Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 00:59   #8746
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post

Ati inebunit draq...
BAS-ule... Opel-ul cu care am castigat eu cupa la Buzau (singura cursa la care grupele au fost cat de cat corecte) tragea mai grav decat SFi-ul matale si sa stii ca de cateva ori mi-a sarit si mie casetofonul din shine... dar asta din cauza ca nu era prins bine...
Si sa-ti mai zic ceva. Cand o sa-ti iei o masina mai shmekera ca cea pe care o ai, o sa zici ca aia e mai buna si aia e mai shmeklera si o sa te bati cu pumnul in piept.
N-am ajuns sa ma iau la bataie cu tovarasii cu care stau in fiecare seara pentru un morman de table. E pur mishto si atat.
Dupa ce o sa-mi schimb masina cu un Audi, BMW, Subaru, Skyline sau altceva, o sa zic ca aia bate tot, rupe VR6-le si restul pe care le-o bate. Asa e normal sa faci.
Doar nu crezi ca daca am castigat o amarata de diploma cu Opelul, am poza cu ea acasa si ma inchin la ea. Am dat-o pe ceva mai bun.
Una peste alta s-a lasat frigul; toata saptamana am ars-o-n pacanele.
De vreo zapada pe la munte ati auzit ceva? Ca ar trebui sa trecem la capitolul coniac, vodka, banner, shufa, cel putin doua anvelope de iarna si frane de mana bune. (cam asta tre sa avem la noi daca ne opreste politia si ne intreaba daca avem ustensile in caz de zapada )
Opel-ul cu care am castigat eu cupa la Buzau (singura cursa la care grupele au fost cat de cat corecte) tragea mai grav decat SFi-ul matale si sa stii ca de cateva ori mi-a sarit si mie casetofonul din shine... dar asta din cauza ca nu era prins bine...
deci sa inteleg ca cu masina aia dadeai vr6????mai taci ma!un cacat de 20ne!fara sup skm!
ascona78 is offline  
Old 15-11-08, 01:01   #8747
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Eu sunt mandru de C20NE-ul meu nu pentru performante ci pentru fiabilitate asa ca nu o sa ma atac!
Skma is offline  
Old 15-11-08, 01:09   #8748
kok-206

Stage 2
 
kok-206's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 52
Default Re: Diverse discutii

salutare...dupa un an...va las sa va tabaciti degetele pe tastatura...ca oricum sunt toate niste reactii de moment, peste cateva luni uitati tot...sunt curios sa vad ce mai scrieti...hai
__________________
Pavlos E.
kok-206 is offline  
Old 15-11-08, 01:12   #8749
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

da kokule da mai ne distram si noi....)
jakal is offline  
Old 15-11-08, 01:15   #8750
kok-206

Stage 2
 
kok-206's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 52
Default Re: Diverse discutii

skoda ...pachet de drumuri grele, trece bariera cu 80 la ora...si altora le sare ficatul in gat cu a 1a
kok-206 is offline  
Old 15-11-08, 01:17   #8751
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

mda, tng eu zic sa faci o propunere adminilor sa stearga sectiunea ploiesti ca ne facem naibilor de ras. toata lumea da verdicte, cunoaste, face, drege, ameninta sau chiar injura.

las' ca poate intra vreuna gen nerom3 si va lamureste exact cum sta treaba cu soferia asta.

se pare ca atmosfera generala, la nivel de comunitate (forum/strada), nu prea mai are multe in comun cu ceea ce ar trebui sa fie intr-o grupare de pasionati auto, totul rezumandu-se la un singur lucru: care o are mai mare, in rest... dar am zis mai sus deja.

personal ma voi rezuma la intalnirile restranse cu ceilalti pasionati si, binenteles, la evenimente sau cu clubul (daca se mai tin).
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline  
Old 15-11-08, 01:18   #8752
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

avantaj koku cand ne alearga garda................
jakal is offline  
Old 15-11-08, 01:39   #8753
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by ascona78 View Post
ba fratilor!!!!eu si cu fane ce sa mai zicem????
limbajul folosit e al nostru si nu ne e rusine cu el.....astia cu calc in fatza sa taca si in cel mai rau caz sa aiba grija sa nu se sara calu`!!!ceea ce nu s-a facut pina acum.adik nu s-a sarit calu`!
dc nu se incing spiritele dispare competitia si unde mai e farmecul curselor...ca pina la urma astea ne leaga pe toti aici.
si pina la urma ...cind organizam eu cu fane si cu bobi(MOM) curse in ploiesti voi jucati counter si nfs!!!!
desi sunt propietar de opel sa nu uit ce ravagii facea ph 04 MMM un urs adevarat!(acu 6-7 ani).......nu ne bateam in piept cu midnight race sau nsl inferno ...etc
deci ,revenind la ce se discuta,e frumos....e distractiv ...ca de dc nu se intarata lumea iar se ajunge la alergari unii cu aceiasi etc
in felul asta se ajunge ca sa vrea fiecare sa-si mai faca ceva pe la masina sa iasa in fatza.asa ca lasa-ti discutiile sa continue ca sa existe si motiv de "etape" :P

Korect, ai perfecta dreptate(.....ce vremuri bune)

Sper ca la inceputul anului viitor sa reinvie `ursu ala care facea ravagii` evident ca la nivelul actual dar cu acelashi `japcar` de sofer.
bobiMOM is offline  
Old 15-11-08, 01:49   #8754
humvee_mmw

Stage 3
 
humvee_mmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 128
Default Re: Diverse discutii

tre deja ai inceput sa dai sfaturi si sa sti ca ai o idee foarte buna sa ramai intr-un grup mai restrans tng-ule cine nu tine la caterinca afara si basitilor nu mai dati atitea sfaturi ca dau drumu la **** dupa voi aici doar glumim daca nu terminati va promit ca reducem gasca ne mai limitam si va arat ca daca vreau sa ma unflu o fac cu toti basiti
mai suntem o comunitate sau ce **** mea
__________________
ce mi-e geam ce mi-e fereastra!
humvee_mmw is offline  
Old 15-11-08, 01:52   #8755
humvee_mmw

Stage 3
 
humvee_mmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 128
Default Re: Diverse discutii

tre si adul si pe nerom3 asta al tau sa ai aratam cum sade teaba cu soferia si cu "carnea de porc"
humvee_mmw is offline  
Old 15-11-08, 01:55   #8756
Razvan CJC

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3
Default Re: Diverse discutii

salutare salutare...mi-a placut de MOMu in seara asta,s-a dus elegant...l-ai cam rusinat pe baicoianu cu a6-le..
Razvan CJC is offline  
Old 15-11-08, 02:01   #8757
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Razvan CJC View Post
salutare salutare...mi-a placut de MOMu in seara asta,s-a dus elegant...l-ai cam rusinat pe baicoianu cu a6-le..
Cu fricutza asa la inceput cand mi-a zis ca are 300 cai...si i-am vazut numarul si tobele dupa ce am plecat....am biciuit caii (unii din ei abia trezitzi din somn) si l-am dovedit.

Puteam sa ma fac de ras acasa? Nu-i asa Jakal?:P
bobiMOM is offline  
Old 15-11-08, 02:05   #8758
Razvan CJC

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3
Default Re: Diverse discutii

nu avea 300cai ala nici in ruptu capului...pe la 250asa...singurul lui avantaj in fata MOMului era quattro ala la plecare..da in rest slabutz..inca odata MOMu si a dovedit suprematia!!!....astept o plimbarare de la MOMu sa simt si eu putin cum imi rupe ceafa...
Razvan CJC is offline  
Old 15-11-08, 02:13   #8759
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

mmw, nu-i stres, nu te mai deranjez.
tre is offline  
Old 15-11-08, 02:17   #8760
humvee_mmw

Stage 3
 
humvee_mmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 128
Default Re: Diverse discutii

in numele comunitati "iti foarte multumim"
humvee_mmw is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -