are aproximativ 3 ani de FUNCTIONALITATE si .....este o suma de bani la misloc care aduce un venit anual dstul de bun numai din INTRETINEREA MASINII ANUALE nu neaaparat comisionu luat la inmatriculare!

3 AI 2 variante INAMTRICULAREA PE FIRMA sau INMATRICULAREA pe propietar roman ceea ce ridica PRETUL la 1000 euro + (pe langa 10 de acte care trebuiesc depuse pentru rezidenta si care au o valoare de 5 ani dupa care trebuiesc reinoite )


FIECARE procedeaza cum CREDE CA E MAI bine !

nu este concurenta !

simplu CINE VREA INMATRICULARE ESTE LIBER : 450 euro SAU 700 euro !
Lol,la fel si o masina inmatriculata pe persoana fizica,n-are nici o treaba asta

Firma daca da faliment sau are datorii la statul bulgar,automat toate bunurile din posesia firmei vor intra in custodia statului bulgar,deci mai pe inteles masina ta fiind inscrisa pe firma va fi a statului bulgar,sa nu excludem posibilitatea sa te dea jos din ea in intersectie(in cazul de mai sus)

Pe proprietar roman nu ai cum sa inscrii masina in Bulgaria,nu stiu ce vrei sa spui exact,dar cum te duci tu cu masina in Bulgaria sa o inscrii pe numele tau,sa fii TU trecut in toate actele?!)
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 16:30   #8
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Lol,la fel si o masina inmatriculata pe persoana fizica,n-are nici o treaba asta

Firma daca da faliment sau are datorii la statul bulgar,automat toate bunurile din posesia firmei vor intra in custodia statului bulgar,deci mai pe inteles masina ta fiind inscrisa pe firma va fi a statului bulgar,sa nu excludem posibilitatea sa te dea jos din ea in intersectie(in cazul de mai sus)

Pe proprietar roman nu ai cum sa inscrii masina in Bulgaria,nu stiu ce vrei sa spui exact,dar cum te duci tu cu masina in Bulgaria sa o inscrii pe numele tau,sa fii TU trecut in toate actele?!)

O firma in Bulgaria tre sa aiba un CAPITAL minim declarat si real de 5000 leva adik 2500 euro ,
din acest capital STATUL isi ia 5 % pe an IMPOZIT
aceasta firma nu are PRODUCTIVITATE , este in acte si inregistrata la camera comertului ! nu exista faliment !
DIN numarul de masina inmatriculate BANII din impozitul produse de acestea se duc la stat + inca cei 5 % din CAPITALU firmei care oricum ala se plateste ...din intretinerea a 2 masini ESTE SIMPLU ! daca vrei sa intelegi !
FALIMENTU nu exista !
este vorba de un IMPOZIT LA STAT DE 25 euro pe an AL FIRMEI !
+ cati bani ii baga firma din impozitu MASINILOR !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 16:35   #9
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

EU cred ca u esti greu de cap sau nu vrei sa intelegi !

Firma adika noi FACEM contract de vanzare pe masina + procura notariala si APOSTILA daca stii ce e aia (dute la un notar) NU ARE CINE SA O IA

FALIMENT NU EXISTA pt ca firma are un impozit anual de 25 euro !

ADEVARAT poate sa iti ia masina MAMA si nici ia in SKIMB poate sa o radieze NUMAI PERSONA FIZICA daca nu faci pe firma si incaseaza POLITA DE ASIGURARE !


ESTE ADEVARAT , poti sa fii propietar roman in acte prin rezidenta ! PRIN luarea in spatiu intrun domiciliu dintro oarecare casa din RUSE poti inmatricula masina pe numele tau DAR avizu de flotanat pe Buletin este valabil numai 5 ani !
ADIK dupa 5 ani tre sa skimbi flotantul sa il reinoiesti dar asta implica alte costuri care poate sa sara de 1000 euro !

inca 1 data iti zic MAI INTERESEAZATE !

cum am zis nu fac concurenta AM UN PRET CRED CA CEL MAI MARE DE PE 4TUNING ...dar lumea poate sa aleaga 400-450 euro SAU 700 euro cat cer eu ! EVENTUAL PENTRU NONCONFORMISTI 1000 euro+ daca mai apare ceva si numele tau in acte !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 01-10-09, 15:19   #10
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

VALABIL !!! .....700 euro FARA PROBLEME nu mai puneti botul al 400 euro , 450 sau ceva de genu !!! TEAPA PE FATA !!! sunt unele persoane pe aici care inmatriculeaza la banii astia si HABAR nu aveau ca mai au unele taxe de paltit pentru masian !

UP !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 10:44   #11
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

VALABIL , recuperez taloane RIDICATE pe RUSSE ,

inmatriculari FARA PROBLEME nu tepe de 400-500 euro !

.......suntem persoane cu functii angajate in minister , nu facem INFRACTIUNI totul pe firma cu CAPITAL MINIM ANUAL !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 11:11   #12
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Frate,iti spun prieteneste,nu este frumos ce faci,nu asa elimini concurenta "fara tepe de 400-500e" .. tu in primul rand ai 20 de ani,nu ai ce functie sa detii in parlament sau unde mai bati campii acolo!
Fii destept si agata clientii altfel
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 11:14   #13
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Frate,iti spun prieteneste,nu este frumos ce faci,nu asa elimini concurenta "fara tepe de 400-500e" .. tu in primul rand ai 20 de ani,nu ai ce functie sa detii in parlament sau unde mai bati campii acolo!
Fii destept si agata clientii altfel
........nu inteleg la voi de ce va atacati ? am cel mai mare pret .....care este problema nu o vad ?
daca esti BUGETAR nu inseamna ca esti in PARLAMENT , daca am 20 de ani , nu inseamna ca fratele meu mai mare are si el tot 20 de ani
nu inseamna ca si unkiu are 20 ani !

te intereseaza ceva ?

zimi si iti raspund pe loc ?
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 13:43   #14
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
........nu inteleg la voi de ce va atacati ? am cel mai mare pret .....care este problema nu o vad ?
daca esti BUGETAR nu inseamna ca esti in PARLAMENT , daca am 20 de ani , nu inseamna ca fratele meu mai mare are si el tot 20 de ani
nu inseamna ca si unkiu are 20 ani !

te intereseaza ceva ?

zimi si iti raspund pe loc ?
Nu ma atac deloc,eu nu fac un adevarat business din asta,doar ocazional si nu ma stofoc prea tare!Zi-mi atunci cum se face ca actele care le-ai postat mai sus sunt postate si pe site-ul altei "firme" care inscrie masini pe Bulgaria?
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 17:07   #15
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI BULGARIA 100 % fara probleme !

VALABIL , inmatriculari fara probleme , asiguram ANUAL intretinerea masinii (asigurare itp impozit) RECUPERAM TALOANE ridicate din Bucuresti sau TARA numai pe ORASUL Russe numerele care incep cu P (r de la russe in BULGARA)
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -