Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-09-08, 18:56   #8251
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

in seara asta e mai mijto.. eu nu mai trec pe la pacanele.. ca iar incep sa dau cu pumnu`n ele!!!! si mai bine de bani aia bag benzina
DRooPY is offline  
Old 16-09-08, 20:19   #8252
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Diverse poze/filme

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Si ? fiecare cu pasiunele lui
nego la urmatoare cursa stai pe langa mine sa pot sa fac poze in caz de ceva

Cu pacanele.... mergem 15 , 5 oameni baga de cate o suta (altii pierd mai mult) si toata lumea bea suc si cafele gratis
Aaaaaaaaaaaa daca va duceti la caternica e mistho......dar am niste prieteni care intr-un timp erau dependeti....a bagat intr-o noapte 6mil)))
negoitacata is offline  
Old 17-09-08, 01:04   #8253
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Diverse discutii

sa va fie de ras pacanelele ca am pierdut 10 Ron aiurea . ziceam ca o sa mai joc dar deja nu mai imi surade ideea
Bengy_BLS is offline  
Old 17-09-08, 21:19   #8254
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

http://www.telegrafuldeprahova.ro/in...idart=9149&p=l

crivat club
riv_gms is offline  
Old 17-09-08, 22:25   #8255
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
mai in joaca mai in serios,se pare ca unii tineri vor chiar sa isi aplice autocolante cu initialel clubului
nu vreau sa ma gandesc ce o sa pateasca acea persoana care ne toarna mereu la politie (cand se va afla cine e )
shantzu is offline  
Old 17-09-08, 22:35   #8256
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
nu vreau sa ma gandesc ce o sa pateasca acea persoana care ne toarna mereu la politie (cand se va afla cine e )
avem sifonari printre noi? sa-mi bag pwla........
jakal is offline  
Old 17-09-08, 22:37   #8257
ven`u

Stage 5
 
ven`u's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,069
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
avem sifonari printre noi? sa-mi bag pwla........
pai sa-l fereasca d`zeu sa iasa la iveala
ven`u is offline  
Old 17-09-08, 22:41   #8258
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

e foarte posibil sa fi citit si de pe forum ma, cand a fost acel topic
tng is offline  
Old 17-09-08, 22:42   #8259
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Din partea fratelui DONU' de la NSL! NSL! NSL!
Pentru atarnachele care toarna la garda, garda, garda!!!
20.000 de pumni in freza! Freza! Freza!
DONU' is offline  
Old 18-09-08, 00:51   #8260
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

eu nu pot sa-i urez aici ce ii doresc ca imi iau sigur ban........
jakal is offline  
Old 18-09-08, 02:32   #8261
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
avem sifonari printre noi? sa-mi bag pwla........
adica ce ti se pare asa neobisnuit?
tre is offline  
Old 18-09-08, 05:03   #8262
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

e bine ca ii convine ideea de stickere

OARE?
cmdbass is offline  
Old 18-09-08, 09:02   #8263
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Diverse discutii

daca tot a luat o asemenea amploare hai sa vb cu cineva sa ne faca un stiker ceva ca sa aplicam cu toti pe masini
alex2see is offline  
Old 18-09-08, 09:59   #8264
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

CHEAR DORITI SA VA PUNETI POLITIA RUTIERA...IN CAP,DEJA O AVEM...
riv_gms is offline  
Old 18-09-08, 10:15   #8265
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

Singura strada din Karino brazdata de... relantisoare/Vrei sa opresti cursele? Blochezi strada.

Cartierul Karino, cel mai nou cartier rezidential din Ploiesti. Pe partea dreapta a strazii Alba Iulia se intind vilele noi aparute, iar pe partea stanga cat vezi cu ochii... camp. De-a lungul acestei strazi s-au montat relantisoare pentru reducerea vitezei de circulatie a autovehiculelor, dar si indicatoare de avertizare aferente. De asemenea, s-a hotarat montarea a doua indicatoare "Stop" la capetele strazii, cat si indicatoare pentru restrictie de viteza la 30 kilometri la ora. Desi aceste dispozitive sunt considerate cu mare risc in producerea accidentelor, au fost amplasate de-a lungul strazii pentru a impiedica desfasurarea curselor ilegale de masini ce aveau loc in zona. Relantisoarele sunt folosite la scara mare in tarile europene si de obicei sunt niste jumatati de sfera, din cauciuc, prevazute cu ochi de pisica, amplasate in apropierea trecerilor de pietoni pentru a-i determina pe soferi sa reduca viteza. Dar nu si in acest caz. Relantisoarele din cartierul Karino sunt niste fasii bombate din beton, late de 30 - 40 de centimetri turnate dintr-o parte in cealalta a strazii. Daca jumatatile de sfera se puteau ocoli, pentru acest nou tip de relantisoare nu mai sunt sanse de evitare. Locuitorii din Cartierul Karino au facut nenumarate plangeri la politie pentru a opri cursele de masini, dar in afara de cateva amenzi, politia nu a putut face mare lucru. "Copiii de bani gata cu pile si relatii se alergau noapte de noapte cu masini luxoase. Ne innebunea zgomotul si harmalaia. Am chemat politia in nenumarate randuri, dar in afara de amenzi nu le facea nimic. Iti era si frica sa mai iesi pe strada. Am auzit ca acum ar face curse pe Cameliei dar si acolo este restrictie de viteza", a declarat Andreea Chelaru, care locuieste in zona.
Matilda Constantinescu


....................................


Curse ilegale pe drumurile publice


180 de kilometri la ora. Cu atat a circulat un motociclist pe Bulevardul Independentei din Ploiesti nu la adapostul intunericului, ci chiar la lumina zilei. Fapta sa de „vitejie” a fost postata pe cel mai vizionat site dedicat filmarilor personale, www.youtube.com. Autorul filmului de 26 de secunde, timp suficient pentru a prinde viteza nebuneasca in plin centru al orasului, isi spune „Mateiuta”, clipul fiind pana acum vizualizat de peste 1500 de vizitatori on-line. Reprezentantul Politiei Rutiere Prahova, comisar Stefan Crivat, sustine ca un sofer care circula cu o asemenea viteza pe drumurile publice risca suspendarea permisului de conducere pentru o perioada de trei luni. „Pana acum nu am surprins cu aparatele noastre radar conducatori auto care sa prinda 180 km/ora prin Ploiesti pentru ca acestia ar fi ramas fara permis de conducere”, a declarat comisar de politie Stefan Crivat. In ultimul timp, Bulevardul Castanilor a devenit locul preferat de intalnire al impatimitilor vitezei din Ploiesti. Astfel, sunt organizate frecvent curse ilegale de masini, fara ca participantii sa fie deranjati de oamenii legii. Asta, desi codul rutier prevede o pedeapsa cu inchisoarea de la 3 luni la 2 ani pentru astfel de manifestari care pun in pericol viata celorlalti participanti la trafic. Potrivit statisticilor Politiei Romane, anul trecut au fost inregistrate 6.745 de accidente rutiere, majoritatea de viteza excesiva a soferilor. Aceste evenimente s-au soldat cu 2.460 de morti si 5406 raniti, politistii sanctionand 20.309 de infractiuni prevazute de legislatia rutiera.
Vladz is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -