Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-12-06, 18:27   #3256
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

taz-ule ti-am gasit turbina pt matiz cu mici modificari se potriveste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	big-turbo-1.jpg
Views:	42
Size:	90.3 KB
ID:	187870  
shantzu is offline  
Old 11-12-06, 21:28   #3257
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

mdaaaa.......aia e turbina de excavator de draglina......da merge si p Matiz
platon911 is offline  
Old 11-12-06, 21:53   #3258
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Question Re: Diverse discutii

ceva ciudat dar real
La numai 16 ani, David Lupu este primul şofer din România cu acte în regulă. După ce i-a băgat în şedinţă pe poliţiştii de la brigada rutieră care nu cunoşteau prevederile noii legi conform căreia, în anumite condiţii, un şofer poate primi carnetul de conducere la 16 ani, David are acum permis categoria B1 şi îi uimeşte pe ceilalţi şoferi dar şi pe pietoni, care întorc capul, nedumeriţi, când îl văd la volan.

Maşina sa, cu un motor de 505 cmc şi 21 CP, poate atinge o viteză maximă de 105 km/h. Cu o greutate de 420 kg, un rezervor de 16 l şi un consum de 5-6 l/100 km, Microcar MC2, este prima şi singura maşină din ţară pentru care s-a eliberat un permis de conducere categoria B1. "Maşina, fabricată în 2006, am cumpărat-o în luna mai a acestui an. Preţul iniţial de achiziţie a fost de 12.000 euro. Are 4 locuri, închidere centralizată, geamuri electrice şi alarmă. Am mai investit încă vreo 2.000 de euro într-o instalaţie de sonorizare performantă şi montarea a 2 DVD-uri", spune David. Omologarea, la Bucureşti, a durat o lună.
citit mai multe aici http://www.banateanul.ro/articol/zia...ani/12048/472/
__________________
Ti se pare mare consumul tau ? Calculeazal---->
riv_gms is offline  
Old 11-12-06, 22:37   #3259
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

O porcarie !
Sa stea draq sa faca 18 ani macar, sa le vina mintea la cap.. sunt atatea accidente din neatentie,teribilism, viteza-impresii
Ce ?! NFS`u nu mai face fata cerintelor ? Vrea realitatea?
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C

Last edited by tng; 12-12-06 at 15:10.
tng is offline  
Old 12-12-06, 08:09   #3260
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

dar de unde atata rautate? baiatul a luat pe corect. sunt altii care si la 18 ani au mai putina minte si experienta decat ala... daca la lege scrie ca poti lua, atunci asa e. tu, fiind atat de mare in varsta trebuie sa iti dai seama... mai e un microcar din ala si in buc. chiar la Anonimi. sunt masini mici de oras. periculoase in caz de accident...dar asta e riscul soferilor... multi la 16 sunt teribilisti si nebuni, asa e, dar ala nu cred sa fie asa, ca am mai citit comentarii ale lui. si un pusti teribilist nu stia atat de bine legea incat sa il traga el de mana pe poltitisti
asa ca hai sa ii uram drum bun, welcome between drivers, si sa speram ca va fi bine...
sun sigur ca si tu la 16 ani ti-ai fi dorit asa carnet...

in schimb, eu as face examenul mai drastic...muuult mai drastic.
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 12-12-06, 10:33   #3261
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Exclamation Re: Diverse discutii

Eu unul pt pustiul asta am toata stima .... pt k a avut tupeul de`a se confrunta cu leagea asta scarboasa si cu ce-i care o aplica.....cum spune si bogdan Drum bun!!! si fara evenimente...oricare dintre noi s-ar fi dorit carnet la 16 ani .... sinceriii sa fim .... .... si oricum legislatia romana este de tot ***`ul .... in fine ....Noroc la baietzii!!
riv_gms is offline  
Old 12-12-06, 10:37   #3262
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

kraven, cand e gata CD let me know, ok?
sencs!
bogdan_wrc is offline  
Old 12-12-06, 15:19   #3263
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

bogdan

sa zicem ca el e OK, ca stie, ca face ... insa, daca asemenea pusti se vor inmulti, nu cred ca va mai fi asa placut.nu toti sunt responsabili la varsa aia cu viata lor si cu cea a celorlalti participanti la trafic.
nu mai incurajati trb asta, ca asa zice legea, ca nush cum .. ce mai e mult pana la 18 ani?
rabdare ..

skama tie ti-am sters postul de mai sus. nu ai un mesaj concret in el si stiu unde vroiai sa bati.asa voi face cu toate in care faci atac la persoana
tng is offline  
Old 12-12-06, 16:35   #3264
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

si in State ... Canada ce ai mai zice ca acolo 3/10 din masinile de pe strada au soferi intre 16-18 ani
Vladz is offline  
Old 12-12-06, 16:44   #3265
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Exclamation Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Proddigy View Post
si in State ... Canada ce ai mai zice ca acolo 3/10 din masinile de pe strada au soferi intre 16-18 ani
IN STATE MAH NU LA NOI IN ROMANIA...ACOLO ALTA MENTALITATE .... ALTE DRUMURI ... LA NOI DIN GROPA DAI IN CRATER ..... FERESTI UN CRATER SI APOI LOVESTI UN BOLID PILOTAT DE UN PUSTAN LA 16 ANII ... IL TERMINI PE VIATA SI PE ALA SI PE TINE .... TE MAI PUNE PARINTI SA-I MAI FC SI UN COPIL SI SA REPARI SI O JUCARIE DE 12000$ ... BARIM DAK AR FI UN OPEL , FORD ETC MASINA MAI RIGIDA ZPUNEAM ... LA BANI ASTIA... DAR ESTE O PROSTIE DE MASINA .... 27 CP SI MOTOR DE 550CMC.... SA FIM SERIOSII ...

Last edited by riv_gms; 12-12-06 at 16:46.
riv_gms is offline  
Old 12-12-06, 17:00   #3266
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

nici acolo nu e alta mentalitate a celor 16-18 stiu din surse ff sigure este acelasi teribilism numa ca acolo daca ai gresit te-a ars din prima la permis nu suspendari de 1 - 2 - 3 luni celor sub 18 ani
in legatura cu prostia de masina ... baiat de bani gata alta alternativa nu are ... la 16 ani nu ti-ai fi dorit una ca aia ?
Vladz is offline  
Old 12-12-06, 20:29   #3267
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by gms-ul View Post
ceva ciudat dar real
La numai 16 ani, David Lupu este primul şofer din România cu acte în regulă. După ce i-a băgat în şedinţă pe poliţiştii de la brigada rutieră care nu cunoşteau prevederile noii legi conform căreia, în anumite condiţii, un şofer poate primi carnetul de conducere la 16 ani, David are acum permis categoria B1 şi îi uimeşte pe ceilalţi şoferi dar şi pe pietoni, care întorc capul, nedumeriţi, când îl văd la volan.

Maşina sa, cu un motor de 505 cmc şi 21 CP, poate atinge o viteză maximă de 105 km/h. Cu o greutate de 420 kg, un rezervor de 16 l şi un consum de 5-6 l/100 km, Microcar MC2, este prima şi singura maşină din ţară pentru care s-a eliberat un permis de conducere categoria B1. "Maşina, fabricată în 2006, am cumpărat-o în luna mai a acestui an. Preţul iniţial de achiziţie a fost de 12.000 euro. Are 4 locuri, închidere centralizată, geamuri electrice şi alarmă. Am mai investit încă vreo 2.000 de euro într-o instalaţie de sonorizare performantă şi montarea a 2 DVD-uri", spune David. Omologarea, la Bucureşti, a durat o lună.
citit mai multe aici http://www.banateanul.ro/articol/zia...ani/12048/472/

faza asta este de mult.inca din 2003 cand am fost la SIAB erau expuse astfel de masinute,si cereau carnet de la 16 ani.deci va dati seama....
platon911 is offline  
Old 12-12-06, 22:07   #3268
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Proddigy View Post
nici acolo nu e alta mentalitate a celor 16-18 stiu din surse ff sigure este acelasi teribilism numa ca acolo daca ai gresit te-a ars din prima la permis nu suspendari de 1 - 2 - 3 luni celor sub 18 ani
in legatura cu prostia de masina ... baiat de bani gata alta alternativa nu are ... la 16 ani nu ti-ai fi dorit una ca aia ?
mi`as dori sigur...dar nu as dispune de banii pt una k asta ... mi se pare un moft... mai bine una buna si zdravana o vectra un astra... ) opel pow
riv_gms is offline  
Old 13-12-06, 07:11   #3269
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

[QUOTE=gms-ul;658056] TE MAI PUNE PARINTI SA-I MAI FC SI UN COPIL QUOTE]
adica te PUNE PARINTII s-o f*ti pe ma-sa?
scrie si tu fara CAPSLOCK si cu acorduri...

voi cred ca nu va dati seama ce vorbiti. credeti ca aia care au facut masinile astea nu s-au gandit la asta? cred ca trebuie sa fii cu bicicleta sau pe jos sa iti faca rau o masina ca aia.....
adevarat daca vor fi multi..nu e bine, dar deja sunt multi pustani de 18 ani care alearga masini normale si fac sute de accidente.. cati de 16 ani cu bani de asa masina crezi ca vor fi? hai sa fim seriosi ca nu in aia sta liberatea nosatra si curajul de miscare...

pana la urma ce imi e cu masina aia, ce e cu scuterul...

Last edited by bogdan_wrc; 13-12-06 at 07:14.
bogdan_wrc is offline  
Old 13-12-06, 08:47   #3270
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
Quote:
Originally Posted by gms-ul View Post
TE MAI PUNE PARINTI SA-I MAI FC SI UN COPIL
adica te PUNE PARINTII s-o f*ti pe ma-sa?
scrie si tu fara CAPSLOCK si cu acorduri...
Sa traiti am inteles...
riv_gms is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -