Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-10-07, 22:18   #6196
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Diverse discutii

vibe..... SPL=sound pressure level..... ....
Khalis is offline  
Old 23-10-07, 22:18   #6197
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Sound Presure Level adik pe partea de bass (si nu fideliate neaparat )
PH86MIN is offline  
Old 23-10-07, 22:22   #6198
feryboy
Renault Driver

Stage 5
 
feryboy's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,043
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse discutii

El nu stie decat DIMSPORT Pimped...nu se pricepe la restu
feryboy is offline  
Old 23-10-07, 22:59   #6199
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Am ramas fara corsa .... se duce inapoi la maicasa

Asa ca daca e careva dragutz sa ma ia si pe mine in week end la intalnire .

Multumesc
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C

Last edited by tng; 23-10-07 at 23:14.
tng is offline  
Old 23-10-07, 23:11   #6200
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Diverse discutii

Daca vrei , te iau io pe jos , te las acolo si pe urma ma chemi cand termini Sa bagi bere ... pardon , benzina
MeHiGH is offline  
Old 24-10-07, 00:35   #6201
Vibe
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Vibe's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Diverse discutii

nu le stiu chiar pe toate
Vibe is offline  
Old 24-10-07, 00:57   #6202
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by andrei_hrz View Post
1.
Tree sa sti k si eu am avut neoane sub masina.si o sa le pun inapoi dupa ce termin si de facut cat de cat aspectu si motoru.
2.
numai va luati de ei(cei noi) toti am plecat de jos, dak imi aduc aminte bine Tree chiar tu ai zis k prima masina a ta a fost un tico, si Bogdan_WRC nu te supara sunt masinsii care rup chilotii la multi si eu ma refer la nova(
maaama da' oparit esti, nici macar nu ma refeream la tine cu neoanele ci la... "acvarii" daca ma-ntelegi. chiar eu ti-am zis ca-s montate corect si se vad fain tare... ptii!

am avut si dacie si uolsit dar n-aveam dungi din astea reising pe nici una (ba parca pe tico aveam pleoape, stopuri negre, ornament la esapament, cadrane albe si pedale sport de tot dar aveam si custom CAI si reglaj de reising la carburator... lua si 9% in oras da' si prindea Warp 9 ... ah ce vremuri... toata ziua ma jucam pe la ea, voiam sa-mi fac capota neagra dar am decis ca nu-i fain ca urmare i-am vopsit tot ce era plastic negru in culoarea masinii... apropo era tico sx adica d-ala full opshan, a si mai aveam un abtibild micut si discret cu getaway in stockholm) in combinatie cu gepeleu, tedeiu, deteiu sau mai stiu eu ce.

e offtopic?

edit (ca sa ii raspund lu bogdan la ce-a zis pe "cum imi pot tuna nova"):
stii ce-am mai facut? geometrii ma, multe geometrii!
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"

Last edited by tre; 24-10-07 at 01:01.
tre is offline  
Old 24-10-07, 01:30   #6203
andrei_hrz

Stage 4
 
andrei_hrz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 288
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

Tree nu m-am luat de tine in special m-am legat de toti care care fac misto de cei noi care vor sa intre si ei intr-o comunitate dar ce primesc k bonus la intrare mistouri sau gasesc un razboi intre intre tipuri de masinii, si m-am aprins k aici totul e la misto, de exemplu dak intreb de punte spate cu discuri pt modelu meu ce se potriveste toti o sa imi zica k nu fac fata franele la cei multi caluti de sub capota k pun degeaba asa ceva dar nu se gandesc k in viitor poate vreau sa ii schimb si motoru si k sa raman intr-un regim de siguranta trebuie sa ii pun discuri pe spate, k tamburii nu fac fata, in loc sa lase pe cei care stiu sa se exprime ei umple topicu cu mistouri. asa k daia am sarit in sus k oparit.
andrei_hrz is offline  
Old 24-10-07, 02:05   #6204
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Diverse discutii

am inteles asta dar nu ti se pare corect ca daca vrei sa intri intr-o comunitate din asta de reisari sa ai macar un minim de cultura auto, ce sa mai vorbim de bun-gust sau alte treburi din astea sfinte? pe urma te miri de ce asociaza toata lumea "tunningul" cu autocolantul si ledurile albastre.

sunt infinite modalitati de-a face o masina "a ta", nu trebuie sa ai "sute de cai putere" sau dvduri in prezoanele de la roti, e suficient sa dai dovada practic ca te preocupi atat cat iti permit timpul si bugetul de masina (mai bine zis de pasiunea ta) si macar urme de inspiratie sa ai, nu sa ceri sfaturi despre ce sa "tunezi" la masina, orice numa sa "tunezi" ceva.

uite eu de exemplu vreau (voiam, ca acum nu mai e cazul) un kit turbo cu absolut tot ce trebuie (admisie, evacuare, ecu, etc.) si nu costa decat ~3000 eur cu tot cu transport. e un pret foarte bun, tinand cont ca e special proiectat pt. a mea masina si nici pe vapor nu e facut, insa eu nu am posibilitatea sa dau toti banii astia o data. eu ce sa fac intr-o situatie din asta, sa m-apuc sa iau toba d-aia care paraie sau sa pun tot felul de jucarele "tunning" sub capota ca sa para sport sau mai bine o las naibii asa?
tre is offline  
Old 24-10-07, 02:21   #6205
Vibe
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Vibe's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Diverse discutii

eu zic ca mai avem de asteptat pana o sa dispara fenomenul de ``tiuning``. si fenomenul de generalizare a ideilor proaste aduse de un anumit individ care are o anumita marca de masina mai mult sau mai putin cunoscuta , mai mult sau mai putin puternica. Daca individul si-a facut masina intr-un mod cat mai ``naspa`` asta nu inseamna ca marca respectiva de masina nu se poate modifica in asa fel incat sa placa din toate punctele de vedere sau macar din unele dintre ele.... Cu respect si numai bine...
__________________
In the Shadows.
Vibe is offline  
Old 24-10-07, 08:04   #6206
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Cool Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
tu macar ai habar de cine vorbesti ?
in primu rand daca sunt moderator nu conduc comunitatea si pentru cultura ta generala am carnet si masina mai frumoasa decat a ta ....
si care ar fii problema daca cel care conduce comunitatea nu are carnet si nici masina ?
daca veneai pe la curse si pe la intalniri mai demult aflai si tu cine ii anunta pe baieti de evenimetele din alte orashe

bai ........ ce ppm ai tu am sa incerc sa pun mana de la mana cu baieti si sa iti luam o masina teleghidata

lasand la o parte gluma ai facut acolo un thred in care susti ca se fac foarte multe of topic uri si ca vezi doamne ar trebui sa ne fie rusine si asa mai departe
in mare parte sunt deacord cu tine

dar daca vrei ca macar sa se reduca cu of topicu trebuie sa te opresti din aberatiile care le indrugi pe pagini intregi provocand pe fiecare la discutii
trebuie sa dai exemplu plus ca daca ai zis ca dai ban sau eu stiu ce vrei tu sa dai....... pai dal nu mai sta pe ganduri la cea mai mica abatare dai sanctionare

plus ca legea e pentru toti nu doar pentru mine sau mai stiu eu cine care iti da injectie daca vii cu argumete solide din care reiese ca sunt imbecil si din cauza mea sa inceput scandalu jos palaria merit ban alminteri daca tu esti imbecil (am dat un exemplu) indiferent ca esti modelator legea trebuie sa se aplice si pentru x y z
__________________
SE VINDE UNA BUCATA MASINA BUNA
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1241692360
alex2see is offline  
Old 24-10-07, 08:15   #6207
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Diverse discutii

hai sa iti mai spun ceva ca tot observ ca esti impertinent

am postat la ''noi si cu masinile noastre'' o replica la pozele cu bmw
tu baiat bun ai sters acel post
eu zic ca ar trebuii sa vii cu niste argumente destul de solide la aceasta actiune pentru ca acel post ara legat de masina lui si incercam sa i spun ca masina e cunoscuta pe strazi si consider ca era on topic buuuuuuuunnnn

o leca mai sus daca te uitai era o discutie foarte ''on topic'' ca na doar esti moderator in care se discuta pe trhedul ''noi si cu masiniile noastre,,
despre ..........

ar eram multi parcati, ca a venit si dinu si a parcat acolo. vezi, daca pleci, iti iau locul de parcare...

da...stiu ca am vazut cum parchezi, d aia am zis. si vezi ca era sa intre unu retard de cioroi in mine, ca venea dinspre Prahova catre central si pana sa puna stalpii cand vii dinpre MCD, asta venea de acolo, dintre taxiuri si nu s-a uitat in stanga, ca stia ca e sens unic. si a acc exact cand eram in dreptul lui. noroc ca am acc mai puternic si am claxonat, ca era un ditamai Pajero cu bulbar, si sigur ma lua cu totul pe sus. ai draq cioroi. mai rau decat militienii sunt ciorile.

ti-ai luat CTR mah? ) te stresez pana il iei !

se pare ca GTI alb cu RTI la nr e de vanzare, si se pare ca un amic de-al meu rvea s ail ia. sa vedem. stii masina, ca e vecin.



Bai tre ne dam ne dam ne dam ne dam.. ! da mah hai sa ne mai dam intr-o zi sa vedem exact distanta
alex2see is offline  
Old 24-10-07, 08:21   #6208
alex2see

Stage 5
 
alex2see's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,245
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Diverse discutii

asa ca te sfatuiesc sa te controlezi si sa stergi ce e de sters

pentru ca in felu asta nu o sa rezolvi nimic

acel thred pe care l ai facut tu in care spui ca nu trebuie sa facem of topic trebuia lasat deschis si trebuia discutat defapt cum sa facut pestete tot

si eu personal as fii venit cu vro 10 posturi aberante din partea ta pe zii timp de o luna
alex2see is offline  
Old 24-10-07, 08:41   #6209
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

HRZ,...deci te rog mai citeste postul meu. eu tocmai ii luam apararea k incepusera toti cu mistouri. dar cand te apuci de tunat , dai jos ploeapele cu scocth de pe far, da? ma gandeam ca fara ceva bani nu faci nimic bun la masina, si atunci, decat sa faci ceva urat mai bine o intretii.
toti am inceput de jos...dar mai ctz si ce inveti in timp si de la cine.
tot timpu va fi o masina mai buna ca fiecaruia. nici a mea nu este cea mai tare, nici a ta..si fiecare isi are NASHUL.

si inca ceva..vrei sa faci modificari serioase? nu intreba aici ca nu e chiar locul potrivit. sincer. mai bine vorbesti live cu cei care stiu cat de cat sau pe alt forum. sua in alta arie. asta e spiritul 4t. nu e chiar locul pe care sa te bazezi cand pleci la un drum serios de modificari.
daca mai vrei, mai stam de vorba pe subiectul asta....si daca vrei dovezi, intra pe forumul vw (pe asta il dau exemplu pt ca pe asta il stiu, vwforum.ro) si ai sa vezi ce chestii se discuta acolo minim 75% chetsii tehnice. si sunt sigur ca si pe dacia e forum asa.

no offence.

eu zic ca nu e cazul sa te simti ofensat ca nu are rost. te iei de mine , si de cei care postau la misto (vezi ca userul mai are alt topic deschis in alta aria cu aceeasi tema !! ) nu zici nimic?
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 24-10-07, 08:53   #6210
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Intrebare catre moderatori.
Nu se pot shterge topicurile facute aiurea?
Asta ca sa fie si forumul Ploiesti mai aerisit...
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -