Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-12-07, 15:30   #6691
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Am si eu o intrebare,k sa "prind" insonorizantul pt masina imi trebuie pistol cu aer cald??
PH86MIN is offline  
Old 13-12-07, 15:44   #6692
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

ea conduce f f bine si ar cam trebui sa iti fie frica !!
bogdan_wrc is offline  
Old 13-12-07, 18:32   #6693
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Diverse discutii

Nu iese nimeni la sporturile de iarna cu motor ?
MeHiGH is offline  
Old 13-12-07, 18:37   #6694
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

iesi si tu ? )
ies baietii sigur, ii cunosc
shantzu is offline  
Old 13-12-07, 18:55   #6695
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

in 30 min ies....a venit sezonul in care masina mea se simte in apele ei=))))))))))
jakal is offline  
Old 13-12-07, 19:36   #6696
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Diverse discutii

cumpar motor M21 si ce mai ramine din caroserie...
brownshark is offline  
Old 13-12-07, 20:00   #6697
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Diverse discutii

jakal iesi la plimbare cu sania
alex2see is offline  
Old 13-12-07, 21:19   #6698
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

am fost. f frumos. cine era cu Tico?
bogdan_wrc is offline  
Old 13-12-07, 22:16   #6699
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

un tico bleumarin cu folie ? cobra
chiar a fost tare in seara asta , corsa drifting , galerii de evacuare rosii , si ceva mai mult fum
asteptam cu bucurie urmatoarea zapada
shantzu is offline  
Old 13-12-07, 22:16   #6700
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
ea conduce f f bine si ar cam trebui sa iti fie frica !!
dar de ce sa-mi fie frica tu?!

tico albastru era cobra.
tre is offline  
Old 13-12-07, 22:34   #6701
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Ce facem maine seara ?
Sa vb cu careva care are camera video, sa ne tragem pe sticla la niste patinaje?
tng is offline  
Old 14-12-07, 01:47   #6702
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

am fost si eu in seara asta ...pe la 12 noaptea ..cam asa...cu doi rechini si un saxo......frumos mi-a placut
cmdbass is offline  
Old 14-12-07, 06:40   #6703
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

cobra....aha..ok...
bogdan_wrc is offline  
Old 14-12-07, 10:31   #6704
panaitescud

Stage 5
 
panaitescud's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,158
Member of:
[FORD]
Default Re: Diverse discutii

s-a vazut asa ceva prin ploiesti ??.Vand Ford Thunderbird,an1965,fara motor si cutie de viteze,necesita reparatie caroserie,pret 800euro.,mai multe informatii la tel.0722134633 [ed. 1648; 6 apar.]
panaitescud is offline  
Old 14-12-07, 11:46   #6705
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Vineri fiind plictisit si cam singur prin palatul meu din Primaverii si ziua de scoala … am decis sa dau un party sambata noapte, evident aveam de gand sa invit cei mai baieti de baieti din bucuresti, dar si cele mai fete … printre care si Alina, colega mea din banca a 3-a.

Mi-am sunat rapid managerul sa se ocupe de petrecere si sa aibe grija sa-mi creeze un anturaj propice. Dupa 2 ore m-a sunat si mi-a spus ca toti cei pe care i-a sunat au confirmat fara ezitare si ca mai aduc si cunoscuti cu anturaj de calitate. Fiind multumit de raspuns si fiind obosit si fiind si destul de tarziu, vreo 1:00, mi-am sunat soferul, care bineinteles ca dormea ca nesimtitul, sa ma duca pana la discoteca .. in 15 minute a sosit si am plecat la discoteca … acolo deja se stie ce s-a intamplat .. am dansat pana pe la 5, toate gagicile cautau anturaj cu mine si eu incercam sa pastrez doar 2-3 in preajma, care mi se pareau mai bune … la 5:00 am plecat cu 2 tipe de 18 si respectiv 19 ani acasa … nu stiam pe care sa o aleg … ajuns inapoi la palat la 5:30, si inca destul de confuz, le-am intrebat daca le convine o partida in 3 …evident ca au acceptat … insa m-au prins pe picior gresit, ramasesem fara prezervativele mele favorite Durex XXXL … cum situatia era critica, am dat un telefon la directorul Durex Romania, care a fost foarte incantat sa-mi auda vocea la ora aceea tarzie in noapte … mi-a promis ca in 15 minute trimite un elicopter sa imi aduca 10 baxuri din prezervativele mele favorite, si chiar si-a cerut scuze pentru ca a uitat sa-mi mai trimita weekendul trecut, deoarece stia viteza cu care le utilizez … elicopterul a ajuns in 20 de minute, pilotul mi-a spus ca a fost din cauza traficului si si-a cerut scuze, mi-a cerut apoi autograful pentru fiica lui, care e mare fana de a mea … i-am lasat si numarul de telefon, cine stie poate o fi buna gagica … am revenit la cele 2 tipe … care deja nu mai puteau de excitatie vazandu-ma … au sarit imediat pe mine cum m-au vazut pregatit … si nu m-au lasat vreo 3 ore … am incercat diverse pozitii pentru ca 69 nu merge in 3 .. am mai incercat 111, 114, 169, 619 sau chiar pozitia “H” … dadeau al naibii de bine gagicile … terminasem deja 1 bax de prezervative si ele inca nu se saturasera … pe la 10:00 dimineata erau aproape lesinate, asa ca le-am chemat un taxi sa le duca acasa … bineinteles mi-au multumit si mi-au cerut sa le mai caut cand am nevoie, dar normal ca nu le-am intrebat cum le cheama, doar sunt fete nu ? asa ca am pierdut legatura … la urma urmei gasesc si weekendu viitor alte doritoare … era ziua petrecerii … la 20:00 incepea … asa ca aveam nevoie de odihna dupa lunga noapte plina de peripetii … m-am culcat pana pe la 16:00 … la 17:00 am fost la mall sa-mi caut niste haine bengoase de party … nu prea am gasit ce-mi doream, dar asta e … erau cele mai scumpe haine pe care le-am putut gasi in mall … am revenit acasa pe la 19:00 si am asteptat … pe la 20:00 au inceput sa apara invitatii … erau niste gagici bune rau, si culmea venisera si cele 2 tipe din seara precedenta … probabil mai vroiau … pe la 21:00 deja se stransese cam toata lumea. Venise chiar si Alina care statea insa cam singura pe una din canapelele mele de piele din blana naturala … incercam sa-i tin companie … cine stie poate poate ceda, doar imi zambise cu o zi inainte nu ? Muzica a fost data rapid la volum maxim, fiind ascultate diferite combinatii armonioase de muzica, de la manea-manea-minimal pana la minimal-manea-minimal’n’manea … sigur au existat rapid si probleme … pe la 23:15 au venit vecinii de alaturi (un cuplu – una de vreo 32 de ani, si el de vreo 35) sa imi raporteze faptul ca muzica este prea tare si sa o dam mai incet, pentru ca a 2-a zi trebuie sa se duca la munca … le-am spus ca nu e vina mea ca nu si-au dotat vila cu pereti anti-fonici si le-am inchis usa peste nas … am revenit la party unde bautura era fara numar si toti se distrau copios … doar deh, eu eram organizatorul … La 23:30 au revenit vecinii din nou sa comenteze … m-am enervat cand i-am vazut, dar i-am invitat inauntru si le-am spus sa astepte 5 minute ca am ceva de rezolvat, m-am dus in camera de alaturi si am sunat la politie … evident au venit in 3 minute si au luat-o pe vecina pe timpul noptii la sectie pentru tulburarea linistii publice. Pe vecin l-am iertat, pentru ca mi se paruse ca nu mai avusese parte de o gagica buna de vreo 10 ani, asa ca i-am pus o vorba buna la cele 2 cu care o facusem in noaptea precedenta … si chiar le-am oferit o camera cu un pat mare, in aripa de Vest a palatului, ca sa se distreze … si asa am revenit la Alina … am inceput sa discutam despre diferite chestii … musculatura mea schwarzeneggeriana sau iq-ul meu nelimitat … marimea naturala a echipamentului meu din dotare sau numarul conturilor mele … se facuse vreo 1:00 si atmosfera se incinsese, dar parca lumea nu mai era asa entuziasmata … mi-a venit insa repede o idee, si am sunat la un celebru cantaret roman cu o voce exceptionala sa vina sa dea un concert live la mine in palat … dupa 30 de minute a sosit, sosise si scena pe care o comandasem de pe ebay cu 15 minute in urma, si a inceput spectacolul … in scurt timp multimea era in delir la melodiile de suflet cantate de acesta si tipau fara incetare “We love you Guta !!!”. Erau frenetici … am luat-o pe Alina deoparte sa vad daca este mai doritoare … a durat vreo 5 minute sa o conving … tot trageam de ea … dar pana la urma a acceptat … ne-am dus in aripa de Nord a palatului, unde era mai liniste, am creat putina atmosfera, punand la boxe AAAAA, in scurt timp se excitase … si am inceput sa ne intrepatrundem … la inceput a fost mai greu, dar pe parcurs a inceput sa-i placa … am tinut-o asa vreo 2 ore … se tinea bine, stiam eu ca am ochiul format cand am zis ca e buna … dadea al naibii de bine la pat tinand cont ca era pentru prima data … nu prea stia pozitiile dar le invata una cate una … la final amandoi fiind obositi, si eu deja mai consumasem 2 baxuri de prezervative, mama lor, sunt asa fragile, cred ca voi da o comanda pentru XXXXL data viitoare …, ne-am culcat pentru vreo cateva ore … dimineata am iesit in sala mare … celebrul artist roman inca concerta, iar fanii erau in delir … i-am multumit pentru concert, evident a cantat pe gratis, fiind onorat sa cante la petrecerea mea .. si lumea a plecat incet incet acasa … Alina a plecat ultima, a mai stat putin cu mine, mi-a promis ca o sa se intoarca periodic in zilele urmatoare ca sa experimentam noi scheme cu rush la x1 si diferite combo-uri …

Observand ca e destul de mizerie prin hol si ca mai multe chestii fusesera sparte sau zgariate, l-am sunat pe taicamiu si i-am cerut sa-mi cumpere un palat nou, mai spatios, pentru ca cel vechi e deja prea uzat … intr-o ora m-a sunat sa-mi dea adresa noului palat si sa-mi zica sa mai raman 15 minute, pana vine noul proprietar al acelei cocioabe in care eram, ca sa-i las cheile .. intre timp plimbandu-ma prin palat, in aripa vestica l-am gasit pe vecinu care era epuizat si dormea cu cele 2 gagici in brate … l-am trezit, si mi-a multumit pentru oferta generoasa, a zis ca nu o mai daduse de mult asa bine la pat cu cineva … ghidandu-ma dupa cele spuse si vazandu-l asa de fericit, am decis sa-i dau o mana de ajutor, asa ca am sunat la politie si le-am zis politistilor ca acuzata de tulburarea linistii publice isi inseala sotul cu altul, si ca acesta traieste frustrat fara a avea parte de sex de vreo 10 ani, dar ca aceasta il santajeaza (al 3-lea cap de acuzare) tinandu-i ostateci pe cei 2 frati ai acestuia (al 4-lea cap de acuzare) … asa ca or sa o mai tina acolo vreo saptamana pentru investigatii …

Intre timp venise noul proprietar … i-am predat cheile si acum sunt pe drum spre noul meu palat din Pipera
Bmw_E30dak is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -