Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-03-07, 23:55   #4501
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Drifteru' View Post
domnule profesor..mie ...mi a zis tata..ca la liniute...se ambaleaza motoru mult,inainte de plecare...nu ptr impresii...ci ca se se consume benzina si sa fie masina mai usoara...da..in cazul in care il ai full de 70 d litri..tre sa te pregatesti cu vreo ora inainte...
Mai bine dai la prieteni tai 50 l ... si 5 ii consumi tu ... o fc din prietenei ...
riv_gms is offline  
Old 15-03-07, 00:21   #4502
Drifteru'

Stage 1
 
Drifteru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Diverse discutii

lasa...ca imi bag 5litri de alcool pur....50 de cai garantat...e..poate la dacia mea..merge si spirt medicinal..ca tot alcool e....-50 de cai garantat....mai raman cu 5-7 acolo...sa fac cald in masina...
Drifteru' is offline  
Old 15-03-07, 00:24   #4503
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

mai bn pui soba de teracota pe banketa din spate.......cu carbuni mere la suflet......am mers odata cu o Dacie cu diluant in ea....se numea Dacia Aurolac by Gara de Sud...
platon911 is offline  
Old 15-03-07, 00:33   #4504
Drifteru'

Stage 1
 
Drifteru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Diverse discutii

hahaha....nu lesinai lumea pe unde treceai?? ii faceai sa te vada lamborghini...se strangeau aurolacii daia BRONZ-ati la evacuare...sa traga din motor... ...sa se faca hy...
Drifteru' is offline  
Old 15-03-07, 00:36   #4505
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

ce imi zice mie unu....k domne io am pus pacura in Dacie si mergea domne' da' scotea un fummmmmmmmmmmmmmmmm........ntz ntz ntz.......dak si Dacia mai merge pe pacura inseamna k Trabantu o ia direct pe vasilina cu grund........
platon911 is offline  
Old 15-03-07, 00:46   #4506
Drifteru'

Stage 1
 
Drifteru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Diverse discutii

ba....daca arde...face detonare...si cu tuica draq.....ii auzi maine pe tzarani...am pus yo domle' vin fiert in rezervor...si mergea....luam 40 la vale....cu talpa....ajung astia sa bage lichid...de spalat vase...in frane... si cand la apasa in podea....DEZGHEATA..... ii fac ancora cu o caramida....
Drifteru' is offline  
Old 15-03-07, 00:55   #4507
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

poi asa fac io cand n-am frane arunc ancora......si ma duc la babord sa admir oceanu de asfalt...pardon gropi.....ptiuuuu......cratere......
platon911 is offline  
Old 15-03-07, 01:00   #4508
Drifteru'

Stage 1
 
Drifteru''s Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Diverse discutii

yo..ma duc la pupa...si caut evacuarea prin marea neagra...de noroi...plus ca tre sa iau si bucatile mari de fier/rugina sa le sudez la loc a 100 oara...ca la mine la cuca macaii nu a ajuns BORLA....poate..-TEAVA- ....
Drifteru' is offline  
Old 15-03-07, 07:48   #4509
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
poi Burnoutu se intampla atunci knd ai kef sa dai in masina...adik mai pe larg....esti cu tovarasii si vrei sa faci o "frigaruie".......tragi frana de mana din mers k sa prinda bine ,(asa spunea mentoru meu Bobby),ii dai nijte spritane serioase k sa stie motoru k urmeaza sa il forjezi dai nijte turatie mijto si salti cu brutalitate ambreiaju si incepe fumigena......incet incet urmaresti evolutia temperaturii motorului a turatiei si in final dai drumu la frana ....cauciucurile sunt rascoapte......ai facut fum de i-ai intoxikt pe toti si pe tine,iar in masina o sa-ti puta vreo 2-3 zile filtru de polen........e bn domn profesor?
Hai ca ai trecut la materia asta, insa ai uitat sa precizezi ca inainte de Burnout se inkide aeroterma (ca sa nu aspire fumul in mashina )
D-abia ashtept 4Tuning Day.
Mi-e dor de Burnout. (sa vedem cu se prezinta VR6-le la capitolul asta).
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 15-03-07, 09:40   #4510
RaulNFS

Stage 4
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 265
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Diverse discutii

saltare lumee, cum mai merge treaba?

aveti idee cat costa sa inmatriculezi o masina (noua) dar sa iti pui numar preferential??
RaulNFS is offline  
Old 15-03-07, 09:48   #4511
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Pai numarul preferential e vreo 50 RON.
Inamtricularea in sine cu toate actele si shmekeriile nu stiu cat costa. Dar numerele erau 50 RON preferential in iulie cand am inmatriculat eu masina si nu cred ca s-au scumpit foarte mult.
DONU' is offline  
Old 15-03-07, 09:54   #4512
RaulNFS

Stage 4
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 265
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Diverse discutii

am inteles. ms mult
RaulNFS is offline  
Old 15-03-07, 11:23   #4513
blondu'DOG

Stage 3
 
blondu'DOG's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 76
Default Re: Diverse discutii

a fost Sucitu' la inaltime rau aseara. respect pentru el si pentru " godinu' " ala cu care s-a schinuit atat si care fuge acum de rupe. sincer n-am crezut ca o sa curenteze cele 2 bimere.si ce zambet avea al dracu' sucit dupa .imi pare rau de masinutza lu' Tre....e frumoasa rau dar nu fuge deloc...Skma stie cel mai bine.alte pareri??????
SA AVETI PARTE DE FLEGME CARE RID DE TBC SI DE CIORBE CARE RID LA LAUTARI PE MASA!!!!
blondu'DOG is offline  
Old 15-03-07, 11:24   #4514
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by RaulNFS View Post
saltare lumee, cum mai merge treaba?

aveti idee cat costa sa inmatriculezi o masina (noua) dar sa iti pui numar preferential??
masina a mai avut numere pe ea ? este cumva prima inmatriculare ....ce am inteles costa ceva ... dak este prima inmatriculare . dak este la a2 a 3. ..nu conteaza a cata te costa decat nr preferential , si taxele kre le platesti normal in jur de 1.500.000 toate.. cu nr cu tot
__________________
Ti se pare mare consumul tau ? Calculeazal---->
riv_gms is offline  
Old 15-03-07, 11:42   #4515
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by blondu'DOG View Post
a fost Sucitu' la inaltime rau aseara. respect pentru el si pentru " godinu' " ala cu care s-a schinuit atat si care fuge acum de rupe. sincer n-am crezut ca o sa curenteze cele 2 bimere.si ce zambet avea al dracu' sucit dupa .imi pare rau de masinutza lu' Tre....e frumoasa rau dar nu fuge deloc...Skma stie cel mai bine.alte pareri??????
SA AVETI PARTE DE FLEGME CARE RID DE TBC SI DE CIORBE CARE RID LA LAUTARI PE MASA!!!!
Am auzit ca a fost ceva iures aseara cu Sucitu'.
Eu m-am dus la culcare ca azi..., munca nene...

Masina lui Tre trage, si inca bine..., eu cred ca problema e senzorul dintre volan si scaun. fara suparare Tre, dar dai in ea cu mila.
Lasa-ma sa fac eu odata treaba asta cu Skama sa vedem...

Si asta mica a mea a facut ceva spectacol aseara.
Sunt bucuros ca motorul e inca bun, fiindca trage destul de bine, si inca n-am terminat lucrul la ea. Sa vedem si mai tarziu cum o sa evolueze situatia.
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -